2017. 03. 29. szerda - Auguszta 5°C | 21°C Még több cikk.

Vízibalett az ETO Parkban: Győri ETO-Honvéd 4-2

Hiába vezetett 2-0-ra az ETO, egyenlített a Honvéd az első félidő végén. A végén azonban az ETO ismét gólokat tudott rúgni.
Győri ETO - Budapest Honvéd 4-2 (2-2)
Győr, ETO Park
vez.: Iványi (Lémon, Becséri)

Győri ETO: Kamenar - Svec , Lipták, Dinjar, Lang, Kamber, Varga Roland (Burgos), Andric (Kronaveter), Strestik, Rudolf (Trajkovics), Pátkai. Vezetőedző: Horváth Ferenc

Budapest Honvéd: Kemenes- Hidi, Baráth, Job, Ignjatovic, Bobál (Holender), Kapacina (Keita), Botka, Vécsei, Alcibiade, Nagy Gergő. Vezetőedző: Simon Miklós

93. perc: Burgos veszi el a labdát az utolsó vendégvédőtől, Ignjatovictól, és begyötri a kapuba a meccs utolsó gólját. 4-2. Vége a mérkőzésnek.

90. perc: Burgos tálal remekül Strestik elé, a vízben azonban megáll a labda, így a cseh csatár nem jut lövéshez.

86. perc: Keita fejese után Lang ment nagyot.

82. perc: Job is besárgul.

78. perc: Burgos bombáját tolja kapu fölé Kemenes.

76. perc: Újabb góllá ért a győri fölény. Az élesen belőtt szögletet a rövid kapufától kifejelik, épp Pátkai elé, aki egyből lő, a kapu jobb oldalába. 3-2

75. perc: Keita a pályán, Kapacinát váltja.

72. perc: Botka rúgja fel Burgost, ez már sárgát ér. A harmadik ETO-csere jön: Andricot Kronaveter váltja. A szabadrúgást a friss csere, Kronaveter lövi, Kemenes lábbal hárít. Szöglet után ismét győri helyzet, ám Pátkai végül nem tud fejelni, és kimegy a labda kirúgásra.

65. perc: Burgos jön Varga helyére az ETO-ba, Bobált Holender váltja a Honvédnél.

58. perc: Kemenes fogja Dinjar 21 méterről elvégzett szabadrúgását.

56. perc: Rudolf nem folytatja a sérülés miatt, Trajkovics jön helyette.

52. perc: Rudolf megsérül, de visszajön.

46. perc: Nincs csere egyik oldalon sem.

Fotók: H. Baranyai Edina

Félidő. Lesz mit mondania Horváth Ferencnek.

45. perc: Kapacina 22 méterről, szabadrúgásból talál Kamenar kapujába. 2-2

41. perc: Nagyon vizes a pálya talaja, rengeteget csúszkálnak a játékosok.

35. perc: Reklamálásért Rudolf kap sárgát.

32. perc: Vécsei lódul meg Job labdájával, 14-ről lő a jobb alsóba, Svec csak beleérni tud, menteni nem. 2-1

31. perc: Pátaki lövőkedve nagy: egy rövid felszabadítás után szintén 17-ről lő, a blokkról szögletre vágódik a labda.

29. perc: Rudolf-Varga-Pátkai a labda útja a vendégek tizenhatosa előtt, aztán Pátkai lövése a bal alsó sarokba vágódik. 2-0

27. perc: Strestik fejel egy szöglet után, alig mellé.

24. perc: Kapacina szabadrúgása esik a háló tetejére.

19. perc: Pátkai lő kapura egy szöglet után kiütött labdát. Mellé.

12. perc: Vezet az ETO. Rudolf a térfél közepéről, oldalról végez el szabadrúgást, Kamber érkezett jól a beadásra, azonban nem ér bele a labdába, amely pattanás után Kemesen hálójában köt ki. 1-0

7. perc: Honvéd szabadrúgás után Vécsei fejel, de nem találja el a kaput.

2. perc: Elalszanak az esőben a Honvéd védői, Rudolf középre viszi a labdát és lő: nem sokkal mellé.

1. perc: Az ETO kezdi a meccset.

Előzmények:
Első mérkőzését játssza szombaton új stadionjában a listavezető Debrecen, amelynek szinte kötelező győznie az Újpest ellen, hogy megőrizze kedvező helyzetét közvetlen üldözőjével, a hárompontos hátránnyal második, címvédő Győri ETO-val szemben a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulója után is.

A bajnoki formákat tekintve Kondás Elemér csapata egyértelmű favoritja a május 1-jén átadott Nagyerdei Stadionban sorra kerülő meccsnek, már csak azért is, mert legutóbbi két találkozóján öt-öt gólt rúgva nyert, míg a fővárosi együttes legutóbbi hat mérkőzésén összesen egy pontot szerzett.
A hétközi Magyar Kupa-elődöntők ugyanakkor némileg árnyalják a képet, az Újpest ugyanis 3-0-ra legyőzte az MTK-t, ezzel fináléba jutott, míg a DVSC az első mérkőzésen kiharcolt 4-2-es előnyét percek alatt elvesztette Diósgyőrben a szerdai visszavágón, s 2-0-s vereségével kiesett.

Az üldöző Győri ETObiztosan menetel az elmúlt hetekben, így meglepetés lenne, ha négy mérkőzéses győzelmi sorozata éppen vasárnap a Budapest Honvéd ellen szakadna meg. A kispestieknél a múlt héten edzőváltás történt, ám így sem sikerült megtörni a csapat rossz sorozatát, amely már hat vereségből áll.

A DVTK MK-fináléba jutásával a dobogó harmadik fokáért zajló harc jelentősége alaposan megnőtt szerda este óta. A Diósgyőr ugyanis jelen állás szerint - az Újpest nemzetközi kupákból történt kizárása miatt - akkor is Európa Liga-induló lesz, ha kikap a döntőben, így a bajnokságból csak a második és a harmadik helyezett vehet részt a második számú európai kupasorozat selejtezőjében.

A dobogó alsó fokáért az azonos pontszámmal álló Videoton és a Ferencváros vív kiélezett harcot, de még akár a két együttest három pontra követő Haladás is megszerezheti a bronzérmet. A DVTK ötpontos hátránya viszont már soknak tűnik három fordulóval a pontvadászat vége előtt.

A jelenleg harmadik székesfehérvári együttes a reménytelen helyzetben lévő, sereghajtó Kaposvárt fogadja, az FTC a Diósgyőrrel játszik majd rangadót, a Haladás pedig az utóbbi két mérkőzésre feltámadt Paksot látja vendégül.

A 28. forduló a bajnoki címről és a harmadik helyről sem dönthet véglegesen, ugyanakkor a kiesés kérdése eldőlhet a hétvégén. A Kaposvár gyakorlatilag csak a győzelemmel kerülheti el az azonnali búcsút, ám még a három pont sem segít rajta, ha a kilenc ponttal előtte álló Puskás Akadémia (13.) és Paks (14.) szerez legalább egy-egy pontot.
A 15. helyezett Mezőkövesd öt ponttal van lemaradva két közvetlen riválisától, illetve hattal az Újpesttől, így ha nem nyer Pécsen, az előtte állók viszont begyűjtik a három pontot, akkor a Kaposvárhoz hasonlóan kiesik.