2017. 04. 29. szombat - Péter 4°C | 13°C Még több cikk.

BL: előny a címvédőnél

Labdarúgás - A két angol együttes csatájában minimális előnyt szerzett a címvédő Manchester United a Bajnokok Ligája szerdai elődöntőjében.

Manchester U. - Arsenal  1-0 (1–0)
Manchester, Old Trafford, Bajnokok Ligája elődöntő, első mérkőzés, 75.000 néző. V.: Bo Larsen (dán).

Manchester United: Van der Saar - O’Shea, Ferdinand, Vidic, Evra - Fletcher, Carrick, Anderson, C. Ronaldo - Tévez, Rooney
Anderson h. Giggs (67.), Tévez h. Berbatov (67.), Ferdinand h. Evans (88.)
Menedzser:
Sir Alex Ferguson
Gsz.: O’Shea (18.)
Sárga lap: Tévez (32.)

Arsenal: Almunia - Sagna, K. Toure, Silvestre, Gibbs - Song, Diaby, Walcott, Fabregas - Nasri, Adebayor
Walcott h. Bendtner (71.), Adebayor h. Eduardo (83.)
Menedzser:
Arséne Wenger

18. p: Egy jobb oldali szöglet után Carrick elé került a labda, ő középre adott, ahol O’Shea érkezett, aki nagy erővel a léc alá vágta a labdát. 1–0.
69. p: C. Ronaldo lőtt 22 m-ről hatalmas erővel kapura, a lecsapódó labda a felső lécet találta telibe.

Az első percek „ismerkedése" után a manchesteriek nagyobb  sebességi fokozatba kapcsoltak, és O’Shea révén hamar megszerezték a vezetést. Ettől megzavarodtak az Ágyúsok, a hazaiak pedig sorra  dolgozták ki a helyzeteket, s a vendégek Almunia hatalmas bravúr-
jainak köszönhetik, hogy nem nőtt a különbség. A félidő  hajrájára sikerült rendeznie sorait az Arsenalnak, s ekkor szabadult  ki a címvédő szorításából.

A második játékrész színvonala már elmaradt az első félidőben  látottaktól, ám az iram így is nagy volt, de a kapuk már kevésbé  forogtak veszélyben. A MU-nak megfelelt az 1–0-ás eredmény, míg az  Arsenal ezúttal nem volt képes gólveszélyesen futballozni. A visszavágót jövő kedden rendezik Londonban.

A csereként beállt Ryan Giggs 800. alkalommal szerepelt a Vörös Ördögök színeiben. A 35 éves walesi középpályás a tavalyi BL-döntőn döntötte meg Bobby Charlton 758 meccses csúcsát.

Jégkorong VB: Guminő és részeg finnek

Jégkorong - A kisebb magyar-szlovák szurkolói incidenst leszámítva minden a legnagyobb rendben… Tovább olvasom