2017. 06. 27. kedd - László 20°C | 30°C Még több cikk.

Ismét oktatott a Brawn GP

Forma-1 - A Brawn GP kettős győzelmével fejeződött be a Forma–1-es Spanyol Nagydíj: a pontversenyben éllovas brit Jenson Button végzett az élen és a brazil Rubens Barrichello lett a második.

Button és Barrichello mögött az ausztrál Mark Webber szerezte meg a harmadik helyet a 66 körös versenyen. A brit pilóta előnye az élen 14 pontra nőtt a második helyezett Barrichellóval szemben.
A vb-címvédő brit Lewis Hamilton a kilencedik lett, míg a 2007-es világbajnok finn Kimi Räikkönen feladta a viadalt Barcelonában.

Button idei negyedik, pályafutása ötödik futamgyőzelmét szerezte meg az autósport elitkategóriájában.

Az élről startoló 29 esztendős pilóta végig kitűnően versenyezve, remek boksztaktikájának (is) köszönhetően magabiztosan nyerte meg a spanyol GP-t.
A rajt után az olasz Jarno Trulli, a német Adrian Sutil, a francia Sébastien Bourdais és a svájci Sébastien Buemi karambolozott, a roncsokból alkatrészek kerültek a pályára, ezért azonnal beküldték a biztonsági autót, amely négy körön át vezette a gépkocsisort.

Eredmények, állás

Spanyol Nagydíj (66 kör, 307,104 km): 1. Jenson Button (brit, Brawn GP) 1:37.19,202 ó (átlag: 189,336 km/ó); 2. Rubens Barrichello (brazil, Brawn GP) 13,056 mp hátrány, 3. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 13,924 mp h., 4. Sebastian Vettel (német, Red Bull) 18,941 mp h.; 5. Fernando Alonso (spanyol, Renault) 43,166 mp h.; 6. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 50,827 mp h.; 7. Nick Heidfeld (német, BMW-Sauber) 52,312 mp h.; 8. Nico Rosberg (német, Williams) 1.05,211 p h.
Leggyorsabb kör: Barrichello 1.22,762 p.

A pontverseny állása, pilóták: 1. Jenson Button 41 pont; 2. Rubens Barrichello; 3. Sebastian Vettel 23; 4. Mark Webber 15,5; 5. Jarno Trulli 14,5; 6. Timo Glock 12; 7. Lewis Hamilton 9; 8. Fernando Alonso 9; 9. Nick Heidfeld 6; 10. Nico Rosberg 4,5; 11. Heikki Kovalainen 4; 12. Felipe Massa 3; 13. Kimi Räikkönen 3; 14. Sébastien Buemi 3; 15. Sébastien Bourdais 1. Csapatok: 1. Brawn GP 68; 2. Red Bull 38,5; 3. Toyota 26,5; 4. McLaren-Mercedes 13; 5. Renault 9; 6. BMW-Sauber 6; 7. Ferrari 6; 8. Williams 4,5; 9. Toro Rosso 4.

Drogba megbánta, a bíró halálos fenyegetéseket kap

Labdarúgás - Nem csillapodnak a kedélyek a Chelsea-Barcelona Bajnokok Ligája elődöntő után, de úgy… Tovább olvasom