2018. 06. 20. szerda - Rafael 18°C | 29°C Még több cikk.

Veretlent vertek a mieink

A nemzeti csapat – miután szerdán kikapott idehaza az ukránoktól – fontos mérkőzést játszott a fehéroroszokkal, akik négy meccs után százszázalékos teljesítménnyel vezették a csoportot.
Magyarország–Fehéroroszország 62–59 (16–11, 17–16, 13–17, 16–15)
Sopron, női EB-selejtező, 600 néző. V.: Mazics (szerb), Dragojevic (montenegrói), Yilmaz (török).
Magyarország: HONTI 12, Raksányi 2, Simon 2, Nagy-Bujdosó 3/3, HORTI 15. Cs.: QUGLEY 14, Vajda 6/3, Vida 2, SZÉCSI 4, Czank, Zsovár 2. Szövetségi kapitány: Stefan Svitek.
Fehéroroszország: TARASZAVA 15/6, Liktarovics 4,
TROINA 20/3, Trafimova 3, VERAMEJENKA 12. Cs.: Kress, Anufrijenka 3, Haradzeckaja 2, Hasper. Szövetségi kapitány: Grigas Rimantas.

Simonék nagyon fontos győzelmet arattak. Fotó: Magasi Dávid

A nemzeti csapat – miután szerdán kikapott idehaza az ukránoktól – fontos mérkőzést játszott a fehéroroszokkal, akik négy meccs után százszázalékos teljesítménnyel vezették a csoportot. A találkozó úgy indult, hogy a házigazdák elégtételt vesznek az 51–47-es minszki vereségért, miután Horti Dóra révén csakhamar 16–7-es vezetéshez jutottak. A második negyedben a magyarok majdnem öt percig nem találtak a gyűrűbe, így az ellenfél egyenlített (18–18), ám főként Hontinak köszönhetően a félidőben 33–27 volt az állás.

Térfélcsere után a hazai együttes kissé megtorpant, és öt perc alatt csak három pontot hozott össze, így a 28. percben a fehéroroszok ismét egyenlítettek (40–40). A 46–44-ről induló zárófelvonásban a Horti és a nemrég honosított Quigley vezette magyarok kilenc pontra megléptek (57–48), ráadásul a túloldalon ketten is kipontozódtak, így a jobban koncentráló hazaiak megszerezték harmadik sikerüket a selejtezőben.
Stefan Svitek: – Nagyon nehéz meccsen sikerült nagyon fontos győzelmet aratni. A fehéroroszok ismét bizonyították erejüket. Bár több kulcsemberüket is elvesztették, de a szünet utáni agresszív védekezésükkel nagyon nehézzé tették a dolgunkat. Döntő volt, hogy a záró negyedben sikerült kilenc ponttal elhúzni. Nagyon örülök annak, hogy a csapat felállt a padlóról az ukránok elleni vereség után.
A csoport másik mérkőzésén: Portugália–Ukrajna 42–55. Az állás: 1. Fehéroroszország 9 pont (5 mérkőzés), 2. Ukrajna 8 (4), 3. Magyarország 8 (5), 4. Izrael 6 (4), 5. Portugália 5 (5).

Címvédés Sopronban

Nagy fölénnyel, tízpontos különbséggel nyerte az idei soproni bajnokságot a Nyerges Vendégfogadó… Tovább olvasom