2017. 08. 20. vasárnap - István 17°C | 23°C Még több cikk.

Veszprém: Győzelem, könnyzápor

Kézilabda - Cozma emlékére a magyar bajnok MKB Veszprém az Ademar León ellen emlékezetes mérkőzést játszott. Szinte végig vezetve nyerte meg a férfi kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjét.

MKB VESZPRÉM - ADEMAR LEÓN
Férfi kézilabda BL-középdöntő mérkőzés

60. perc: Könnyes arcok a pályán. Cozma nevét skandálja a nézőtér. Aki látta ezt a meccset, biztos, hogy soha nem felejti el... (Ezúton is köszönjük Szabó Balázs fotóit a veszprémi menetről.)

60. perc: Eladjuk a labdát, de Perics ma nehezen verhető. Iváncsik még lő egy időntúli kapufát.

60. perc: 50 másodperccel a vége előtt Mocsai Lajos időt kér.

59. perc: Markovics előbb háromszor lőtt kapura ererdmény nélkül. Most viszont eredményes. 28-25 Lapcevicet kiállítják, emberhátrányban fejezzük be a meccset. Bicanic gólt lő. 28-26

58. perc: Buntics szerez gólt. 27-25

57. perc: Vilovszki újabb veszprémi gólt lő. 27-24 - Időt kér a spanyol mester.

56. perc: Már csak kettő az előny. 26-24

55. perc: Gulyás lő a szabaddobás után, Álamo véd.

54. perc: Stranovsky háromra hozza fel. 26-23

53. perc: Perez. 26-22

52. perc: Iváncsik Gergő háromra növeli az előnyünket. 25-22 Perics a kapu torkából üti ki a labdát.

51. perc: Gól itt is-ott is. Nálunk Iváncsik a gólszerző. 24-22. Kiállítás, csak négyen vagyunk. De a kapufa velünk van.

50. perc: Ilyen ma még nem volt: kettős kiállítás. Most 5 az 5 ellen játszanak.

48. perc: Induló spanyol-orosz farag a hátrányból. 23-21

47. perc: Sokat hibáznak a spnyolok. Eklemovics pedig megmutatja, milyen a gól az alsó sarokban. 23-20

46. perc: Perezt két spanyol is "letépi" a levegőből. Kettős emberelőnyben vagyunk. Vujin lövését hárítja a kapus...

45. perc: Perez ezúttal a verzető gólt lövi. 21-20 Egy percen belül egy hiba után Gál indul és lő gólt. 22-20

43. perc: Stranovsky góljával újra a spanyoloké az előny, megint Perez egyenlít. 20-20

41. perc: Bicanic lő gőlt, Perez bombagóllal válaszol. 19-19.

40. perc: Vujin egyenlít! 18-18. Kapunk is egyet gyorsan. 18-19.

38. perc: Stranovsky talál be a bal szélről. Először vezet a León. 17-18.

37. perc: Ilyés kap két percet. Aguingalde váltja gólra az emberelőnyös helyzetet. 17-17.

35. perc: Bicanic kap jó zárást. 16-16. Eklemovic nyolcadik gólját lövi. 17-16.

34. perc: Vujin kerüli meg a falat, és lő. Gól. 16-15.

33. perc: Aguingalde egyenlít. 15-15.

32. perc: Aguingalde szerzi a második játékrész első gólját. 14-14. Eklemovic nagyot játszik! Csak így tovább. 15-14.

Az utolsó öt percet leszámítva fantasztikus teljesítményt nyújt a Veszprém. A hajrára védekezést váltott a León, és sokkal keményebbek, fegyelmezettebbek a saját kapujuk előtt, mint korábban. A hazaiak egy cserével játszották végig a félidőt, talán a végén ez is meglátszott támadásban. Hajrá Veszprém! Ezt a meccset meg lehet nyerni!

30. perc: Eklemovic hat gólos! 14-12. Sarmiento öt másodperccel a félidő vége előtt bevarrja távolról. 14-13. Innen folytatják a csapatok a szünet után.

29. perc: Stranovsky hetesgóljával feljön két gólra a León. 13-11. Stranovsky megint betalál, csak most átlövésből. 13-12. Szoros a félidő hajrája.

27. perc: Elveszítjük támadásban a labdát.  Krivosljikov indul, és belövi a ziccert. 13-10. Mocsai Lajos kért időt.

26. perc: Bicanic szerencsés gólt talál. 13-9.

25. perc: Perez-góóól! 13-8.

22. perc: Eklemovic vállmagasságban bombáz kapura. Nagy gól, ez is! 12-8.

20. perc: Gál teszi fel lövésre a labdát Vujinnak. Óriási gól, ballal a jobb alsóba. 11-7. Bunticnak is bejön a balos. 11-8.

18. perc: Okos gól, a spanyolok vitatkoznak a bíróval. Gál gyorsan elvégez egy szabaddobást, Iváncsik G. indul. Megvan!. 10-7.

17. perc: Sarmientóra jobban kell figyelni. 8-7. Eklemovic zúzza rá távolról. A kapus nem tudja, hol a labda. 9-7.

16. perc: Szépen előkészített gól, sok mozgással. Iváncsik marad üresen a bal szélen. Gól! 8-6.

15. perc: Ilyés remek zárást kap. Kilencről ugrik fel, és lő egy nagyot. 7-6.

14. perc: Sarmiento ugprja túl a veszprémi falat. 6-6.

12. perc: Először vezetünk két góllal. Eklemovic fut be középre. Jön a passz Iváncsik Gergőtől. Gól. 6-4. Sarmiento is betalál. 6-5.

10. perc: Aguirrezabalaga egyenlít. 4-4. Gál Gyula középről, a hatosról bevetődve teszi el a labdát a kapus mellett. 5-4.

8. perc: Eklemovic megy át szép testcsellel a falon. Gól. 4-3.

7. perc: Vujin elhibázza a hetest.

6. perc: Vujint nem zavarja a sánc. Ballal, kilencről a jobb felsőbe. 3-2. Stranovsky egyenlít. 3-3.

5. perc: Gált szórják ki két percre.

4. perc: Eklemovic bevarrja. 2-1. Másodperceken belül kapunk is egyet. 2-2.

3. perc: Aguirrezabalaga egyenlít beállóból. 1-1.

2. perc: Eklemovicot rántják le középen, a falban. Hetes. Vujin belövi. Vezetünk! 1-0.

1. perc: A León kezdte a találkozót. A spanyolok piros, a hazaiak fehér mezben.

Vezetőedző: Mocsai Lajos

A találkozó rövidesen kezdődik. A Veszprém Aréna megtelt. A csapatok és a nézők a múlt vasárnap meggyilkolt Marian Cozmára emlékeznek. A veszprémiek fehér, 8-as számú, Cozma feliratú pólóban vonultak ki.

Tudósítónk, Szabó Balázs felvétele
Tudósítónk, Szabó Balázs felvétele.

Veszprém központjától vonultak több ezren a sportcsarnokhoz, így emlékeztek az egy hete meggyilkolt Marian Cozmára. A gyilkosság helyszínén mécseseket gyújtottak.

Méltóságteljesen, némán vonult át több ezer ember vasárnap délután a veszprémi sportcsarnokhoz, ahol a spanyol Leon ellen játszanak meccset a veszprémi kézilabdázók.

A meggyilkolt Marian Cozma tiszteletére rendezett emlékmenet a gyilkosság helyszínét is érintette. Sokan megálltak és mécseseket gyújtottak, virágokat helyeztek el a szórakozóhely előtt.

A menetben rengeteg volt a fiatal, sokan fehér, 8-as számú pólót viseltek. A menet élén a kézilabdázó nagyméretű fotóját vitték.

A veszprémi kézilabdások napokig nem tértek magukhoz Marian Cozma múlt vasárnapi meggyilkolása után, de az óriási fájdalom ellenére úgy döntöttek, nem kérnek halasztást a Bajnokok Ligájában, elhunyt csapattársuk emlékéért küzdve kiállnak az Ademar León elleni összecsapásra. Bár az elmúlt héten szinte lehetetlen volt a kézilabdára koncentrálni, Iváncsikék összeszorított fogakkal edzettek, és megígérték: a mai mérkőzésen mindent kihoznak magukból, és játékostársuk emlékére szeretnék megnyerni a mérkőzést.

A veszprémieknél Cozma mellett a súlyos sérüléseket szenvedő Zarko Sesum és Ivan Pesics is hosszú időre kidőlt, míg előbbi néhány hét múlva ismét pályára léphet, addig a kapus pályafutása továbbra is veszélyben van. A klasszis játékosokat természetesen pótolni lehetetlen a pályán, de a napokban érkeztek új játékosok a keretbe, Uros Vilovszkit nevezték a BL-re, illetve a Tatabányáról és Barcelonából visszaérkezett kölcsönjátékosok, Liszkai Szilveszter és Putics Barna is Mocsai Lajos vezetőedző rendelkezésére állhatnak.

A szakvezető kiemelte: játékosai életük legnehezebb mérkőzésére készülnek, és maximális elszántsággal készülnek arra, hogy Marian Cozmáért játszva az utolsó erejükig küzdeni fognak a győzelemért. Mocsai Lajos szerint a feladat az, hogy a csapat "összekapaszkodva bizonyítsa önbecsülését, és Marianért küzdve legyűrje a spanyolokat".

A León jelenleg harmadik a spanyol bajnokságban, és három megszerzett ponttal került a Bajnokok Ligája középdöntőjébe, lévén otthon legyőzte a Montpelliert, idegenben döntetlent ért el a franciák ellen. A spanyoloknál éppen a napokban mondott le a klub elnöke, Juan Arias, aki motivációs okokkal indokolta távozását.

• 20. ACSA 2009. február 17. 22:19
    „Remélem Mocsai mérkőzés utáni nyilatkozatát lejátszák a sportot tönkretévő állami vezetőinknek is!!!!!!
    Gratulálok Lajos!-együtt könnyeztem veletek!!!!”
  • 19. vrobi 2009. február 16. 23:34
    „Mocsai Lajos egyszemélyben kiváló szakember, "pszichológus", és a veszprémi játékosok "második édesapja"! Amit vasárnap veszprémben véghezvittek egy tragédia után, arra nem lehet szavakat találni! Gratulálok a játékosoknak és a szakmai stábnak! Magyarország büszke rátok! Marian mindig veletek és velünk lesz! Jobbulást kívánok Sesumnak és Pesicnek! Hajrá Veszprém!!!”
  • 18. lali84 2009. február 15. 23:04
    „és figyeltétek mocsai lajos nyilatkozatát? ez nagyon fontos amit mondot a végén..”
  • 17. raffy2 2009. február 15. 22:14
    „szép volt fiúk!a meccs végén nekem is folytak a könnyeim.”
  • 16. lolkapolka 2009. február 15. 21:55
  • 15. Dzsin 2009. február 15. 20:28
    „köszönjük fiuk szép volt ,szegény Nikola és a csapat ,mindenki sirt zokogott én se birtam sírás nélkül megszakad a szívem Marian velük volt és az égből segitett nekik. tovább i erőt és kitartást a csapatnak , és mielöbbi gyógyulást a két sérült játékosak.”
  • 14. megértem 2009. február 15. 20:23
    „+Isten éltessen minden rendes Embert, aki ehhez a győzelemhez erőt adott Nektek !
    És éltesse az Istent minden rendes Ember, mert ehhez kellett a fentről jövő segítség is !”
  • 13. w57 2009. február 15. 19:55
    „*nagy -nagyon”
  • 12. w57 2009. február 15. 19:53
    „Gratulálok ! Nagyon nagyon lelki erő kellett ehez a győzelemhez, minden tiszteletem a tiétek! A meccs lefújása után ezrek küzködtek a könnyeikkel...:(”
  • 11. Hombre 2009. február 15. 19:52
    „Egyébként minden tiszteletem és becsületem ezeké a fiuké!!”
  • 10. Hombre 2009. február 15. 19:50
    „A gyerekemmel a kezemben néztem végig a napló tudósítását,és megrettentem attól hogy a gyermekem milyen országba született. Végig gondoltam hogy a rendőrök,bírók,törvényhozók,az ország vezetői ugyanúgy hibásak ennek a 26 (!) éves fiúnak a haláláért,mint azok a cigányok akik ott voltak. A felháborodás, a tenni akarás és a tehetetlen düh kavarog bennem. Meddig megy ez így emberek? Hogyan fogjuk megvédeni a gyermekeinket?”
  • 9. setretmc 2009. február 15. 19:35
    „Le a kalappal hogy kiáltak is és nyertek, ez biztos most jót tett a sok rossz közepedte!!!!!!
    gratula”
  • 8. patriot 2009. február 15. 18:58
    „Magyar Tarka típusú emberek miért nem vonultak a tömeggel? Hol vagytok gazemberek?”
  • 7. Judytka 2009. február 15. 17:28
    „Szép volt!Nem kis lélekjelenlét kellett hozzá!Gratula!”
  • 6. Szilágyi_Zsolt 2009. február 15. 17:24
    „Az elejét meg a végét... azt nehéz volt száraz szemekkel nézni... Amint lefújták a meccset, összeomlottak ezek a szerencsétlenek, Mocsai Lajossal együtt. Le a kalappal előttük is, hogy ilyen nyomás mellett vállalták a mérkőzést és képesek voltak nyerni, és a szurkolók előtt is, a viselkedésükért. Bár sose kellett volna ilyen meccset látni! :(”
  • 5. Fanny 2009. február 15. 17:13
    „SZÉP VOLT FIÚK!!!”
  • 4. pmfc 2009. február 15. 16:56
    „Remek győzelem! Nagyok voltatok fiúk! Megmutattátok van tartásotok.”
  • 3. kanoc 2009. február 15. 15:50
    „Küldtem be képet Önöknek a tudosito@kisalfold.hu címre!”
  • 2. öcsi561 2009. február 15. 15:35
    „Viasat3.”
  • 1. olaszos19 2009. február 15. 15:10
    „hol közvetíti??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????”

Az agresszív védekezés meghozta az eredményt

Nehéz kezdés után fokozatosan belelendült a játékba a győri csapat, amely a szünet után a maga… Tovább olvasom