2017. 04. 27. csütörtök - Zita 8°C | 19°C Még több cikk.

Wales -Magyarország 2 - 0

Az első, rendkívül kapkodó játékot hozó negyedóra végén Hajnal bombája rázta fel a szurkolókat.

33. p: Hajnal ezúttal jobbról kísérletezett, 20 méteres lövését a walesi kapus biztosan hárította.

40. p: Earnshaw átadása Hajnalról a középen bemozduló Robinsonhoz került, aki szerencsével maga elé „tuszkolta" a labdát, majd az elvetődő Király mellett a bal kapufát találta el 13 méterről.

44. p: Hajnal jobb oldali szabadrúgása szerencsésen Gerához került, aki egy csel után 10 méterről úgy lőtt a kapu fölé, hogy a labda a keresztlécet is érintette.

64. p: Juhász ölelte át Earnshaw-t a kaputól 27 méterre, amiért szabadrúgást kapott.

A labda mögé többen is odaálltak, hosszas tanakodás után végül Bellamy jobb külsővel lőtt kapura, a középre tartó labdát Király csak későn vette észre, így az a hóna alatt vágódott a hálóba. 1–0.

80. p: Robinson pazar pörgetése után Bellamy szaladt be a tizenhatoson belülre az őt üldőző Juhásszal a nyakán, majd 7 méterről, jobbal lőtt, a labda Király lába között átcsúszva áthaladt már a gólvonalon, a kapus már csak mögüle tudta kiszedni a labdát. 2–0.

Az első, rendkívül kapkodó játékot hozó negyedóra végén Hajnal bombája rázta fel a szurkolókat, de végül „csak" szögletre volt jó a próbálkozás. Ezt leszámítva rengeteg hiba jellemezte a találkozót, ami a hazaiaknál picit érthető volt, hiszen a válogatott szövetségi kapitányaként most bemutatkozó John Toshack számos kulcsembert nélkülözött, a helyetteseket pedig semmiképpen sem lehet klasszisnak minősíteni.

A bolgárok elleni, Budapesten március 30-án sorra kerülő vb-selejtezőre készülő magyar gárda teljesítményéről sokat elárul az a tény, hogy az első félidőben a hajráig egyszer sem alakított ki nagy helyzetet, csak távolról próbálkozott. A második félidőben bő negyedórán keresztül eseménytelen mezőnyjátékot láthatott a közönség.

A 65. percben aztán Earnshaw harcolt ki szabadrúgást, amit Bellamy lőtt meg jobb külsővel, a labda pedig a lassan eszmélő Király hasa alatt a hálóba vágódott. A szerencsétlen gól után az addigra cserékkel frissített Matthäus-gárda Gera vezérletével felpörgött ugyan, ám még a legnagyobb helyzeteket sem sikerült gólra váltaniuk.

Nem úgy a hazaiaknak, akiknek ezúttal minden bejött: Bellamy lövése után a labda Király Gábor lábai között lelassulva vánszorgott át a gólvonalon. A két bekapott gól nemcsak Királyt, hanem a csapatot is megzavarta, így az utolsó tíz percre már teljesen összezuhant a magyar válogatott. Bellamy két góljának jóvoltából a meccs végén az ellenfél hátát látták csak Bodnárék.