2018. 05. 24. csütörtök - Eszter, Eliza 16°C | 26°C Még több cikk.

Button a gumigyilkos esőfutam győztese

Az izgalmas, esővel fűszerezett versenyen Button nyert - idén ez már a második futamgyőzelme -, és ezzel ő vezeti a

Kétszer a biztonsági autót is be kellett küldeni az idei Kínai Nagydíjon. Először a futam első körében bekövetkezett baleset miatt, amelyben négy autó esett ki, aztán a 22. körben, amikor Alguersuari leszaadt első vezetőszárnyának a darabjai okoztak veszélyt a pályán.

A rajtnál Alonso kiugrott, e tettéért áthajtátsos büntetést kapott. Két hajmeresztő előzést is láthattak a nézők közvetlenül a boxutca bejáratánál - az egyikben Vettel és Hamilton, a másikban a két ferraris, Alonso és Massa volt a résztvevő. Az első előzést - pontosabban annak kemény visszavágóját, amelyre a boxuctában került sor - a verseny után vizsgálja a versenybíróság.

Az eső többször is elredt Sanghajban, de a verseny végén esett a legintenzívebben. A 65 körös futam végén több versenyzőnek is meggyűlt a baja a már eléggé elhasználódott gumikkal és a csúszós pályával.

Végül a címvédő Jenson Button, a McLaren brit pilótája nyerte vasárnap a Forma-1-es Kínai Nagydíjat, a világbajnoki sorozat negyedik versenyét. A második helyen csapat- és honfitársa, Lewis Hamilton végzett, míg harmadik a német Nico Rosberg (Mercedes) lett. A brit pilóta győzelmével a pontverseny élére került. A 30 éves Button, aki idei második, pályafutása kilencedik futamgyőzelmét szerezte meg - az elsőt 2006-ban a Hungaroringen gyűjtötte be -, a 19. körben vette át a vezetést az 56 körös viadalon, és előnyét végig sikerült megtartania.

10. Michael Schumacher 10

Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája indulhat az élről vasárnap, a Forma-1-es Kínai Nagydíjon, a világbajnoki sorozat negyedik versenyén.

A szombati időmérő edzésen Vettel mögött csapattársa, az ausztrál Mark Webber lett a második, s a spanyol Fernando Alonso (Ferrari) a harmadik.
A címvédő Jenson Button (McLaren) az 5. pozícióból kezdheti a vasárnapi futamot, a McLaren 2008-as világbajnoka, a brit Lewis Hamilton a 6., a vb-pontversenyben vezető brazil Felipe Massa (Ferrari) a 7., a hétszeres világbajnok német Michael Schumacher (Mercedes) a 9. időt érte el a 20 fokos kellemes melegben rendezett tréningen.

Rajt az 5.451 kilométeres sanghaji pályán vasárnap, magyar idő szerint 9 órakor.

A rajtsorrend:
1. sor: Sebastian Vettel (német, Red Bull) 1:34.558 p Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 1:34.806
2. sor: Fernando Alonso (spanyol, Ferrari)1:34.913 Nico Rosberg (német, Mercedes) 1:34.923
3. sor: Jenson Button (brit, McLaren) 1:34.979 Lewis Hamilton (brit, McLaren) 1:35.034
4. sor: Felipe Massa (brazil, Ferrari) 1:35.180 Robert Kubica (lengyel, Renault) 1:35.364
5. sor: Michael Schumacher (német, Mercedes) 1:35.646 Adrian Sutil (német, Force India) 1:35.663
6. sor: Rubens Barrichello (brazil, Williams) 1:35.748 Jaime Alguersuari (spanyol, Toro Rosso) 1:36.047
7. sor: Sébastien Buemi (svájci, Toro Rosso) 1:36.149 Vitalij Petrov (orosz, Renault) 1:36.311
8. sor: Kobajasi Kamui (japán, Sauber) 1:36.422 Nico Hülkenberg (német, Williams) 1:36.647
9. sor: Pedro de la Rosa (spanyol, Sauber) 1:37.020 Vitantonio Liuzzi (olasz, Force India) 1:37.161
10. sor: Timo Glock (német, Virgin) 1:39.278
Jarno Trulli (olasz, Lotus) 1:39.399
11. sor: Heikki Kovalainen (finn, Lotus) 1:39.250 Lucas di Grassi (brazil, Virgin) 1:39.783
12. sor: Bruno Senna (brazil, Hispania) 1:40.469 Karun Chandhok (indiai, Hispania)

• 5. HarconaMarcos 2010. április 19. 10:24
    „...jja, és az Alonso (is) egy nagyképű .... :-)”
  • 4. HarconaMarcos 2010. április 19. 10:21
    „Egyrészt tényleg jó a fickó, másrészt, ha -jogosan- kapott volna egy 10 mp. helyben állóst a Vettel kalandért, akkor az első tízben sincs.
    Gondolom a pénzbüntetés nem fog neki annyira fájni.”
  • 3. fan 2010. április 18. 16:24
    „Igen! Igazi mesterként szabálytalankodta magát át a mezőnyön. Erre is csak ő lehet képes!”
  • 2. realistapista 2010. április 18. 15:02
    „Hamilton a király.....
    Ma is nagyot ment!!!!”
  • 1. fan 2010. április 18. 12:56
    „Rég láttam ilyen elnéző versenybizottságot mint ezen a futamon. hamilton mehetett ott ahol akart előzhetett ott ahol akart nem kapott semmit. A végén még Vettelt fogják megbüntetni mert hamiltont nem engedte be maga elé.”