2017. 11. 18. szombat - Jenő 3°C | 8°C Még több cikk.

Zakaluzsnaja páratlan bravúrja

GySEV-Orsi–MÁV NTE 119–31 (32–8, 32–9, 24–6, 31–8) Sopron, NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, 300 néző. V.: Németh, Sabáli.
GySEV: Török 3/3, BOGOJEVIC 15/3, Dénes 3/3, SERES 16, ZAKALUZSNAJA 37. Cs.: SZPKE 18/12, ALESSANDRA 25, Honti, Tordasi 2. Edző: Dirk Bevilaqua.
Nagykanizsa: Hadarics 7, Góber 6/6, Hersics 5, Jocovic 3, Papp 8. Cs.: Mirkov, Antolovics 2, Toma, Tahi, Pálosi. Edző: Gellér Sándor.

A GySEV légiósai közül a korábbi betegségébe a pénteki edzést követően sajnálatos módon visszaeső szlovák Lichnerová maradt ki a kanizsaiak ellen, és Balogh Judit is civilben figyelte társai bemelegítését a mérkőzés előtt. Persze a kanizsai sereghajtók legyőzése nélkülük is kötelező házi feladatnak tűnt.

Zakaluzsnaja, aki egymaga több pontot szerzett, mint az egész vendégcsapat.
Dénes Krisztina lett így a soproni együttesben a csapatkapitány, az első negyed viszont nem róla, hanem Zakaluzsnajáról szólt. Az utóbbi hetekben remek formába lendült orosz center szerzett kosarat indítások révén, és a palánk alatti pozíciójátékban is rendre eredményes volt.
A kanizsaiak a mérkőzés eleji Góber-triplát követően nem tudtak mezőnykosarat szerezni az első tíz percben, csupán akkor voltak eredményesek, ha büntetőhöz jutottak.
Tíz perc eltelte alatt Zakaluzsnaja 16 pontot szerzett, éppen kétszer annyit, mint ugyanezen idő alatt a kanizsai együttes összesen. „Triplaszendviccsel" indult a második negyed, Török és Szőke távoli találatai közé beékelődött egy újabb Góber-tripla. Továbbra is egyoldalú volt a játék, szünetig csaknem 50 pontra nőtt a soproniak előnye, ebben nagy szerepe volt a hárompontosokat sorra szóró Szőkének, no meg persze a parádés játékát folytató Zakaluzsnajának, aki megtartotta „nyolcpontos előnyét" a kanizsai csapattal szemben, lévén ő 25-nél, az ellenfél gárda pedig 17-nél járt az első félidőben.

A második félidő elején Bogojevic brillírozott, hol szép kosarakkal, hol pedig parádés gólpasszokkal vétette magát észre. Az utolsó negyedóra Alessandra játékba „lendítéséről" szólt, a színes bőrű brazil center fokozatosan talált magára. A századik pontot Tordasi Petra szerezte.
A találkozó külön érdekessége volt, hogy Zakaluzsnaja egyedül több pontot dobott, mint a teljes vendégcsapat, a MÁV NTE.

Dirk Bevilaqua: – A mérkőzés jól szolgálta Alessandra újbóli beépítését a csapatba, és a védekezésünkkel is elégedett vagyok.

Gellér Sándor: – Sajnálom, hogy nem voltunk megfelelő edzőpartnerek a hazai csapat tagjai számára.