2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

Zágrábi ultrák nélkül: ETO FC-Dinamo Zagreb 0-2

A horvát Dinamo Zagreb Rukavina duplájával 2-0-ra legyőzte a Győri ETO FC-t az Európa Liga utolsó selejtezőjének első mérkőzésén. A hírhedt Bad Blue Boys ultrái nem jöttek el a meccsre.

Győri ETO FC–Dinamo Zagreb 0-2 (0-2)
Győr, ETO park, Európa Liga-selejtező, első mérkőzés
V.: Studer (svájci)

ETO FC: Sztevanovic – Tokody, Djordjevic, Fehér Z., Szabó O. – Ceolin, Pilibaitis (Trajkovic 78.p.), Koltai, Nicorec, Dinjar (Ji-Parana 35.p.), Copa (Bougerra 53.p.) – Aleksidze

Dinamo Zagreb: Loncaric - Vrsaljko, Biscan, Cufré, Ibánez - Calello, Badelj, Etto (Ademi 88.p.), Sammir - Morales (Mesaric 56.p.), Rukavina (Sivonjic 76.p.)

Gólszerző: Rukavina (20.p., 28.p.)

Sasa Sztevanovic: Az első félidő ellenfelünké volt, a másodikban mi irányítottunk. Ők berúgták a helyzeteiket, mi kihagytuk. Tudtuk, hogy nem lesz könnyebb a zágrábiak ellen, mint volt a Montpellier-vel szemben. A párharcnak még nincs vége, vár még ránk egy mérkőzés, meg kell próbálnunk fordítani.

Pintér Attila: Megfogott minket az első gól, amelyet buta helyzetből kaptunk, és ezt megfejeltük még egy másodikkal is, ami előtt nem jött a taktikai fault. A második félidőben odatették magukat a játékosaim, próbálkoztak, de amíg ellenfelünk könyörtelenül kihasználta a tőlünk ajándékba kapott lehetőségeket, mi azzal sem tudtunk élni, amit magunknak dolgoztunk ki. A futballhoz szerencse is kell. Az ellenfél feltérképezése jól sikerült, tudtuk, hogy jó játékosokból álló csapat, amely ellen ilyen gyermeteg hibákat ezen a szinten nem lehet elkövetni."

A meccs már az első félóra végén eldőlt. Rukavina dupázott, és ettől kezdve a Dinamo nem törte magát az újabb gólokért. A horvát csapat elégedett volt a két gólos előnnyel, és annyit adott ki magából ami feltétlenül szükséges volt az eredmény tartásához. Az ETO küzdött, de esélye sem volt arra, hogy megfordítsa a mérkőzést. A Zagreb legalább ennyivel jobb volt.

90. perc: Vége a mérkőzésnek. Füttykoncert kíséri az öltözőbe a csapatokat.

88. perc: Cserél a Dinamo. Etto le, Ademi be.

85. perc: Az utóbbi percek helyzetek nélkül teltek. Mezőnyben továbbra is jobb a Dinamo. A horvát csapaton látszik, hogy nem töri össze magát egetlen játékosa sem a gólért. A Dinamo elégedett a kétgólos vezetéssel.

78. perc: Cserél Pintér Attila. A sérült Pilibaitist Trajkovic váltja.

76. perc: Cserél a Dinamo. Rukovina helyére jön Sivonjic.

73. perc: Badelj szólózott át a győri téfélen úgy, hogy a védőinknek köze sem volt a labdához. Amikor a horvát játékos már mindenkin túljutott, önzetlenül a kapu előtt érkező Rukovinához passzolt. A két gólos csatár azonban ügyetlenül Sztevanovicba vágta a labdát 7 méterről.

70. perc:Ibaneznek készítik le lövésre a labdát. A védő 18 méterről bombázott fölé.

65. perc: Óriási horvát ziccer maradt ki. Etto lépett ki a védők közül, és egyedül vezethette a labdát Sztevanovicra. Sasa nagyot védett.

61. perc:Pilibaitis vállalt be egy lövést 30 méterről. Fölé.

60. perc: Megint Ceolin húzott el a jobb szélen. Tizenegy méterről a kifutó Loncaric fölött kapura emelt, ám az egyik védő a gólvonal elől kivágta a labdát.

56. pec: Dinamo-csere. Morales helyére jön Mesaric.

53. perc: Cserél az ETO. Copa le, Bougerra be.

50. perc: Minha a mérkőzés elején lennénk. Az ETO jut el helyzetekig. Ceolin futotta le a védelmet a jobb szélen. A beadásról ezúttal is centikkel marad le a becsúszó Aleksidze a kapu torkában.

48. perc: Ji-Parana lövi telibe a jobb kapufát egy 22 méteres szabadrúgásból. Kis szerencse kellett volna csak a győri gólhoz.

45. perc: Elkezdődött a második félidő.

A mérkőzés elején még voltak lehetőségei az ETO-nak, az első negyed óra után azonban a Dinamo akarata érvényesül. A horvátok játéka egyértelműen gyorsabb, kreatívabb.

45. perc: Ji-Parana jó 30 méterről lőtt kapura laposan egy szabadrúgást. A labda a bal alsó sarok felé tarottt, de a keresztbe futó Ceolin lábában elakadt. Vége az első félidőnek.

36. perc: Morales lőtt fölé 25 méterről.

35. perc: Cserél az ETO. Dinjar jött le, és első hivatalos mérkőzésén a győri csapatban pályára lépett Ji-Parana.

28. perc: Újra Rukavina! Etto beadása után ide-oda pattog a labda, majd a horvát csatár elé kerül, aki higgadtan tol egyet a labdán a védők gyűrűjében, majd 6 méterről megint a bal alsóba gurít. 0-2.

Bár hivatalos adat a nézőszámról nincs, a stadionban mindkét oldalon csak a lelátók szélső szektorai maradtak üresen. Ez 9-10 ezer nézőt jelent.

23. perc: Cruz futott fel a jobb szélen, és ívelt középre, a hosszún üresen érkező Rukavina feje fölött azonban elszáll a labda. Védők sehol.

20. perc: Megszerzi a vezetést a Dinamo Zagreb! Rukavina indult befelé a jobb oldalról díszkísérettel. Egészen ziccerig vezethette a labdát, majd 13 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 0-1.

16. perc: Ibanez lőtt mellé egy 20 méteres szabadrúgást.

13. perc: Megint a jobb szélen hozzuk zavarba a nem túl acélos Dinamo-védelmet. Egy előreívelt labdával Ceolin indult meg, majd a tizenhatoson belül egy visszahúzós csellel lerázta a védőjét. Aleksidze érkezett, és lövőhelyzetben volt a kaputól 15 méterre, be a beadás elakadt egy horvát játékosban.

8. perc: Tetszetős támadásokat vezet a széleneken az ETO. Ezúttal Szabó lépett meg a bal oldalon. Élesen középre lőtt. Az érkezők elől megint a livetődő Loncaric mentett.

6. perc: Óriási lehetősé az ETO előtt! Ceolin futotta le a védőket a jobb oldalon, majd középre gurított. A rövid oldalon érkező, és becsúszó Aleksidze elől az utolsó pilanatban felszedte Loncaric a labdát.

A másik magyar Európa Ligás csapat a Debrecen remek eredményt ért el hazai pályán a Liteksz ellen. A Loki Coulibaly és Laczkó találataival 2-0-ra nyert.

2. perc: Morales helyzete az első komoly gólszerzési lehetőség. A csatár egy visszagurított labdát lő el 18 méterről laposan. Sztevanovic vetődve véd.

1. perc: A mérkőzés füstfelhőben kezdődött, hiszen az ETO ultrái rendkívül látványos pirotechnikai show-val köszöntötték cspatukat. A vendégek indították útjára a labdát.

A stadionba már egy órával a találkozó kezdete előtt érkeztek a szurkolók, és azóta is folyamatosan telnek a szektorok.

A hazai csapat játékosai 20.15-kor jöttek ki melegíteni a pályára, óriási üneplés közepette. A kezdőben nincs különösebb meglepetés, talán csak az, hogy Copa is pályára lép.

A vendégszektorban 15-20 horvát drukker foglal helyet. Beigazolódtak azok a hírek, amelyekről korábban hallani lehetett: A hírhedt Bad Blue Boys ultrái bojkottálják a találkozót, a Dinamo gyenge szereplése miatt.

Már csak egyetlen párharc választja csak el a Győri ETO FC-t, hogy az Európa Liga 48 csapatos főtáblájára kerüljön. A rangos sorozatban eddig nagyszerűen futballozó zöld-fehéreknek a horvát Dinamo Zagreb csapatán kell túljutniuk.

Ez a szakemberek szerint sem elképzelhetetlen feladat, főképp, ha Pintér Attila vezetőedző legénysége a Montpellier elleni, idegenben nyújtott teljesítményéhez hasonló, taktikus és eredményes játékkal rukkol elő.
Érdekesség, hogy az ETO és a Debrecen is a Ferencváros nyomdokaiba lép, amennyiben a labdarúgó Európa Liga-selejtező utolsó fordulójában túljut a horvát Dinamo Zagreb, illetve a bolgár Liteksz Lovecs csapatán.
A második számú európai kupasorozatban 2004-ben vezették be a csoportkört, s éppen ekkor sikerült ebbe a szakaszba bejutnia magyar csapatnak: hat éve a Ferencváros érte el ezt a bravúrt az akkor még UEFA-kupa névre hallgató sorozatban.

Az ETO FC, így Rati Aleksidze (balra) is csupán egy lépésre van a csoportkörbe jutástól. Ehhez a zágrábi Dinamót kell legyőzni. Fotó: MTI

Az európai kupaporondon állva maradt két magyar gárda közül a Győri ETO FC a kvalifikáció során már három párharcot is megnyert. A bajnoki bronzérmes győriek ma 21 órától fogadják a horvát együttest.
A szlovák Nitra, a kazah Atyrau és a francia Montpellier kiejtése után az ETO azzal a Dinamo Zagrebbel találkozik a főtáblára jutásért, amely igen gyengén kezdte az idényt, s ezért edzőváltásra is sor került: Velimir Zajec helyét Vahid Halilhodzic foglalta el a kispadon. A Dinamo négy forduló után hét szerzett ponttal hatodik a tabellán.

„Van egy kis probléma a riválisunknál, de ettől még nagyon jó csapat, a legjobb horvát klub lesz az ellenfelünk. Két nagyon nehéz meccs vár ránk, de az első, hazai találkozót meg kell nyernünk, lehetőleg minél több góllal" – mondta a klub honlapján a szerb belső védő, Lazar Sztanisic, aki eltiltása miatt nem léphet pályára.

Sárga lapjai miatt nem játszhat a horvát nemzetiségű Valentin Babic sem. Utóbbi védő fejelte a Rába-partiak győztes gólját Montpellier-ben.

Németh Imre jól ismeri a horvát labdarúgást, a szakember állítja, az ETO jobb csapat, mint a Dinamo Zagreb.

„Az edzőcserén kívül nagy változások nem történtek Zágrábban – mondta megkeresésünkre a jelenleg Lentiben edzősködő tréner. – Az egykori jugoszláv válogatott labdarúgó Vahid Halilhodzicnek csupán két edzésre maradt ideje, s már indult is a Dinamo Győrbe. A hétfő a bemutatkozásé volt, bár a legendaként tisztelt vezetőedzőt nem igazán kellett bemutatni a horvát labdarúgóknak, hiszen Halilhodzic bosnyák létére óriási népszerűségnek örvend. Ezért inkább a pszichés felkészítésen volt a hangsúly. Egy biztos, az új edző a támadófutball híve, ennek ellenére várhatóan óvatos, taktikus játékot alkalmaz Győrben. Nincs félnivalója az ETO-nak, nagy esélye van a továbbjutásra."

Németh Imre hozzátette, az edzőcsere is bizonyítja, hogy belső harcok vannak Zágrábban, a szurkolók is megosztottak, egy részük sztrájkra készül, s el sem utazik Győrbe.

A főtáblán 12 négycsapatos csoportot alakítanak ki, amelyekből az első két helyezett jut tovább, a legjobb 32 között pedig – tavasszal – egyenes kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem.