2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 33°C Még több cikk.

F1: Mark Webber pályafutása első győzelmét aratta

Forma-1 - Remekeltek a Red Bullok a Nürburgringen. A Forma-1-es Német Nagydíjat Mark Webber nyerte Sebatsien Vettel előtt. Az ausztrálnak ez volt pályfutása első győzelme.
Mark Webber rajt-cél győzelmet aratott a Forma-1-es Német Nagydíjon. A nürburgringi versenyen a Red Bull ausztrál pilótája pályafutása első futamgyőzelmét szerezte meg. A német verseny is a Brawn és a Red Bull harcát hozta, bár Felipe Massa a Ferrarival ezúttal jól teljesített. A Force India autójában Adrian Sutil is remekelt, de a boxutcából való kihajtásnál ütközött Raikkönennel és letört az első szárnya, így elszálltak a pontszerző reményei. A futam végére a Red Bullok magabiztos előnyre tettek szert és nem forgott veszélyben a kettős sikere az istállónak.

A futam végeredménye: 1. Webber (Red Bull), 2. Vettel (Red Bull), 3. Massa (Ferrari), 4. Rosberg (Williams), 5. Button (Brawn), 6. Barrichello (Brawn), 7. Alonso (Renault), 8. Kovalainen (McLaren). A vb-pontversenyt a pilótáknál Button vezeti 68 ponttal, mögött Vettel 47, Webber pedig 45,5 pontos. A csapatok versenyében a Brawn vezet 112 ponttal a 92,5 pontos Red Bull és a 34,5 pontos Toyota előtt.