2017. 01. 21. szombat - Ágnes -9°C | 1°C Még több cikk.

Bajnokok Ligája: lesgóllal nyert a Bayern

A Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő újabb két mérkőzésén még minden nyitott maradt. Ugyanis a Bayern és a Porto is győzött hazai pályán, de az idegenben lőtt gólok sokat érhetnek a március 9-i visszavágón.
Bayern München (német)–Fiorentina (olasz) 2–1 (1–0). Gsz.: Robben (45., 11-esből), Klose (89.), ill. Kröldrup (50.).

A szünet előtt, már a hosszabbítás perceiben Robben passza után Ribéryt tüntették el a Fiorentina védői saját tizenhatosukon belül. A büntetőt Robben értékesítette. Fordulás után nem sokkal egy kavarodás végén Jovetic támaszkodó lábáról Kröldrup elé pattant a labda, aki közelről a rövid alsóba lőtt. A hajrában Klose révén – kis szépséghiba, hogy lesről – megszerezték a bajorok a győztes gólt, de a firenzei találat még sokat érhet a visszavágón.

FC Porto (portugál)–Arsenal (angol) 2–1 (1–1). Gsz.: Varela (11.), Falcao (51.), ill. Campbell (18.).

Furcsa góllal szerzett vezetést a Porto: egy jobbról érkező Varela-beadásra kimozdult Fabianski, de a labda mélyen érkezett. Ez meglepte a kapust, aki a saját hálójába paskolta a játékszert. Öngól, de az UEFA Varelának adta a találatot. Nem sokkal később Campbell öt méterről a kapuba bólintott, ezzel egyenlített az Arsenal. A győztes gólt mégis a hazaiak lőtték, miután Fabianski vette fel Campbell hazaadását, emiatt közvetett szabadrúgás járt a hazaiaknak, melyet Falcao váltott gyorsan gólra.

Bajnokok Ligája: Rooney parádézott Milánóban

A Manchester a Milan otthonában győzött a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első mérkőzésén. A Lyon… Tovább olvasom