2017. 09. 23. szombat - Tekla 9°C | 18°C Még több cikk.

Zöld-fehér csapatok igazságos pontosztozkodása

Parádésan kezdte a mérkőzést a Győri ETO FC, hiszen alig telt el két perc a középkezdés után, máris a kaposvári kapuba került a labda, alaposan elrontva ezzel a hazai szurkolók örömét.
Kaposvár - Győri ETO FC 1-1 (1–1)
Kaposvár, Soproni Liga-mérkőzés, 2000 néző. V.: Szilasi (Takács, Iványi).

Kaposvár: Milinte, Graszl K., Zahorecz, Grúz, Pintér, Maróti, Pest K., Vasiljevic, Szakály P., Oláh, Alves
Cserék: Pest K. helyett Leandro (78.), Szakály P. h. Szakály D. (83.)
Vezetőedző: Prukner László

Győri ETO FC: Sztevanovic 0, Müller 3, Stark 3, Supic 3, Varga R. 3, Tokody 2,5, Bank 3, Jäkl 3,5, Józsi 2,5, Bajzát 3, Bogdanovic 2,5
Cserék: Bogdanovic h. Kovács Z. 3 (46.), Bajzát h. Brnovic (69.), Bank h. Urban (82.)
Vezetőedző: Egervári Sándor

Gsz.: Oláh (38.), ill. Jäkl (2.)
Sárga lap: Milinte (42.), ill. Müller (36.), Brnovic (76.)

90 perc krónikája
2. p: Bajzát jobb oldali beadása után Jäkl 5 méterről, gyönyörű mozdulattal fejelt a bal alsó sarokba. 0–1.
7. p: Tokody tört kapura, ám 18 méterről fölélőtt.
29. p: Egy előreívelés után Alves készítette a labdát Vasiljevicnek, ám a középpályás 16 méterről Sztevanovic kezébe lőtt.
38. p: Vasiljevic száguldott el a jobb oldalon, beadása után Oláh elé került a labda, aki az átvételt követően 7 méterről a léc alá bombázott. 1–1.
74. p: Tokody jobb oldali beadására Brnovic érkezett becsúszva a 11-es pont tájékán, ám a csatár centiméterekkel lemaradt a labdáról.

Parádésan kezdte a mérkőzést a Győri ETO FC, hiszen alig telt el két perc a középkezdés után, máris a kaposvári kapuba került a labda, alaposan elrontva ezzel a hazai szurkolók örömét. A drukkerek ugyanis tapssal köszöntötték a vendéglátó együttes vezetőedzőjét, Prukner Lászlót, aki 100. alkalommal foglalt helyet a Somogy megyei gárda kispadján.
A gól láthatóan sokkolta a Rákóczit, az első félidő közepéig tanácstalannak tűnt a Kaposvár futballja. A hajrában azonban megérdemelten egyenlítettek, a nyári átigazolási szezonban az ETO által is csábított közönségkedvenc, Oláh Lóránt volt eredményes.
A szünetet követően nekiesett az ellenfelének a Kaposvár, Stark Péterék jobbára csak védekezésre kényszerültek. Tegyük hozzá gyorsan, hogy mindezt sikerrel tették, hiszen igazi gólhelyzet nem is alakult ki a győri kapu előtt. Igaz, Milinte Árpádnak sem akadt sok dolga... A második félidőben kevés említésre méltó esemény történt a pályán.
A küzdelemre igazán nem lehetett panaszuk a szurkolóknak, becsületttel harcoltak egymással a felek, ám a színvonalas futball ezúttal hiányzott. Összességében igazságos eredmény született, az egy ponttal a Rába-parti csapat lehet elégedettebb.

Prukner László: – Nem játszottunk jól. Többet birtokoltuk ugyan a labdát, de ez meddőnek bizonyult, zártan védekezett az ETO. Az első percekben elkövetett hiba majdnem megpecsételte a sorsunkat. Sajnos több kulcsjátékosom is gyengébb formában van. Reális eredmény a döntetlen.
Egervári Sándor: – A mai mérkőzés meglehetősen izzadságszagú volt. Örülük, hogy így is pontot szereztünk. Nem játszottunk olyan jól, mint az elmúlt hetekben, ám a minimális célunkat elértük. Nem távozunk elégedetlenül Kaposvárról.

Jäkl Antal hasznos mezőnymunkát végzett és a gól is az ő nevéhez fűződik: – Ha jól emlékszem, akkor két évvel ezelőtt szereztem legutóbb bajnoki gólt. Tény, hogy a Rákóczi végig nyomott, a második félidőben már egyértelműen az egy pont megszerzése volt a célunk, amit sikerült is elérni.

Bajzát Péter ezúttal gólpasszal segítette az együttesét: – Hamar megszereztük a vezetést, ám szerintem ez túlságosan is megnyugtatta a csapatot. A Kaposvár mezőnyfölényben játszott ugyan, de nekünk voltak nagyobb lehetőségeink. Igazságos eredmény született, Kaposváron minden csapatnak nehéz lesz pontot szerezni. Legközelebb a Paksot fogadjuk, és ha megközelítőleg úgy játszunk, mint a Fehérvár ellen és a szurkolók is ahhoz a mérkőzéshez hasonlóan ugyanúgy mellénk állnak az első perctől, akkor megszerezzük a három pontot. Nyilván ez is a cél. Az edzőváltás után nyertek a paksiak, így biztosan egy feldobott ellenféllel találkozunk.

A játékostól azt is megkérdeztük, mit szól ahhoz, hogy az ellenfél szurkolói rendszeresen szidják a mérkőzéseken. Íme a válasz: – Nem foglalkozom vele, mindenhol vannak ilyen drukkerek. Nem dob fel, de inkább pozitív, mint negatív hatással van rám.

Kovács Balázs

Győzött az Audi-ETO

Az Audi-ETO második mérkőzését is megnyerte a női kézilabda Bajnokok Ligája selejtezőjében. Konkoly… Tovább olvasom