2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 32°C Még több cikk.

Vereséggel kezdett a magyar teremlabdarúgó-válogatott

A magyar teremlabdarúgó-válogatott a vártnál sokkal szorosabb mérkőzésen, 2-1-es vezetés után 4-2-es vereséget szenvedett a világbajnok spanyol együttestől az ostravai futsal Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában.
Kozma Mihály szövetségi edző csapata az első félidő nagy részében remekül védekezett, az első 10 percben helyzeteket is kialakított. Egy vitatható játékvezetői döntés miatt Szabó Zoltán megkapta második sárga lapját, de a kétperces emberelőnyből az ellenfél nem szerzett gólt. Sőt, a szünetig sem rezdült a parádésan védő Balázs Zoltán hálója, igaz a másik oldalon sem esett gól.

A szünet után is maradt a spanyol fölény, s 13 perccel a lefújás előtt egy védelmi hibát követően, trükkös szabadrúgás után vezetéshez jutott a világbajnok. Röviddel később jött a szenzáció: Madarász János szabadrúgása kipattant a kapusról, s Simon Gábor remek kapáslövéssel egyenlített.

Nem sokkal később, a 33. percben a spanyol hálóőr nem kért sorfalat egy újabb szabadrúgásnál, s Frank Tamás a kapuba bombázott! A magyar vezetésre időkéréssel reagált az ellenfél, s az ezt követő támadássorozatnak hamarosan közelről szerzett egyenlítő gól lett az eredménye. Röviddel később egy szenzációs egyéni alakítás után ismét eredményes volt a világbajnok, vagyis visszaszerezte a vezetést. A hajrában, kevesebb mint három perccel a vége előtt újabb spanyol találat következett, ezzel eldőlt a mérkőzés.
Kedden 14:30 órától a címvédő olasz együttes lesz a Kozma-gárda következő ellenfele Ostravában.