Azon dolgozunk, hogy a kuparajtig még frissebb legyen a csapat.
Győri ETO FC–FC Dacia Chisinau (moldáv) 1–2 (1–1)
Belek, nemzetközi felkészülési mérkőzés.

ETO: Molnár P. (Nacsa) – Babic (Tokody), Djordjevic (Sztanisic), Fehér Z., Dinjar – Pátkai, Pilibaitis (Windecker), Trajkovic (Strestík) – Koltai, Ahjupera (Simon A.), Dudás (Varga R.). Edző: Csertői Aurél.
Győri gólszerző: Koltai.

Hiába szerezte meg Koltai Tamás révén az első percben a vezetést a Győri ETO FC, végül kikapott a moldáv bajnoktól a beleki edzőtábor utolsó mérkőzésén.

A találkozó első percében Koltai lopott el egy labdát, majd laposan a hálóba lőtt. 1–0. A 16. percben egyenlítettek a moldávok, akik a bal oldalon vezetett egyéni akciót követően találtak be a magyar kapuba. 1–1. Az első félidő első felét főként a győriek irányították, de aztán a játékrész közepére fokozatosan jöttek fel a moldávok, így kiegyenlítetté vált a találkozó. A második félidő elején a Dacia megszerezte a vezetést (1–2), majd 11-esből növelhették volna az előnyüket, ám Nacsa hárította a büntetőt. Ezt követően hiába játszott fölényben az ETO, és alakított ki több lehetőséget Varga R. és Fehér Z. révén, a játékvezető még egy 11-es gyanús esetnél is nagyvonalúan továbbot intett, így végül már nem változott az eredmény.

Csertői Aurél: „Elvégeztük a munkát."

A csapat tegnap hazaérkezett, s Csertői Aurél vezetőedző a klub honlapján értékelte is az edzőtábort: „Jó körülmények között, jó pályákon, jó ellenfelek ellen tudtunk az elmúlt másfél hétben készülni. A tervezett munkát elvégeztük, bár voltak kisebb sérülések, Djordjevic és Sztanisic kevesebb lehetőséget kapott, mert lábadoztak. Nincsen nagy lemaradásuk, mert edzésben vannak, de a négy meccsből hármat ki kellett hagyniuk. A viharos erejű szél és a nagy eső miatt nekünk csak egy edzésünk maradt el, egészen pontosan át kellett alakítanunk egy nap a programot, és a szabadtéri tréning helyett az edzőteremben töltöttük a napot, de ez összességében nem befolyásolta azt a tíz napot, amit ott munkával töltöttünk el. Bosszantó, hogy nem tudtunk nyerni, különösen azért, mert nem játszottunk alárendelt szerepet a mérkőzéseken. Biztos vagyok benne, hogy tanulunk mindannyian a hibáinkból, s azon dolgozunk, hogy a kuparajtig még frissebb legyen a csapat és a játékosok jobb döntéseket hozzanak."

Maraton télen, hóban

Lelkes dunaszerdahelyi futók szombaton Vajas Roland vezetésével teljesítették azt a maratoni távot,… Tovább olvasom