2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Bajnokok Ligája: katalán és olasz továbbjutás

Az olasz Internazionale és a címvédő spanyol Barcelona jutott tegnap a legjobb négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában.
CSZKA Moszkva (orosz)–Internazionale (olasz) 0–1 (0–1)
Gsz.: Sneijder (6.). Kiállítva: Odiah (49., CSZKA).

Kettős győzelemmel a milánói sztárcsapat jutott be elsőként az elődöntőbe. Az olaszok a holland Wesley Sneijder szabadrúgásával már a 6. percben megszerezték a vezetést, de a folytatásban már nem esett több gól. Volt viszont egy kiállítás a hazaiaknál. A csereként beállt Odiah a 49. percben mehetett zuhanyozni. Az Inter 2-0-ás összesítéssel jutott tovább.

FC Barcelona (spanyol)–Arsenal (angol) 4–1 (3–1)
Gsz.: Messi (21., 37., 42., 88.), ill. Bendtner (18.).

Az aranylabdás kivégezte a londoniakat. Meglepetésre a 18. percben Bendtner révén az ágyúsok kerültek előnybe és a londoni 2-2 miatt a továbbjutó fél is az angol csapat volt ekkor. Ám mindössze három perc alatt egyenlített a Barca. Messi a Silvestre-ről lepattanó labdát bombázta a léc alá 18 méterről. A folytatásban parádésan játszott a katalán gárda. A szünet előtt Messi további két gólt lőtt, így a mesterhármasával már ő a Barcelona történetének legeredményesebb BL-góllövője 24 góllal. A szünet utánleült a meccs, de Messi berámolta a negyedik gólját a 87. percben. A Barca 6-3-mal jutott tovább.

Kézilabda BL: a Barcelonával játszik a Veszprém

Az MKB Veszprém Nagy László csapatával, a spanyol Barcelonával találkozik a férfi kézilabda… Tovább olvasom