2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 4°C | 11°C Még több cikk.

Australian Open: Nadal legyőzte Federert a döntőben

Tenisz - A világelső spanyol Rafael Nadal nyerte az Australian Open vasárnapi döntőjét. A döntőben a svájci Roger Federert verte öt játszmában, 4 óra 22 perc alatt 7-5, 3-6, 7-6, 3-6, 6-2-re.

A kiegyenlített mérkőzésen Federer ütötte a több ászt (11-4), a több nyerőt (71-50), és eggyel több pontot szerzett, mint spanyol ellenfele (174-173). A svájci azonban az ötödik szettben döntő helyzetekben hibázott, 14 ki nem kényszerített hibát vétett, míg Nadal csupán kettőt.

A 22 éves spanyol pályafutása során először győzött Ausztráliában. Ezzel hatodik nagytornáját nyerte meg. Eddig négyszer lett első Párizsban, a Roland Garroson, egyszer Wimbledonban, most pedig Ausztráliában. Győzelmével megerősítette első helyét a világranglistán.

Australian Open, férfi egyes döntő:

Rafael Nadal (spanyol, 1. helyen kiemelt) - Roger Federer (svájci, 2.)
7-5, 3-6, 7-6, 3-6, 6-2

Amerikai foci: A Steelers nyerte a Supert Bowl-t!

Amerikai futball - A Pittsburgh Steelers nyerte a Nemzeti Futball Liga (NFL) közép-európai idő… Tovább olvasom