2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Wimbledon: Babos és Susányi is a legjobb nyolc között

Mindkét magyar bejutott a legjobb nyolc közé a junior lányok versenyében Wimbledonban. A versenyben hatodik kiemelt Babos Tímea egy orosz, Susányi Zsófia egy holland ellenfelet győzött le szerda délután.
Wimbledon, junior lányok, a legjobb nyolc közé jutásért: Babos Tímea (a verseny 6. kiemeltje) - Jana Bucsina (orosz) 7-5, 6-1 Susányi Zsófia (magyar) - Richel Hogenkamp (holland) 6-2, 3-6, 6-3 Susányi Zsófia a japán Inoue Mijabival, Babos Tímea a Quirine Lemoine (holland) - Laura Robson (brit, 2.) mérkőzés győztesével játszik az elődöntőbe jutásért.

A hatodik helyen kiemelt Babos Tímea három szettben győzött, ezzel bejutott a harmadik fordulóba a wimbledoni nyílt bajnokság lány egyesében.

Az SVSE teniszezője a szlovák Vivien Juhaszová ellen az első játszmát könnyedén, 6:1-re hozta. A másodikban feltámadt a szlovák lány, rögtön az elején elvette Babos adogatását, előnyét a szett végéig meg is tudta őrizni, s 6:4-gyel egyenlített.

A mindent eldöntő játszmában Babos brékelt azonnal, s ettől olyannyira lendületbe jött, hogy már nem is veszített játszmát. A 6:0 azt jelentette, hogy bejutott a harmadik körbe.

Az első körben a soproni lány az angol Tara Moore ellen diadalmaskodott. Az első szettet simán, 6:3-ra hozta Babos, majd a másodikban már 4:0-ra vezetett, mikor ellenfele sérülés miatt feladta a mérkőzést.

Győri szempontból is sikeres EB

Kajak-kenu - A győri versenyzők brandenburgi EB-szereplésével elégedett Kadler Gusztáv, a Graboplast… Tovább olvasom