2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 2°C | 7°C Még több cikk.

Videó: Győri ETO-FTC 2-0 - sima győri siker

Bő 20 perc alatt eldőlt a zöld-fehér örökrangadó: Rati Aleksidze remekül tört be a Fradi kapuja elé, s szerzett vezetést az ETO-nak. 10 ezer néző előtt Trajkovic állította be a végeredményt.

Győri ETO FC-Ferencváros 2-0 (2-0)
Győr, 10 000 néző, V: Bognár
gólszerzők: Aleksidze (17.), Trajkovic (22.)
sárga lap: Babic (38.), Fehér (39.), Dudás (65.), Ji-Paraná (90.), illetve Oláh (36.), Csizmadia (68.), Maróti (76.), Otten (80.)

Galéria! Fotók: Bertleff András

Győri ETO: Stevanovic - Babic, Stanisic, Fehér, Völgyi - Windecker - Trajkovic, Ji-Paraná - Koltai (Tokody 81.), Aleksidze (Ahjupera 66.), Dinjar (Dudás 64.)

Ferencváros: Gyenes - Maróti, Balog Z., Csizmadia, Junior - Otten - Jovanovic (Rósa D. 77.), Tóth B. (Lisztes a szünetben), Hakola - Oláh (Pölöskey a szünetben), Somalia

Csertői Aurél: - Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogyan elterveztük. Szép gólokat lőttünk, uraltuk a játékot, lendületesek voltunk. Az első félidőben mélységi kontrákból leptük meg őket. Ha a második félidőben is végigvisszük a kontrákat, akkor hamarabb eldőlhetett volna. Szerintem ez egy sima meccs volt.

Nagy Tamás: - Az első gólig nagyon szervezetten játszottunk, egy kihagyás után gólt kaptunk, hátrányba kerültünk. Utána átadták a területet, megpróbáltunk visszajönni a meccsbe, majd egy eladott labda után leindítottak minket és újabb gólt kaptunk. A félidő vége a miénk volt. Szünet után nagyon sokat tett a csapat azért, hogy visszajöjjön, egy kis szerencsével, koncentrációval meg lehetett volna a döntetlen.

Az ETO összességében sokkal jobb és taktikusabb játékot mutatva győzte le a Ferencvárost.

A zöld-fehér rangadó bő húsz perc alatt eldőlt, s a 2-0-ás vezetést követően is inkább a győri csapatnak akadtak újabb gólszerzési lehetőségei.

Csak remélni tudjuk, hogy a Fradi szurkolók megemésztik csapatuk újabb vereségét, s nem fognak törni-zúzni Győrben.

92. perc
- Bognár Tamás lefújta a találkozót: 9 mérkőzésből nyolcadik győzelmét is megszerezte az ETO!

91. perc - Dudás Ádám adhatta volna meg a kegyelemdöfést, de lövése célt tévesztett.

90. perc - Két perc hosszabbítás.

90. perc - Ji-Parana rúgott oda Somaliának: a győri játékos teljesen feleslegesen szedett be sárgát. Vajon nem akar játszani a következő fordulóban?

89. perc - Inkább a Fradinál a labda, mégis az történik a pályán, amit az ETO akar.

85. perc - Maróti Béla lövését üti ki szögletre Stevanovic. Lisztes szöglete már kevesebb veszélyt jelentett a győri kapura.

83. perc - Tokody indítja Ahjuperát, de a partjelző lest int. Hát, nem tudjuk, nem vagyunk benne biztosak, hogy ezt jól látta.

81. perc - Sakk-matt helyzetet puskáz el az ETO: Ahjupera hibázta el 12-13 méterről a remek lehetőséget (4 győri játékos nézett farkasszemet két Fradi-védővel).

79. perc - Koltai mégsem tudja folytatni a játékot, helyére Tokody Tibit küldi Csertői a pályára. Sárgát kap Otten is a Fradiból egy durva becsúszásért. Ha jól láttuk, Trajkovics volt az áldozat.

77. perc - Koltai 2-3 perces ápolás után visszatért a pályára. A Fradi szurkolók közben a tragikusan elhunyt Simon Tibit éltetik.

75. perc - Jovanovic helyére az egykori győri játékost, Rósa Dénest küldi Détári a pályára. Utána Maróti rúgta fel durván Koltait; sárgát kapott a bírótól.

74. perc - Somalia addig cselezett, ameddig kicselezte magát a győri kapu elől - köszönjük!

72. perc - Ez meleg volt és kicsin múlott: ha Juha Hakola át tudja venni a labdát 7-8 méterre a győri kaputól, valószínűleg szépít a Fradi.

70. perc - Újabb Fradi-szöglet, újabb gyenge próbálkozás.

68. perc - Ahjupera és Csizmadia csatájában a győri csatárt látta szabálytalannak a bíró. A győri közönség "hülye vaggyal" vitatja a döntést.

67. perc - Csizmadia kapott jogos sárgát a Fradiból.

66. perc - Somalia kellemetlen, 16-17 méterről leadott lövését tisztázta Stevanovic. A győri kapusra - egy megingást leszámítva - ma sem lehet panasz.

64. perc - Újabb győri csere: az első gólt szerző Aleksidze helyett a két gólos Ahjupera a pályán. A két csere között rögtön sárgát kapott Dudás Ádám; mi kicsit szigorúnak érezzük az ítéletet.

63. perc - Csertői Aurél is cserél: Dinjar helyett a szezon első fordulóiban remek formában játszó, de megsérülő Dudás Ádám a pályán.

60. perc - Szörnyen rossz kisszöglet a Fraditól: minden elképzelés nélkül adták el a labdát a pestiek.

59. perc - Koltai lőhetett jó 15-16 méterről, de a labda középre ment, s így ha nehezen is, de Gyenes védeni tudott.

59. perc
- Dinjar szabadon roboghatott az oldalvonal mellett, de a beadása kicsit pontatlan lett Aleksidzének. Nem baj, most már legalább vannak győri pillanatok is a szünet óta!

57. perc - Az első szép megmozdulás az ETO-tól a 2. félidőben: Ji-Parana hozta ki szépen a labdát saját térfeléről, de utána nem értették meg egymást Dinjarral.

56. perc - Ráült az ETO az eredményre: jó lenne most már kijönni a Fradi szorításából.

53. perc - Ismét Otten lőtt a Fradiból jó 27-28 méterről, de a labda a győri kapu mellé ment körülbelül fél méterrel. Ismerjük el: nem volt rossz kísérlet.

50. perc - Fradi támadásokkal kezdődik a második félidő, s noha Lisztes megpróbálja összefogni csapatát, ezekben sok veszély egyelőre nincs.

47. perc - Stevanovic rosszul fogta meg Otten ártalmatlannak tűnő, messziról leadott lövését. A szögletnél viszont biztos kézzel szedte le a labdát a hórihorgas győri kapus.

46. perc - Détári kettőt cserélt: Lisztes Krisztián és Pölöskei Péter a pályán Tóth Bence és Oláh Lóránt helyett. A hivatalos adatok szerint 10 ezer néző van kinn a stadionban - ez az idei szezoonban nézőcsúcs.

Vége az első félidőnek, de köztünk szólva ez nem is baj: az első játékrész utolsó percei nem az ETO-é voltak.

A két gólos győri zöld-fehér vezetés jogossága viszont megkérdőjelezhetetlen: mind mezőnyben, mind egyéni játékban sokkal többet mutatott az ETO a Fradinál.

45. perc - Megint Somalia a Fradiból: a kicsit alvó győri védők között szabadon lőhetett a fővárosi csatár. Stevanovic bravúrral mentette meg csapatát a góltól.

43. perc - Az eddigi legnagyobb Fradi-helyzet: Somalia lövése elment Stevanovic mellett, de a labda szerencsére elkerülte a győri kaput. Pár centin múlott.

41. perc - Most Trajkovic várt egy kicsit sokat a Fradi kapuja előtt, s végül a túlerő legyűrte.

Kár ezekért az elpuskázott esélyekért, pedig most megadhatta volna a kegyelemdöfést két percen belül az ETO a Fradinak.

40. perc - Fehér Zoltán is sárgát kapott az ETO-ból: ez az odarúgás teljesen felesleges volt.

40. perc - Aleksidze bombázhatott volna 16-ról a Fradi kapujára, de egy ütemet kivárt, s így blokkolták a lövését a fővárosi védők. A fene egye meg!

39. perc - Sárgát kap az ETO-ból Babic. Ez is jogos.

38. perc
- Juha Hakola keverte meg a győri védőket, de a lövését Stevanovic biztosan hárította.

36. perc - Megvan az első sárga. A Fradi játékosa, Oláh Lóránt kapta Windecker buktatásáért. Jogos.

34. perc - Újabb ígéretes győri labdakihozatal Koltai főszereplésével. Bár ebből a helyzetből nem lett semmi, jó volt látni, mennyire labdabiztos az ETO.

A Fradi játékosok ezzel szemben többnyire három passzig nem képesek eljutni.

31. perc - A Fradi-szurkolók "kulturált" viselkedése nagyjából eddig tartott: nyomdafestéket nem tűrő rigmusoktól hangos a győri stadion. No komment.

29. perc - Veszélytelen Fradi szabadrúgás 30 méterről.

26. perc - A Fradit érezhetően megfogta a két gyorsan bekapott gól; eddig sem játszottak túl sok ötlettel a fővárosi zöld-fehérek, de most különösen tanácstalannak tűnnek.

22. perc - A közönség még az első győri gólt ünnepelte, mire Nikola Trajkovic megszerezte az ETO második gólját. A győri játékost remekül indította Ji-Parana szinte félpályáról, aki simán futotta le a lassú Fradi védőket, majd biztos lábbal lőtte be a ziccert. Szép volt fiúk! 2-0.

17. perc -
Vezet az ETO! Aleksidze remekül tört be a Fradi kapuja elé, s Völgyi Dániel mértani pontossággal érkező labdáját kegyetlenül bevágta. A grúz csatárnak ez volt a 3. gólja a szezonban. 1-0.

15. perc
- A második Fradi-szöglet az elsőnél is veszélytelenebb volt.

13. perc - Kétszer egymásután eladjuk a labdát a középpályán. Szerencsére a Fradi egyik esetben sem tudott élni a lehetőséggel.

11. perc - Völgyi engedte ki ügyesen a labdát a Fradi támadók elől; ettől függetlenül valamivel több birtokolják a labdát a fővárosi zöld-fehérek.

9. perc - Aleksidze és Windecker nem értette meg egymást a Fradi térfelén. Kár érte, előtte közös erővel, remekül szereztek labdát.

7. perc - Tóth Bence 22-23 méterről ellőtt bombáját kellett fognia Stevanovicnak. Az első Fradi-szöglet veszélytelen volt.

5. perc - Egyelőre kemény párharcok, harcias játék jellemzi a rangadót. Bognár játékvezető pedig engedi az angol játékstílust; akkor sem fújt a sípjába, amikor két játékos maradt a földön egy kemény belemenést követően.

3. perc
- A fiatal Windecker József tisztázott szépen az ETO térfelén.

1. perc - A Fradi indította útjára a labdát, a mérkőzés elkezdődött.

18 óra 1 perc

A csapatok a pályán, pillanatokon belül elkezdődik a zöld-fehér rangadó. Hajrá ETO!

17 óra 57 - A Debrecen legyőzte a Paks csapatát

Az ETO jelenlegi legnagyobb riválisa a Debrecen délután 4-2-re győzte le a Paks csapatát. Ez azt jelenti, hogy az ETO akkor veheti át a vezetést a bajnoki tabellán, ha legalább két góllal veri a Fradit Győrben.

17 óra 50 perc - kezdők:

Győri ETO FC

1 Stevanovic Sasa, 4 Stanisic Lazar, 5 Dinjar Marko, 6 Fehér Zoltán, 10 Aleksidze Rati, 12 Nikola Trajkovic, 15 Völgyi Dániel, 16 Ji-Parana, 18 Windecker József, 22 Babic Valentin, 29 Koltai Tamás.

Cserék: 30 Molnár Péter, 8 Dudás Ádám, 9 Szabó Ottó, 14 Kiss Máté, 23 Tokody Tibor, 25 Ahjupera Jarmo, 26 Zámbó Bence.

Vezető edző: Csertői Aurél.

Ferencváros

28 Gyenes Dávid, 3 Otten Mark, 7 Jovanovic Aleksandar, 11 Oláh Lóránt, 13 Ailton Jose Pereira Junior, 25 Maróti Béla, 30 Tóth Bence, 77 Juha Hakola, 78 Balog Zoltán, 85 Csizmadia Csaba, 88 Wergiton Do Rosario Calmon.

Cserék: 55 Jova Levente, 4 Sváb Dániel, 8 Józsi György, 20 Rósa Dénes, 27 Lisztes Krisztián, 60 Pölöskei Péter, 87 Fitos László.

Vezető edző: Détári Lajos.

A mérkőzést az előzetes hírekkel szemben nem a világ egyik legjobb játékvezetőjének tartott Kassai Viktor vezeti, hanem Bognár Tamás. Segítői Erős Gábor és Ring György lesznek.

17 óra 38 perc

Mindkét zöld-fehér csapat már a pályán melegít. Ami ennél fontosabb: a kisalfold.hu tudósítója semmilyen balhát, atrocitást nem látott a stadion körül, a vendég szurkolók egyelőre - legalábbis magukhoz képest - kulturáltan viselkednek.

A stadion körül nagy tömeg hömpölyög, az alsó szektorok gyakorlatilag már most megteltek - eddig teljesen méltóak a körülmények az ETO-Fradi rangadóhoz.

Korábban

A pénteki edzésen megsérült a csapat kiváló formában játszó középhátvédje, Vladimir Djordjevic. A játékos izomhúzódás miatt hagyta abba a pénteki edzést, és most már biztos, hogy pihenő vár rá.

Az elsődleges vizsgálatok szerint a jobb vádlijában súlyos szakadás nincs, de a pontos diagnózist csak a hétfői ultrahang kontroll mutathat ki. Csertői Aurél szombaton úgy számol: két hétig nélkülöznie kell Djordjevicet.

A kezdőcsapatba így Lazar Stanisic került be, aki az idei szezonban először lép pályára, míg a cserepadra Zámbó Bence ülhet.

A Fradit legyőzni mindig dicsőség

A párharc érdekessége, hogy a második helyezett ETO fogadja a tizenötödik helyen álló Fradit.

"Parádés két hónapot tudunk magunk mögött – kezdte értékelését Csertői Aurél, az ETO vezetőedzője. – Egy klub életében mindig a bajnoki mérkőzések jelentik a csúcsot, a nyolc meccsből mi hetet megnyertünk, egyszer játszottunk döntetlent.

Látványosabb lett a játékunk, ugyanakkor labdarúgóink mentálisan erősödtek és  majdnem mindig a lehető legjobbat adták. Ez szinte mindig egyenesen arányos volt a győzelemmel."

Bár a legutóbbi fordulóban  Kaposváron megszakadt az ETO nagy győzelmi sorozata, a játékosok hozzáállásával, küzdeni tudásával ott  sem volt  gond. Játékban viszont nem tudta megismételni a csapat a korábban mutatottakat, ezért nem sikerült a három pont begyűjtése.

"Kaposváron nem bírtuk el a nyomást, hogy a táblázat élére kerülhetünk. Bízom benne, hogy a vasárnapi találkozón úgy teljesítünk, ahogy versenyhelyzetben kell – folytatta a győri vezetőedző.

– A Ferencváros vendégjátéka mindenhol nagy esemény, így lesz ez Győrött is. A Fradit legyőzni mindig dicsőség, bárhol is áll a táblázaton. Az edzőváltás után nyilván új impulzusokat kapott a fővárosi csapat, minden futballistája bizonyítani akar.

Nagyon hajtós, kemény mérkőzésre számítok, amelyen a saját játékunkat jól játszva megszerezzük a három pontot, és remélem, hogy egy újabb nagy sorozatot kezdünk."

Détári Lajos, a Ferencváros szakmai igazgatója az elmúlt fordulóban győzelemmel mutatkozott be csapata kispadján, hiszen a Fradi 2–0-ra legyőzte a Zalaegerszeget. A vasárnapi győri találkozóról így vélekedett:

"Tudjuk, hogy egy jól felkészített csapat ellen lépünk pályára vasárnap, viszont eltelt egy újabb hét, amely alatt sokat dolgoztunk és további lépéseket tettünk azért, hogy még jobbá váljon a Ferencváros.

Bárhol is állt a két csapat a tabellán, az egymás elleni mérkőzésüket mindig nagy figyelem kísérte. Remélem, így lesz ez vasárnap is, és hiszem, hogy a játékosok a jó pályán, modern stadionban a sok néző előtt a maximumot hozzák ki magukból."

Szurkolók figyelmébe

A Győri ETO FC csütörtöki sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy a klub minden tekintetben felkészült a vasárnapi NB I-es mérkőzésre.

A rendőrök és a rendezők a héten többször is bejárást tartottak a győri stadionban, hogy felkészülten fogadják a szurkolókat.

Belépőket még a mérkőzés napján is lehet vásárolni: 16 óráig az ETO-shopban, utána pedig a stadion pénztáraiban. Amennyiben a stadion alsó szektorai megtelnek, akkor megnyitják a nyugati felső lelátót is.

A korábbinál több büfé áll a drukkerek rendelkezésére és mozgóárusok is segítik a minél jobb kiszolgálást.

A játéktér mellett felállítják a LED-falat, amely a tervek szerint ezentúl minden hazai mérkőzésen látható lesz.