2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Világkupa: siker a görögök ellen is

A görögöket 14–7-re győzte le a magyar csapat a férfi vízilabdázók margitszigeti Világkupáján.
Kemény Dénes (52. születésnapját ünnepelte) legénysége a görögök ellen szállt medencébe. Két negyeden keresztül nagy küzdelmet, szoros mérkőzést láthattak a drukkerek. A hellének nem adták könnyen a „bőrüket", többször vezettek is (0–1, 4–5). A fordulás után azonban érvényesült az olimpiai bajnok házigazda együttes nagyobb tudása, a harmadik nyolc percben lőtt négy magyar találatra egyetlen válasz sem érkezett a másik oldalról. A záró negyedben is négy gól esett, de ezúttal 3–1-es elosztásban, ez pedig azt jelentette, hogy a mieink – elsősorban Biros és Steinmetz Á. vezérletével – magabiztos, fölényes sikert arattak, 14–7.

Eredmények

Eredmény, A csoport: Magyarország–Görögország 14–7 (4–4, 3–2, 4–0, 3–1), a magyar góldobók: Biros 4, Steinmetz Á. 3, Madaras, Kásás 2–2, Varga Dániel, Kiss G., Kiss Cs. 1–1. További eredmények: Szerbia és Montenegró–Oroszország 13–7, Horvátország–Spanyolország 8–8.

Leginkább a rutin hiányzott

A 9. helyen végzett a Tento-ETO a bajnokságban. A tervektől elmaradt a csapat, de nem szerepeltek… Tovább olvasom