2017. 11. 22. szerda - Cecília 4°C | 11°C Még több cikk.

MotoGP: Rossi nyert, Talmácsi célba ért

Motorsport - A címvédő Valentino Rossi nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság Katalán Nagydíját, élete első csúcskategóriás versenyén induló Talmácsi Gábor a 17. helyen zárta a futamot.

Az utolsó helyről rajtoló Talmácsi Gábor nem tudott ugyan harcba szállni egyetlen riválisával sem a Katalán Nagydíjon, de beért a célba, és a kiesések miatt a 17. pozícióban zárt, 1:27 perces hátránnyal. a győztes mögött. A 25 körös futamot a címvédő Valentino Rossi nyerte meg, aki végig nagy csatában volt Jorge Lorenzóval az első helyért, és végül ő jött ki jobban az oda-visszaelőzgetésből: az utolsó kanyarban ment el a spanyol mellett, amikor az már nem tudott visszavágni. A harmadik helyen Casey Stoner végzett.

• 3. MTT 2009. június 17. 18:24
    „nincsen ebben semmi csont, hogy utolsó lett, elvégre, mint azt ő is nyilatkozta, a cél, hogy végig menjen a pályán, - nem az elsőség. Egyébként pedig, szerintem is nagy falat lesz Talmácsinak a csúcskategória. De hát, majd meglátjuk mire lesz képes. Elvégre magyar színekben rajtol, szurkoljunk neki.”
  • 2. lőddög 2009. június 16. 16:55
    „Gondolom te csak akkor szurkolsz neki, amikor ő az első, vagy csak irigykedsz? Milyen jogon mondod, hogy Talma nem tartozik oda, a király kategóriába?
    Inkább örülnünk kéne, hogy végre van egy magyar, a "királyok" között, akiért szoríthatunk!
    Azért a 800ccm-es motort megszokni nem lehet egy egyszerű és gyorsan kivitelezhető feladat!