2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda 0°C | 7°C Még több cikk.

Vereséggel debütált az új stáb

Győri ETO FC–Tatabánya 1–2 (1–0) Győr, előkészületi labdarúgó-mérkőzés, 200 néző. V.: Dubraviczky.
ETO: Sebők (Krass) – Regedei, Böjte (Lakatos), Kartelo, Vukosavljevic – Németh, Peric (Weitner), Hucika (Kardos) – Baumgartner (Jancetic), Nicsenko (Milaimovic), Nagy T. (Herczeg). Edző: Csertői Aurél.
Tatabánya: Lipták (Kovács) – Kiss (Hosnyánszki), Makrickij, Mogyorósi, Máj – Weisz, Szalczinger, Handl (Veimola), Balogh (Teplán) – Tóth (Romanek), Vincze (Horváth). Edző: Török József. Gsz.: Peric, ill. Romanek, Teplán.

Baumgartner itt akcióban, de az ETO-nak nem ment a játék a második félidőben.
Több hiányzója is akadt idei első mérkőzésén a Győri ETO FC csapatának. A hét közepén frissen kinevezett vezetőedző, Csertői Aurél és Varga Zoltán szakmai ügyvezető igazgató nem számíthatott a kisebb sérüléssel bajlódó gólerős karmesterre, Szanyó Károlyra, továbbá az ugyancsak nem teljesen egészséges Goran Jovanovicra, Stark Péterre, Baranyai Tiborra és Jurica Karabaticra.

Nem szerepelt a csapatban Pinte Attila sem, aki hazautazott, s a hétfői edzésre tér majd vissza. Túl sokat nem kellett várni a futballra kiéhezett győri nézőknek a 2003-as év első győri góljára. A Tatabánya elleni találkozó harmadik percében egy védelmi hibát kihasználva Darko Peric juttatta vezetéshez a zöld-fehéreket.

Az első félidőben egyébként fölényben futballozott a hazai gárda, de gólhelyzetig csak ritkán jutottak Nicsenkóék.
Fordulás után mindkét gárda cserélt, s a váltás a vendégeknek sikerült jobban. Egy szép támadás végén a második játékrész harmadik percében Romanek egyenlített. Lendületben maradtak a tatabányaiak, akiken látszott, hogy nem ez volt idén az első mérkőzésük.
A győriekről ugyanez nem mondható el, a csapat játéka erősen akadozott, s ezt kihasználva a 68. percben Teplán révén fordított is a másodosztályú gárda. A folytatásban már nem esett újabb találat, így vereséggel kezdte az idei esztendőt az ETO, de nem nagy bátorság kijelenteni, ennél csak jobb lehet a folytatás.

Hír még a csapat háza tájáról, hogy Győrbe vártak egy újabb horvát labdarúgót, mivel azonban a Sibenik játékosa a megbeszéltek ellenére nem jött el a találkozóra, a szakvezetés le is mondott róla.
A szakmai stáb egyébként újabb fővel bővült, hiszen eldőlt, Hajszán Gyula, az ETO korábbi harminchatszoros válogatott labdarúgója a jövőben a juniorcsapatnál az edzői feladatokat látja el, és ezzel együtt pályaedzőként segíti Csertői Aurél munkáját.
Az ETO FC legközelebb kedden 16 órától az Integrál-DAC csapata ellen lép pályára.