2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

Vízilabda: a Montenegro elleni győzelemmel kezdtük a vb-t! - galéria

A Montenegró legjobbjai felett aratott egygólos győzelemmel kezdte meg szereplését csoportjában a magyar férfi vízilabda-válogatott Sanghajban, a vizes világbajnokságon.
A csoport, 1. forduló:

Magyarország-Montenegró 11-10 (2-3, 3-2, 2-4, 4-1)
A magyar góldobók: Biros 4, Varga Dániel, Hosnyánszky, Varga Dénes, Steinmetz, Madaras, Gór-Nagy, Kiss G. 1-1

Az utóbbi évek legnagyobb sikereit tekintve a 2008-as olimpiai bajnok a 2008-as Európa-bajnokkal csapott össze a vb férfi pólótornájának hétfői nyitónapján, s az "A" jelű négyes budapesti idő szerint hajnalban lejátszott mérkőzésén a pekingi ötkarikás játékokon aranyérmes, bár azóta felerészben kicserélődött magyar együttes nagy harcban legyűrte a délszláv ország együttesét.

A tavaly Világliga-második, Európa-bajnoki 5. helyezett montenegróiak támadásával és emberelőnyös góljával indult a találkozó, aztán percekig hatástalan akciók zajlottak a medencében, míg nem az első negyed ötödik percében Varga Dániel egyenlített (1-1). Kevéssel később fordított Kemény Dénes alakulata: Hosnyánszky Norbert elemi erejű lökete talált utat a rivális hálójába, de negyedik fórjukból egyenlítettek, majd a vezetést is visszavették a montenegróiak (2-3). Sőt a második játékrész is az ő találatukkal rajtolt (2-4).

Óriási győzelem Sanghajban: Magyarország-Montenegró 11-10. Fotó: MTI (galéria)

Mielőtt azonban komolyabb lett volna a baj, a 2009-ben vb-5., 2010-ben Eb-4. magyar csapat egyik háromszoros olimpiai bajnoka, Biros Péter megúszás végén szépített, Varga Dénes jobb felső sarokban landoló bombájával lett 4-4, Steinmetz Ádám pedig centerből húzta a kapuba a labdát a magyar trilógia lezárásaként . Egy perccel a nagyszünet előtt azonban egalizált a szívósan küzdő ellenfél (5-5).

A harmadik negyed első kiemelendő momentuma volt Biros magabiztosan végrehajtott büntetője, amelyet Hárai Balázs harcolt ki centerben, a rivális fórból meglehetősen gyorsan válaszolt (6-6). A kölcsönösen kemény védekezés eredményeképpen hosszabb pauza következett a góltermelésben, a jeget a montenegrói együttes törte meg hetedik, utána pedig nyolcadik emberelőnyét is értékesítve (6-8).

Az ötödik magyar fór is hasonló végkifejletet hozott: a harmadszor eredményes Biros zúzta be középről a labdát, csakhogy a 6 az 5 elleni játék a riválisnak is ment (7-9). A befejező nyolc percben létszámfölényes helyzetben Madaras Norbert bal keze villant (8-9), majd egy begyakorolt figura végén Gór-Nagy Miklós volt jókor jó helyen, a három a magyar igazság jegyében pedig Biros révén megint visszakerült a vezetés (10-9).

Mi több: a szintén háromszoros olimpiai aranyérmes Kiss Gergely kapufás bombájával  két perccel a vége előtt - először lépett el két találattal a Kemény-csapat (11-9). A szívós feketehegyiek még szépítettek, sőt fórból egyenlíthettek is volna akár, ez azonban már nem jött össze nekik, hatalmas csatában 11-10-re nyert a magyar válogatott a csoportnyitón.

"Úgy gondolom, furcsa stílusban bíráskodtak a játékvezetők - nyilatkozta Kemény Dénes szövetségi kapitány a sanghaji vb sajtóközpontjának. - Nem játszottunk úgy, ahogy tudunk, a negyedik negyedben viszont szerencsére jól pólóztunk, de javulnunk kell.

Varga Dániel, az első magyar gólt jegyző pekingi olimpiai bajnok: "Elégedett vagyok a teljesítményemmel. Azzal is, hogy három pontot szereztünk a legnevesebb csapatok egyikével szemben. A cél, hogy megnyerjük a világbajnokságot.

• 3. AIstvan 2011. július 18. 12:16
    „Kétgólos hátrányból sikerült felállni egy élcsapat ellen, ez bravúr a javából. A kazahokat és a spanyolokat is verni kell, s akkor könnyebb dolog lesz a négy közé kerülni. Persze az elődöntőben már a szerbek jönnének. Ha csoportmásodikak lennénk, akkor viszont már a négy közé jutásért a nagyon erős horvátokkal mérkőznénk. A magyar-montenegrói rangadón támadójátékunk teljesen rendben volt, védekezésünk az utolsó negyedre állt össze. Tulgáról: eddig nagyon jó bírónak tartottam, a kétezres évek elején még inkább nekünk szokott fújni. Ma viszont katasztrófa volt. A 13/7-es kiállítási arány érthetetlen. Nem hiszem, hogy ennyivel durvábbak voltunk, sőt... Sajnos tendencia, hogy a rangadókon a spanyol-olasz-szerb-görög lobby háttérmunkájának köszönhetően nem éppen barátságos bírókat kapunk. Szerencse, hogy az olimpiákon mellőzik a részrehajló bíráskodást. A nyári játékokon azért a sporik is jobban szem előtt vannak.”
  • 2. Csetneky 2011. július 18. 11:16
    „A török játékvezető gyalázatos volt, de ő sem bírt velünk. Szép volt fiúk!”
  • 1. poto 2011. július 18. 09:43
    „Szép volt fiúk.
    Az egész ország szurkol értetek.
    HAJRÁ MAGYAROK !!!!!!!!!!!”

Nagy zsuga: sarokkal lőtte be a tizenegyest - videó

Nagy zsugás a srác, mert bevállalta, és még sikerült is neki: sarokkal gurította a tizenegyest a bal… Tovább olvasom