2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 25°C Még több cikk.

Világbajnokok Sopronból

Két soproni kerékpáros is tagja volt annak a négyesnek, mely aranyérmet szerzett kategóriájában az ausztriai fedett pályás mountain bike világbajnokságon.
Extrém sportesemény világbajnokságán arattak sikert magyar sportolók: a X2S-Kona Racing Team versenyzői az ausztriai Freistadtban rendezett 24 órás, fedett pályás, mountain bike világbajnokságon a négyfős vegyes csapatok kategóriában aranyérmesek lettek. A csapatban két soproni kerékpáros,Poór Brigitta és Karafa Balázs mellett a budapesti Medgyes Gábor és Sipiczki Csaba szerepelt.

Medgyes Gábor, Karafa Balázs, Poór Brigitta és Sipiczki Csaba a világbajnoki trikóban.

A versenyen több száz sportoló vett részt, a hatalmas csarnokban berendezett technikás, olykor nagyon csúszós – öt-hat óra elteltével bepárásodott a csarnok, ami a pálya talajára lecsapódott – és sok ügyességet igénylő, mesterséges akadályokkal, emelkedőkkel tűzdelt pályán egyszerre 50–80 kerékpáros küzdött. Egy kör mintegy 850 méter volt.

A magyar csapat – melynek tagjai a megbeszélt taktika szerint húszpercenként váltották egymást – már a verseny elején bejelentkezett a dobogós helyek valamelyikére. Karafa Balázs rögtön az elején az abszolút első helyre „tekerte fel" a gárdát. A szintén soproni Poór Brigitta hatalmasat teljesítve, a legjobb férfiakat megszégyenítően, gyors köröket futva járult hozzá az X2S-Kona Racing
Team világbajnoki címéhez. A győztes kvartett összesen 531 kört (451 km) teljesített.

„Ilyen sikeres évkezdet után bizakodva várjuk az elkövetkezendő nagy megmérettetéseket. Brigittának az XTerra tereptriatlon Europe Tour Világkupa állomásain kell minél jobb eredménnyel helytállnia. Az év egyik fő eseménye az olaszországi Szardínia szigetén esedékes Európa-bajnokság lesz" – mondta Karafa Balázs, aki az osztrák országúti kupafutamokon, illetve a szezon fő eseményén a Giro delle Dolomitin, az észak-olaszországi hatnapos kerékpáros körversenyen készül kiemelkedő eredményeket elérni.

• 1. ombi 2010. február 18. 18:09
    „Gratulálok, csak így tovább!”

Továbbjutott a Kupában a Soproni KC

Kosárlabda - A Soproni KC két ponttal kikapott Nyíregyházán, de továbbjutott a Magyar Kupában. Tovább olvasom