2017. 08. 23. szerda - Bence 14°C | 22°C Még több cikk.

Hosszú Katinka a VB egyik legeredményesebb úszója

Úszás - A római világbajnokság mezőnyének egyik legeredményesebb úszója a 400 m vegyesen győztes Hosszú Katinka volt, aki az aranyérmes nők között egyedül mondhatja el magáról, hogy három egyéni számban állt fel a dobogóra.
Ezt egyébként a férfiakkal együtt összesen csak négy úszó mondhatja el magáról!

A Los Angelesben tanuló, bajai sportoló a vasárnapi első helye mellett 200 m vegyesen és 200 méter pillangón is harmadik lett, így az egyéni éremtáblán a tizedik helyen végzett a nőknél. A német Britta Steffen ugyan eggyel több medált vihetett haza az olasz fővárosból, ezek közül kettőt azonban staféta tagjaként gyűjtött be.

A férfiak között sem volt olyan, aki háromnál több egyéni számban lett érmes: csupán a két amerikai sztár, Michael Phelps, Ryan Lochte és a tunéziai Uszama Melluli végzett Hosszúhoz hasonlóan három egyéni számban a TOP-3-ban - igaz, előbbi kettő kétszer nyert is. Phelps egyébként a legeredményesebb úszója lett a vasárnap zárult vizes vb-nek öt aranyával és egy ezüstjével.

• 2. AstarothZ 2009. augusztus 03. 13:07
    „Na, meg persze Gyurta Daninak, Cseh Lacinak, Mutina Áginak, Verrasztó Evelynnek és Kis Gergőnek is!”
  • 1. AstarothZ 2009. augusztus 03. 13:02
    „Gratulálok Katinkának, csodálatos volt!”

Elutazott Felipe Massa Budapestről

Hétfőn reggel elutazott Magyarországról Felipe Massa brazil Forma-1-es versenyző, aki a Magyar… Tovább olvasom