2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

ZTE - FC Sopron 2-2

Szabályos góltól fosztották meg az FC Sopron csapatát a ZTE elleni mérkőzésen.

14. p: Sartor végzett el szabadrúgást jobbról, a felezővonal közeléből. A hosszan előreívelt labdát Demjén a hazai 16-oson belülről, balról átfejelte a túloldalra Sirához, aki 7 méterről ívelt fejessel küldte a labdát a kint álló Varga kapus fölött az egerszegi kapu jobb oldalába. 0–1.

38. p: Sebők József a jobb oldali sarokrúgásból átívelte a labdát a túloldalra. Bogunovic 7 méteres fejesét Sartor a gólvonal közeléből kikanalazta, és Sebők Vilmos a dermedten figyelő vendégjátékosok között 6 méterről a soproni kapuba lőtt. 1–1.

43. p: Sebők József végzett el szabadrúgást középről, 23 méterről, s a sorfal fölött remekül elcsavart labdája védhetetlenül vágódott Rabóczki kapujának jobb oldalába. 2–1.

58. p: Sebők József szögletből ezúttal nem a kapu elé ívelt, hanem visszagurított Pericnek, aki 20 méterről lőtt, s a labda a jobb kapufáról vágódott a mezőnybe.

66. p:  Horváth András 23 méterről lőtt s a kitűnően eltalált labda Varga kapujának bal alsó sarkában kötött ki. 2–2.

72. p: Horváth A. lövése után a labda a felső lécen megpattanva hagyta el a játékteret.

84. p: Demjén lőtt kapura ballal a jobbösszekötő helyéről, 18 méterről. A labda átgurult a vetődő Varga kapus hóna alatt, ám a partjelző nem jelezte, hogy a gólvonalon is átjutott volna – az összefoglalóban látottak alapján viszont gólnak tűnt. Az ellenakcióból Lendvai 13 méteres lövése nyomán a labda a felső lécen megcsúszva hagyta el a játékteret.

87. p: Cotan és Lendvai csaptak össze a hazai 16-os előterében, a soproniak középpályásáé lett a labda, az egerszegi játékos pedig utánarúgott, Vad azonnal kiállította.

Sira remekbe szabott fejes gólja után mezőnyfölénybe került a ZTE, de nem tudott a soproni védelem mögé kerülni. A félidő hajrájában a Sebőkök révén két pontrúgásból fordított a ZTE, a tavaszi szezon során először került hátrányba a soproni együttes.

Szünet után Cigan pályára lépésével a Sopron jobban megtartotta a labdát. A kihagyott hazai helyzetek után a soproni Horváth András percei következtek. Előbb óriási helyzetben kapu fölé lőtt, de pár percre rá remekbe szabott góllal egyenlített, majd a felső lécet is eltalálta. A hajrában mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, Demjén lövése után pedig a televíziós visszajátszásból úgy tűnt, a labda nemcsak Varga kapuson, a gólvonalon is túljutott, mégsem ítélt gólt a játékvezető. Az utolsó percekre emberelőnybe kerülő Sopron mindent megpróbált a győzelemért, de újabb gólt már nem szerzett.

A körülményekhez képest remek meccsen mindkét gárdának sok helyzete volt. Dario Bonetti fiai a látottak alapján egy pontra minimum rászolgáltak a kitűnő erőkből álló ZTE otthonában.

A hosszabbításban győzött a Chelsea

Reménytelen helyzetbe került a Sunderland csapata, miután otthon kapott ki a Wigan Athletic-től a… Tovább olvasom