2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 27°C Még több cikk.

Erdély Abramovicsa legyőzte Rómát, de a románok nem szeretik

Labdarúgás - A Bajnokok Ligája csoportkörében a Fradi 1995-ös szereplése óta nem volt magyar csapat. Most igen, legalábbis a román nacionalisták szerint. Ők következetesen magyar klubnak nevezik a CFR Kolozsvárt, amelynek tulajdonosa Pászkány Árpád, "Erdély Abramovicsa".

A kolozsvári CFR 1907 Cluj fénykora egyértelműen egy magyar származású vállalkozónak, Románia egyik leggazdagabb emberének, a sepsiszentgyörgyi születésű vállalkozónak, Pászkány Árpádnak köszönhető. Ahogy Romániában nevezik, "Erdély Abramovicsa" 50 millió dolláros vagyonával az ország hatodik leggazdagabb magyarja, pénzügyi tekintetben tagja az romániai 300-as elitmezőnyének.

Pászkány a csőd szélén álló klubot 6 év alatt juttatta a harmadosztályból a Bajnokok Ligájába. Az sem zavarta a csapatot, hogy a rivális Steaua mindenese, Gigi Becali mindet elkövetett annak érdekében, hogy a csapatot ellehetetlenítse: Kenőpénzek, bundavádak, kilátásba helyezett büntetések- csak néhány a megannyi próbálkozás és vád közül.

Térden az AS Roma, jobb volt a Cluj.

Becali az utolsó bajnoki fordulóban 1,7 millió eurót ajánlott fel a másik kolozsvári együttesnek, az CFM Universitatea Clujnak, ha győz. A mérkőzést végül a CFR egy büntetőből szerzett góllal megnyerte, majd behúzta a kupaelsőséget is.

A román nacionalisták következetesen "magyar csapatnak" nevezik a CFR-t, és dühösen szemlélték a menetelését, bajnoki sikerét. "Ne iau ungurii campionatul!" - "Elveszik a magyarok a bajnokságunkat", mondták.(A CFR-ben nincs egyetlen magyar játékos sem, igaz, román is csak elvétve - A huszonnyolcas keretben nyolc román futballista kapott helyet -a szerk.)

Románia ellenük, mégis Kupát nyertek.

Idén több, mint tízmillió eurót költött a klub játékosvásárlásra. A 2008-2009-es idényre előteremtett teljes költségvetés eléri a 25 millió eurót, vagyis a Pászkány által eddig költött összeg közel felét. Szeptemberre elkészült az új stadion, amely Románia legmodernebb futballpályája lett, s 23 500 személy befogadására képes.

Az AS Roma- CRF Cluj meccs góljai:

A Kolozsvár a Bajnokok Ligájában sem a "futottak még" kategóriára pályázik. A CFR az első körben szenzációnak számító eredméynt ért el: idegenben győzte le az AS Romát...

• 2. ggg 2008. szeptember 19. 08:01
    „büdös bocskoros parasztok...”
  • 1. zzzz 2008. szeptember 19. 07:43
    „Még jó hogy utálják, 1907 alapitották a klubbot Kolozsvári vasutas klub néven akkor a románok még a duna deltában hömpölyögtek a bocskorukban. Tavaly a CFR mindent elvett a románoktól kupát, bajnokságot. A városi rivális csapattal "U"-val (1919 alapitották) már a kezdetektől meg van az ellentét. Kolozsváron már többször volt verekedés, a magyarok nagy része a CFR nek szurkol de vannak a U-nál is magyar drukkerek. Gigi Becali megy egy nagy paraszt juhászból lett valaki és állandóan a CFR ellen uszitja a románokat és a Román MLSZ nem tesz semmit. Ilyen körülmények között vette el a Kolozsvár bajnoki cimet amin 90 óta a bukaresti csapatok osztozkodtak és 38 éve az arad nyerte. A kupába egy kicsivel jobb a helyzet 94-ben a Beszterce nyerte meg.
    Ha valakit érdekel a szurkolotáboruknak van magyarnyelvű oldala is ott több minden is le van irva: www.kvsc1907.ro”

BL: beragadtak a rajtnál brit csapatok

Labdarúgás - Nem ment szerdán a brit csapatoknak a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A Manchester és a… Tovább olvasom