2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Vereséggel kezdődött a BL: Zvezda-Audi ETO 31-28

Az orosz Zvezda Zvenyigorod elleni idegenbeli vereséggel kezdte a Bajnokok Ligáját a Győri Audi ETO. A meccsen végig a hazaiak akarata érvényesült.
ZVEZDA ZVENIGOROD - GYŐRI AUDI ETO KC  31-28 (17-14)
Csehov, női Bajnokok Ligája, D csoport, 1. forduló, 500 néző. V.: Nybo, Poulsen (dánok)

Zvezda: Szkladcsikova – Vinogradova 2, Koroljeva 3, POSTNOVA 5, Vetkova 4, SEN 6/2, KUZNYECOVA 8.
Cs.: Gruzgyeva, Baranovszkaja 1, Karpenko, Volnuhina 1, Szasurkova 1. Edző: Jevgenyij Trefilov.

Audi ETO: Pálinger – Mraviková 4, Hornyák Á., Amorim 4, Bradeanu 3, Kovacsics 1, Vérten 1.
Cs.: Lunde Haraldsen (kapus), GÖRBICZ 9/6, Mayer 1, Orbán A., GROS 5, Palkó.
Edző: Konkoly Csaba.

Hétméteresek: 2/2, ill. 7/6. Kiállítások: 6, ill. 8 perc

Az ETO az egész mérkőzésen futott az eredmény után. Az első félidő közepén egyszer sikerült egyetlen találatra megközelíteni a hazaiakat, de többnyire a 3-4 gólos Zvezda-előny volt a jellemző. A második játékrészben az első kilenc perc alatt mindössze egy találatra futotta a mieink erejéből, ezzel gyakorlatilag el is dőlt a találkozó. Voltak ugyan lehetőségek a felzárkózásra, ám ekkor (is) rengeteg technikai hiba tarkította az ETO játékát. A következő fordulóban hazai pályán a Podravka ellen lehet javítani.

Konkoly Csaba: "A játék minden elemében alulmúltuk magunkat, ráadásul folyamatosan futnunk kellett az eredmény után. Mikor megtaláltuk volna az ellenszert az átlövők ellen, addig az oroszok lerohanásokkal tartották a különbséget, amelyet a hajrában nem sikerült háromgólosnál kisebbre csökkentenünk. Amikor a végén ötgólos hátrányból lefaragtunk kettőt, agresszívebbé vált a védekezésünk, de harmincegy gól rengeteg, ennyivel nem lehet meccset nyerni idegenben. Emellett a rengeteg technikai hiba, eladott labda megpecsételte a sorsunkat, a kapusainknak sem tudtunk elég segítséget adni, a visszarendeződésünk pedig katasztrofális volt. A sérült Spiridon főleg támadásban hiányzott, beállósaink nem tudták megoldani a feladatot. Palkó Fruzsinának voltak szép megmozdulásai a végén, őt talán hamarabb be kellett volna cserélnem."

A mérkőzés online közvetítése:

60. perc: Görbicz megint bedob egy hetest. 31-27. Az utolsó másodpercben Vérten megszerzi első találatát. 31-28. Vége a mérkőzésnek.

59. perc: Gros gólja után Trefilov kér időt. 29-26. A nagy rohanásban Koroljeva, ésKuznyecova is gólt lő. 31-26.

58. perc: Hetsből kapunk egyet, de Amorim rögtön válaszol. 28-25. Vetkova beállóból pontos. 29-25.

57. perc: Görbicz büntetőből eredményes. 27-24.

54. perc: Görbicz hetedik góljával négyre csökken a hátrány. 27-23.

52. perc: Kuznyecova hét gólos. Megint egy eladott labdából indult a Zvezda. 27-22.

50. perc: Görbicz lövése változtat irányta blokkon. Ez csapja be a kapust. 25-22. Gruzdeva is megszerzi első találatát. 26-22.

48. perc: Mravikova lép ki jól, és a labdaszerzés után a bfejezés is jó. 25-21.

47. perc: Sen ötgólos. 24-20. Kuznyecova szólózik végig a pályán, majd a kapukba vágja a labdát. 25-20.

46. perc: Bradeanu megy be beállóba. Görbicz csökkenti a hátrányt. 23-20. Kovacsics kap két percet.

45. perc: Görbicz ad gólpasszt Grosnak. 22-19. Koroljeva megy át simán a jobb egyes-kettes védő között egy szép csellel. 23-19.

43. perc: Postnovát kiállítják. A hetest Görbicz belövi. 22-18.

42. perc: Kuznyecova forgatja meg a bal szélen Mravikovát, majd szép gól tszerez. 22-17.

41. perc: Leindításból Kuznyecova lő ziccerben gólt. Kovacsics máris válaszol. 21-17.

39. perc: Vetkova harcol ki egy hetest. Sen belövi. 20-15. Gros átlövése jó. 20-16.

38. perc: Koroljeva kap két percet.

36. perc: Hosszú gólcsend után Volnukina talál a kapunkb  jobb szélről. 19-15.

32. perc: Görbicz kapufára lő egy hetest. Gros szerencséra második lövéséből is betalál. 18-15.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.  Vetkova nem húzza az időt, beállóból eredményes. Ehhez kellett egy eladott labda is. 18-14.

30. perc: Ezt benéztük. Vetkova kapja beállóban a labdát, és estében a kapuba lő. 17-14. Vége az első félidőnek.

29. perc: Gros először a pályán, és máris gólt lő. 16-14.

27. perc: Ziccert hibázunk. Leíndít a Zvezda. Vetkova ezt kihasználja. 16-13. Először leszünk emberelőnyben.

25. perc: Bradeanu adja el a labdát. Könnyű hazai gól megint. Kuznyecova. 15-12. Amorim bombagóllal szépít. 15-13.

24. perc: Postnova ötödik gólját szerzi. 14-12.

23. perc: Gyönyörű gól Bradeanutól. Jobbról kerüli meg a falat, majd a bal szélről lő a hosszúra. 13-12. Amorimot kiállítják.

22. perc: Eladjuk a labdát, könnyű gólt szerez a Zvezda. Mayer javít. 13-11. Trefilov is időt kér.

20. perc: Mravikova, majd Baranovszkaja talál a kapuba. 12-10.

17. perc: Szép támadás végén Sen lőhetett ziccerben. 11-9.

16. perc: Sen második gólját lövi. 10-8. Görbicz hetese is pontos. 10-9.

15. perc: Feljövünk egy gólra. Labdaszerzés, rohanás, pontos befejezés. 9-8.

14. perc: Sokáig engedik a bírók passzívban játszani a Zvezdát. A végén Kuznyecova veri egy az egyben Mravikovát, majd a bal szélről a hosszúba lő. 9-5. Görbicz is betalál. 9-6. Amorim megy át a falon, és valahogy a kapuba préseli alabdát. 9-7.

13. perc: Amorim lő egy két kapufás gólt. 8-5.

12. perc: Egy leindítás után Vinogradova forgatja meg a védelmet. Gól. 8-4. Konkoly Csaba időt kér.

11. perc: Postnova eredményes megint. 6-4. Pálinger visszajön. Rögtön kap is egy gólt Kuznyecovától. Nagyon kiszolgáltatottak a kapusaink, kevés a segítség a védekezőktől. 7-4.

9. perc: Görbicz lő talpról kilenc méterről. Kötény a kapusnak. 5-4.

8. perc: Postnovát nem tudjuk tartani. Jó zárást kap a balátlövő helyén, és védhetetlenül lő kapura. 5-3.

7. perc: Közben Lunde az ETO kapujában. Sen őt ülteti le egy lövőcsellel, majd balátlövőből a kapiu közepébe bombáz. 4-2. Gyors ritmusváltás a mieink támadásában. Mravikova szerez gólt. 4-3.

5. perc: Amorim kapufája után rohan a Zvezda. Vinogradova kiszorított helyzetből a jobb szélről lövi ki a hosszú oldalt. 3-2.

3. perc: Emberhátrányba kerülünk. Kovacsics kap két percet. Postnova átlövi a sáncot. 2-2.

2. perc: Amorim harcol ki egy hetest. Ezt Görbicz értékesíti. 1-1. Bradeanu lép ki a falból, és lop labdát. Ziccerig viszi, és belövi. 1-2.

1. perc: A Zvezda kezdte a meccset. Postnova lövi az első gólt. 1-0.

Nem a legjobb előjelekkel utazott el a csapat szombaton reggel a Zvezda otthonába, hiszen kedden kiderült egyik legrutinosabb játékosára, Simona Spiridonra nem számíthat Konkoly Csaba. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy volt még ideje a csapatnak, hogy Szimi megfelelő pótlásáról gondoskodjon. Konkoly Csaba vezetőedző elmondta, hogy mind támadásban, mind védekezésben három ember pótolhatja a sérült Spiridont.

" Nehéz összecsapásra számítok, de már nagyon várjuk a meccset, hiszen július óta erre készültünk. Gyors, jó lövőerejű ellenfélről van szó, akik a hagyományos orosz iskolának megfelelően erős beálló játékot játszanak. Sokszor alkalmazzák a gyors lerohanást, ezeket mindenképpen meg kell akadályoznunk. Visszarendeződéseinknek gyorsnak és pontosnak kell majd lennie, valamint a tőlünk megszokott határozott védekezést kell magas szinten játszanunk. Mindenképpen tanultunk tavalyi hibáinkból, hiszen akkor hosszú idő után vereséget szenvedtünk a Zvezda vendégeként" - mondta Konkoly Csaba.

Vanyus Attila a klub elnöke szintén bizakodó a meccs előtt:

"Nagyok az elvárások velünk szemben így a Bajnokok Ligája rajta előtt, ezeket mi is tudjuk, de idén is szeretnének megfelelni a várakozásoknak. Nem lesz könnyű meccsünk Oroszországban, a Zvezda elleni meccsek mindig izgalmasak voltak. Ezen a szinten már nincs könnyű ellenfél, hiszen a BL-be csak a legjobbak juthattak el. A BL meccseken gyakran csak nüanszok döntenek, remélem idén a mi javunkra!"

• 6. walterpista 2010. október 11. 11:05
    „Nemcsak akkor kell szeretni őket, ha győznek.
    Talán még unalmas is lenne!
    Bárcsak a focisták is csak ennyiszer kapnának ki!”
  • 5. kikelet_ 2010. október 11. 10:59
    „Infamous: ha tudsz találni Ana Gros vagy Amorim képességű magyar játékost, feltétlenül írd meg Vanyus Attilának.”
  • 4. CsabaKiraly 2010. október 10. 23:30
    „Anita de szep vagy Dragasagom :)) Es kezizni is tuccccc :-)”
  • 3. CsabaKiraly 2010. október 10. 23:27
    „Nekem az a velemenyem, hogy a "nemzeti csapatokat" meg kellene szuntetni es csupan KLUB-szinten versenyezni minden sportban. Tobb hazai sportban vannak idegen=legiosok es rovid idon belul magyar allampolgarok lesznek. Csak vegyuk a noi sakkot, ahol a mi szineinkben lep porondra Li Cho Kim, vagy egy masik Nin Csen Nuni neven. Nekem ez nem tetszik, hazankat CSAK MAGYAROK reperezentaljak a vilag elott. Azonban KLUB szinten nincs problemam idegeneket alkalmazni. Hisz mindenhol a PENZ diktal es ha van penze a tulajdonosnak azt hasznalja is a sajat csapata sikerehez.”
  • 2. sprite 2010. október 10. 20:02
    „Okos, nagyon okos hozzászolás.
    Csak kár, hogy az Oroszoknál 1 millióból választanak, Mo.-n meg egy-két százból.”
  • 1. Infamous 2010. október 10. 19:12
    „ha jól látom az oroszok idegenlégiós nélkül megoldották a feladatot, ezért kár volt a fél világot összevásárolnunk, erre egy csupa magyar csapat is képes lett volna...”

Japán Nagydíj: kettős Red Bull-győzelem

Az időmérőn kibérelte az első sort, a futamon pedig kettős győzelmet aratott a Sebastian Vettel,… Tovább olvasom