2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 6°C Még több cikk.

Videoton-gólparádé, ETO-vereség: ez történt 16. fordulóban.

A Videoton kiütötte a Siófokot, az ETO elszenvedte idei első hazai vereségét, az Újpest pedig idegenből hozta el a három pontot. Ez történt a labdarúgó NBI 16. fordulójában.
Vasárnap:

Vasas-Debrecen 0-0

Az őszi bajnok Debrecen az első tavaszi, előrehozott fordulóban Angyalföldre látogatott. A két csapat korábbi mérkőzéseiből kettő is igencsak gólgazdagra sikeredett, az első bajnokin 5:2-re győzött a Loki, a Ligakupában pedig 5:4 arányban kapott ki a Vasas.

A 32. percben a Vasas előtt adódott nagy helyzet: Korhut mellett Bradley adott középre, többen is érkeztek rá, végül Simac tudott üggyel-bajjal felszabadítani. Három perccel később a Debrecen hagyott ki egy abszolút ziccert: Ilizi éppen Coulibaly elé ejtett egy szögletet, éppen hogy tudta szerelni a kapus a franciát, de a kipattanó Varga elé került, aki viszont hátbalőtte Ilizit.

Az 54. percben Gáspár figyelmetlensége után Coulibaly lódulhatott meg, az ötös bal sarkáról lőtt, a kapus már verve volt, de a feltápászkodó védő lábát találta el a labda. A 69. percben Nikolic, Coulibaly, Szakály összjáték végén utóbbi beadásáról alig maradt le Yannick.

A 80. percben Bouadla kapott jó labdát Yannicktól, beadását a kapu torkában nem találta el Coulibaly, a kipattanót pedig Szakály az így már lesen álló franciába lőtte. Még Yannick és Bouadla előtt is adódtak lehetőségek, de gól nem született. A Debrecen marad az élen, de két pontot ott hagytak Kondás Elemér tanítványai Angyalföldön.

Ferencváros - Kaposvár 0-0
Kiállítva: Perics (58.)

A találkozó egyértelmű esélyesének a Fradi számított. A hazaiak már meccsek óta nem kaptak gólt, míg Sisa Tibor együttese tizenkét meccs óta nyeretlen. Igaz, nem a zakókat, inkább a döntetleneket halmozzák a nyugat-magyarországiak.

Az első félidőben leginkább Hajdúch kapus remeklései tartották életben a kaposvári reményeket: Hakola 25. percben elvégzett remek szabadrúgását mindenképpen meg kell említenünk, amelyet a kapufa segítségével hárított a szlovák portás, majd Kleintől Abdi elé került a labda, aki középre adott, Pölöskey fejesét is fogta a hálóőr, a harmadik kipattanót pedig Somália lőtte fölé.

Egy nagy kaposvári helyzet azért akadt: a 30. percben Maróti vesztett el egy labdát, amellyel Perics indult meg, ellépett Balog mellett is, majd Klein vállal felborította. Németh Ádám játékvezető továbbot intett. A félidőben egyértelműen több ferencvárosi próbálkozást láthattunk, de nem érett góllá a fölény.

A második játékrész talán legfurább eseménye a kaposvári gólkirály-jelölt, Milan Perics kiállítása volt. A szerb támadó ugyanis egy sípszó utáni labdaelrúgásért (ami teljesen fölösleges volt) már kapott egy sárgát, majd az 58. percben kézzel, ha lehet, még az előzőnél is fölöslegesebben ütött bele egy beadásba, amiért járt a második sárga.

További ferencvárosi lehetőségek és kaposvári helytállás következett: a találkozó végére 25:4 volt a kapuralövések aránya a hazaiak javára, de maradt a döntetlen, amely igazán egyik csapatnak sem jó, bár a Kaposvár elkerült a kiesőzónából.

Szombat:

Győri ETO FC-Budapest Honvéd 1-3 (0-1)
Győr, 2500 néző, V: Bognár

gólszerzők: Ahjupera (91.), illetve Danilo (6., 57.), Ivancsics (83.)

sárga lap: Djordevic (3.), Pilibaitis (32.), Stanisic (35.), illetve Torghelle (35.), Hajdú (74.), Lovric (77.), Németh N. (91.)

Győri ET FC: Stevanovic - Takács Á., Djordjevic, Stanisic, Szabó O. - Pilibaitis - Kiss M., Ji-Paraná (Aleksidze 59.) - Dudás, Ahjupera, Dinjar (Koltai a szünetben)

Honvéd: Sánta - Lovric, Botis, Debreceni, Hajdú N. - Tchami (Németh N. 65.), Abass (Délczeg 78.), Hidi, Ivancsics - Danilo (Horváth A. 73.), Torghelle

Danilo közeli találatával korán megszerezte a vezetést a Honvéd és azt meg is őrizte az első félidő végéig. Az ETO sok hibával játszott és az első 45 percben nem tudott gólhelyzetet kialakítani a vendégek kapuja előtt.

Szünet után gyorsan növelte előnyét a Honvéd és jól játszva megérdemelten győzött. Az ETO ezzel elveszítette március 5-ike óta tartó hazai veretlenségét.

ZTE FC-Diósgyőri VTK 1-1 (0-1)
Zalaegerszeg, 3276 néző, V: Takács

gólszerzők: Kocsárdi (51., 11-esből), illetve Luque (43., 11-esből)

sárga lap: Kocsárdi (43.), Máté (57.), Meyé (62.), illetve Abdouraman (39.), Takács P. (45.), Vadász (52.), Budovinszky (59.)

ZTE: Jahic - Kocsárdi, Bogunovic, Bulatovic, Hidvégi (Bujor 83.) - Szakály (Balázs 62.), Szalai, Máté, Kamber - Meyé, Tököli

Diósgyőr: Farkas B. - Vadász, Gal, Budovinszky, Gohér - Abdouraman, Takács P., Arze, Carreno (Seydi 50.) - Tisza (Bogáti 87.), Luque

Lendületesen kezdett a ZTE, az első negyedórában három óriási helyzetet hagytak ki a hazaiak. A 25. percben egy közjáték szakította meg a meccset: a diósgyőri szurkolók közül többen is beszaladtak a pályára, s több mint három percig állt a játék. A rendőrök segítségével állt helyre a rend.

A folytatásban a ZTE játszott enyhe mezőnyfölényben, egy diósgyőri kontra végén megítélt büntetőből mégis a vendégek szereztek vezetést.

Szünet után gyorsan egyenlített a ZTE, ezután kiegyenlített játék folyt a pályán, enyhe hazai fölény jegyében teltek a percek, de a kapuk alig forogtak veszélyben. A ZTE mindent megtett, hogy megszerezze első győzelmét, de ezúttal is csak döntetlenre futotta az erejéből.

Kecskeméti TE-MVM Paks 0-1 (0-0)
Kecskemét, 2000 néző, v.: Farkas

gólszerző: Éger (78., tizenegyesből)
kiállítva: Mohl (82.), illetve Vayer (51.)
sárga lap: Radanovic (42.), Lencse (53.), Savic (68.), Gyagya (77.), Urbán (80.), illetve Fiola (26.) Vayer (37., 51.)

Kecskemét: Németh - Kószó, Gyagya, Radanovic (Urbán a szünetben), Mohl - Bori (Pekár 83.), Cukic, Foxi, Savic - Litsingi (Gyurcsó 55.), Lencse

Paks: Csernyánszki - Heffler T., Éger, Fiola, Báló - Bartha (Kiss T 90.), Sipeki, Böde, Sifter - Vayer, Szatmári L. (Magasföldi 63.)

Az első félidő második felében a Paks magához ragadta a kezdeményezést, csatárai több gólhelyzetet dolgoztak ki, Németh kétszer is bravúrral tisztázott.

A második játékrész elején, a második sárga lapját begyűjtő Vayer kiállítása után fölénybe került a KTE, de csatárai körülményesen játszottak, alig jutottak el a Paks kapujáig. Egy ellentámadásnál Bödét csak szabálytalanul tudta Gyagya szerelni a tizenhatoson belül, s a megítélt büntetőt Éger biztosan értékesítette. Később Mohlt durva szabálytalansága után a játékvezető azonnal kiállította, a szervezetten játszó Paks pedig meg tudta tartani egygólos előnyét.

Haladás Sopron Bank-Pécsi MFC 0-0
Szombathely, 3000 néző, V: Kassai

sárga lap: Halmosi (74.), Skriba (75.), illetve Todorovic (42.)

Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Tóth P., Halmosi - Búrány, Rajos (Simon A. 80.) - Sluka (Skriba 61.), Oross (Nagy I G. a szünetben), Sipos - Vujovic

Pécs: Dibusz - Simonfalvi, Lantos, Todorovic, Marovic - Horváth Zs. (Gyánó 90.), Zeljkovic (Pintér 72.), Scepanovic, Regedei, Nagy O. - Bajzát (Pákolicz 84.)

Nyomasztó fölényben futballozta végig a mérkőzést a Haladás, de nem tudott betalálni a kizárólag a védekezésre berendezkedő Pécs kapujába. A vendégek elérték céljukat, hazavittek egy pontot, a szombathelyiek pedig - a meccs képe alapján - elbuktak kettőt.

Videoton FC-FGSZ Siófok 7-0 (2-0)
Székesfehérvár, 1300 néző, V: Oláh

gólszerzők: Oliveira (41.), Alves (45., 83., 86.), Sándor (61.), Nikolics (80., 88.)

sárga lap: M. Bozovic (17.), Caneira (72.), illetve Lengyel (17.), Kecskés (32.), Sowunmi (43.)

Videoton: M. Bozovic - Brachi, Caneira, Vinicius, Hector - Tóth B., Mitrovic - Oliveira (Gosztonyi 69.), Sándor (Nikolics 66.), Walter (Vasiljevic 81.) - Alves

Siófok:vMilinte - Mogyorósi, Lengyel, Nyári, Kiss Zs. - Haraszti, Sowunmi (Huszák 63.), Kecskés (Horváth A. 82.), Tusori, Szabó J. - Bali (B. Bozovic 63.)

A tavaszi idényt negyedikként kezdő Videoton Siófok elleni összecsapásán a fehérváriak vezető szurkolói csoportja az RBD fennállásának 19. évfordulóját ünnepelte, miközben némi meglepetést okozott, hogy a válogatottban egyébként jól teljesítő Elek Ákos a Vidi cseréi között sem szerepelt.

Az első félidő nagy részében meddő mezőnyfölényben játszott a hazai csapat, majd a szünet előtti négy percben több minden történt, mint addig összesen a lassan csordogáló meccsen. A Videoton eldöntötte a mérkőzést.

Fordulás után egykapuzott a bajnoki címvédő, a Balaton-partiak olykor percekig nem értek labdához. Nikolics beállásával a Videoton kedvére vezette támadásait és Alves mesterhármasával ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyerte a találkozót.

Péntek:

Lombard Pápa Termál FC-Újpest FC 0-1 (0-0)
Pápa, 1500 néző, v.: Vad II.

gólszerző: Lázár (68.)

sárga lap: Maric (42.), Horváth L. (49.), Rodenbücher (75.), illetve Szokol (3.), Lázár (27.)

Pápa: Szűcs L. - Présinger, Tóth G., Zulevs (Puri, 57.), Nagy S., - Rodenbücher (Szabó, 83.), Horváth L., Lovrencsics, Maric, Ganugrava (Farkas, 57.) - Ferenczi

Újpest: Balajcza - Szokol, Pollák, Lipták, Snoyl (Kabát, 60.) - Nagy P., Tajthy, Barczi (Balogh, 69.), Takács - Lázár (Remili, 80.), Rajczi

Tipikus egygólos mérkőzést láthatott a publikum a tavaszi szezon nyitányán. A vendégcsapat többet tett a győzelemért, míg a hazaiak egy elmaradt büntetőt kérhetnek számon a játékvezetőn.

NB III - Győzött a Csorna, ikszelt az MTE 1904

Az MTE 1904 a Sárvárral játszott döntetlent, a Csorna a ZTE-t verte. Tovább olvasom