2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 0°C | 13°C Még több cikk.

Zajovics: bronzérem

Atlétika - A közelmúltban rendezték meg Nyitrán a Szlovákia–Csehország–Magyarország 18 év alatti válogatott viadalt. A hagyományos versenyen a két nemben összesen 37 számban álltak rajthoz a fiatalok.
Zajovics Nóra, a Győri Dózsa SE kiválósága 400 méteres gátfutásban képviselte hazánkat. A mezőny legfiatalabb tagjaként magabiztosan versenyezve 62,89 mp-es eredménnyel harmadik helyen ért célba, hozzájárulva ezzel a magyar csapat fölényes győzelméhez. Edzője Farkasné Babos Rita.

A győri versenyzők hazai fronton is jól szerepeltek. Előbb Zalaegerszegen, a vidék országos bajnokságon álltak rajthoz, ahol Szabó Tamás 3000 méteres síkfutásban (9:22.49) első, Dávid Mónika 5000 méteres síkfutásban (19:23.66) második lett. Edzőjük Szalóki Richárd.

A szintén Zalaegerszegen rendezett Ki a leggyorsabb? – Ki a legkitartóbb? országos döntőn a lány 60 méteres síkfutásban Reizinger Fanni negyedik (8.58 mp), Sorok Klaudia hatodik helyezést (8.86 mp) szerzett. Eredményeikkel bekerültek a Magyar Diáksport Szövetség diákválogatottjába, s Varsóban egy nemzetközi atlétikai találkozón vehetnek részt. Edzőjük Farkas Roland.

A Felnőtt Budapest Bajnokságon Dávid Mónika ezüstérmet szerzett 3000 méteres akadályfutásban 11:59.99 perces eredménnyel, ezzel szintet teljesített az augusztusi felnőtt magyar bajnokságra.