2017. 06. 24. szombat - Iván 18°C | 33°C Még több cikk.

Vereség Pintér premierjén: Magyarország - Finnország 1-2 - sok-sok fotó

Rudolf góljával vezettünk, Pohjanpalo egyenlített. Eremenko büntetőből talált be.
Magyarország - Finnország 1-2 (1-0)
Győr, ETO Park, 14 000 néző
V.: Harkam (Hübler, Braunschmidt, osztrákok)

Magyarország: Bogdán - Vanczák, Lipták (Kádár), Juhász, Leandro - Varga J. (Szakály) - Lovrencsics (Gyurcsó), Sándor Gy. (Elek), Koman (Futács), Dzsudzsák - Rudolf (Nikolics).  Szöv. k.: Pintér Attila

Finnország: Mäenpää - Arkivuo, Ojala, Moisander, Sorsa (Toivio)- Kolehmainen (Ring), Sparv, P. Hetemaj - Riski (Pohjanpalo), R. Eremenko (Mattila) - Pukki (Sadik). Szöv. k.: Mixu Paatelainen

Sárga lap: Bogdán (40.), ill. Hetemaj (9.)

Gólszerző: Rudolf (12.)

Fotók: Mészáros Mátyás

Pintér Attila: "Nagyon sajnálom, hogy vesztettünk. 1-0-nál volt lehetőségünk, hogy növeljük az előnyt, de ezzel nem éltünk. Nagyon jó finn válogatottal játszottunk. A hibáinkat kihasználták a jól együtt játszó finnek, akik két és fél év előnnyel bírnak hozzánk képest. Nagyon magunkra húztuk őket, hátul pedig elrúgtuk indokolatlanul a labdákat. A lehetőségekkel sokkal jobban kell élnünk. Nekünk kellene ráerőltetni az ellenfélre az akarunkat, ez most nem így történt. Van, aki jól játszott, és volt, aki csereként beállt, és nem úgy teljesített, ahogy kellett volna."

Orbán Viktor is kíváncsi volt Pintér Attila bemutatkozására

Mixu Paatelainen: "A magyaroknak gyors és erős támadói vannak, erre fel kell majd készülnünk a továbbiakban. Várjuk az őszi találkozót, hiszen tudjuk, hogy ennek a mai találkozónak nem volt tétje, ugyanakkor örülünk az eredménynek. Tudjuk, hogy a magyar válogatott erős ellenfél lesz a csoportban."

Magyarország - Finnország 1-2 - az MTI felvételei.

90+4. perc: Vége a meccsnek. Füttyszó a nézőtéren, Pintér Attila bemutatkozása vereséggel végződött. Még van hová építkezni, mert ez így a "negyedik kalapos" finnek ellen kevés volt a "második kalapos" magyar válogatottól.

90+3. perc: Dzudzsák szabadrúgását megcsúsztatja Gyurcsó, ám Mäenpääeléri a labdát. Eremenko, a finnek legjobbja hagyja el a pályát, Mattila jön a helyére.

90+2. perc: Vanczák tisztán kap labdát a jobb szélen, bepasszolja középre Szakályhoz, aki addig vár a lövéssel, míg végül blokkolni tudják azt. A túloldalon Eremenko és Hetemaj kis híján összehoznak egy komoly helyzetet: Elek ment az utolsó pillanatban.

90+1. perc: Négy perc a hosszabbítás.

90. perc: Gyurcsó adja be jobbról, Futács nem éri el, Dzsudzsák lövésébe belelépnek. A szögletet Futács ollózza kapu fölé.

89. perc: Leandro beadását Nikolics fejeli kapu fölé.

86. perc: Sadik jön Pukki helyére. Szakály Vargát váltja. Sorsa megsérül, Toivio jön helyette.

83. perc: Hetemaj kap labdát a tizenhatos vonalán, Juhász rálép a lábára, miután megindul a finn a kapu felé. Büntető jön. Eremenko pedig belövi. 1-2

81. perc: Nikolics jön Rudolf helyére.

79. perc: Rudolf lő messziről, kaput nem talál ezúttal.

74. perc: Egyenlít Finnország. Eremenko ugratja ki Pukkit, aki beadja laposan középre, végül Pohjanpalo gyötri a kapuba a labdát. 1-1

69. perc: Ring jön (nem György, a magyar játékvezető-asszisztens, hanem Alexander, a Kaiserslautern középpályása). Kolehmainen hagyja el a pályát.

67. perc: Jó magyar kontra, öten is benne vannak az akcióban. Végül Dzsudzsák lőhet, de blokkolják az erős lövését.

63. perc: Pohjanpalo váltja Riskit, Futács jön Koman helyére.

62. perc: Bogdán passzolja ki a labdát nagyon rosszul, de Kádár végül odaér, mielőtt Sorsa kellemetlenségeket okozva a hozzá került játékszerrel.

60. perc: Koman beadására Rudolf érkezik középen, egy finn védő szorításában lő, de kapu mellé.

57. perc: Eremenko lő 19-ről, Bogdán fogja a jól helyezett próbálkozást.

55. perc: A sérült Lipták helyére Kádár Tamás érkezik.

54. perc: Elek Ákos jön Sándor György helyére.

53. perc: Csere: Gyurcsó érkezik Lovrencsics helyett.

50. perc: Leandro üresen kap labdát a szélen, beadja a középen tisztán érkező Koman elé, aki nyolc méterről nem találja el a kaput.

46. perc:
Csere nem volt, így indul a második félidő. Eremenko viszi el nagyon szépen a labdát, Leandro nagyot ment. Jöhet a negyedik finn szöglet: mi egyet sem lőttünk még.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Eremenko kap labdát a leshatáron, és próbál kapura emelni, ám fölé lő.

44. perc: Leandro és Varga együttes erővel szabadít fel: kis híján Eremenko elé került a labda.

40. perc: Bogdán kap lapot időhúzásért.

39. perc: Szép magyar akció végén Rudolf lő centikkel a kapufa mellé, az oldalhálóba. A túloldalon is helyzet van: Arkivuo lövi be laposan a kapu elé a labdát, amit Bogdán fel tud venni a földről, mielőtt odaérne Pukki.

35. perc: Pukki lő tizenötről, Bogdán kapuja mellé.

30. perc: Ritka jelenet: elvette a bedobás lehetőségét tőlünk Harkam.

27. perc: Sorsa lő ismét, alaposan fölé.

23. perc: Most inkább a finneknél van a labda, de sokra nem mennek vele. Viszont megvan az első kapura lövésük: Sorsa lövése egy magyar védőn megpattanva, erejét vesztve ér Bogdán kezébe.

16. perc: Finn csikicsuki: sarkazás után Eremenko tisztán kapja a labdát a tizenegyes pont környékén, a lövését Vanczák blokkolja.

12. perc: Rudolf kap remek labdát a leshatáron, a finn védő alászalad, a győri csatár leveszi a labdát (gyanús egyébként, hogy nem mellel, hanem kézzel), aztán lő, a kinn álló Mäenpää csak beleütni tud az erős lövésbe, hárítani nem sikerül neki. 1-0

11. perc: Dzsudzsák vágtat a szélen, beadásáról kicsivel marad csak le Lovrencsics.

9. perc: Hetemaj színművészi képességeit Harkam sárga lappal díjazza. Lipták mellett esett nagyon a finn játékos.

7. perc: Magyar fölény van, ám most a finnek támadnak. Moisander húzza meg szépen a bal szélen, a beadására azonban nem jön senki.

3. perc: Dzudzsák teremt helyzetet, némi kavarodás után Koman elé kerül a labda, aki kapu fölé lő.

2. perc: Rudolf indul meg egyedül a finn kapu felé, hosszas labdavezetés után 20-ról lő, de a próbálkozás a kapu mellé csavarodik.

1. perc: Piros-fehér-zöldben a magyar válogatott, a finnek kék fehérben játszanak. A barátságos mérkőzést mi kezdtük.

____________________________________________________________

17:40

Már tudhatók a kezdőcsapatok.

15:40

Pintér Attila, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a szerda délelőtti edzés után 25 fősre szűkítette 35 fős keretét a finnek elleni esti mérkőzés előtt.

A szakvezető közvetlenül a 18 órakor kezdődő győri találkozót megelőzően jelöli ki kezdőcsapatát.

A sérült Gulácsi Péter helyére a másodosztályban listavezető Nyíregyháza kapusa, Balogh János került be a keretbe.

A magyar válogatott finnek elleni 25 fős kerete:
kapusok: Balogh János, Bogdán Ádám, Horváth Tamás
védők: Juhász Roland, Kádár Tamás, Korhut Mihály, Lázár Pál, Leandro, Lipták Zoltán, Vanczák Vilmos
középpályások: Elek Ákos, Gyurcsó Ádám, Koman Vladimir, Lovrencsics Gergő, Varga József, Pátkai Máté, Sándor György, Stieber Zoltán, Szakály Péter, Dzsudzsák Balázs
támadók: Futács Márkó, Nikolics Nemanja, Priskin Tamás, Rudolf Gergely, Varga Roland

A szerdai, finnek elleni és ehhez hasonló összecsapásokon elsősorban a csapatépítés a feladat egy hosszabb távú cél elérése érdekében. Ehhez az első lépéseket Győrben népes szurkolósereg előtt teszi meg a válogatott – biztosak vagyunk benne, hogy mindezt a lehető legjobb hangulatban.

A finn válogatott kedden edzést tartott az ETO Parkban. Fotó: Mészáros Mátyás

A debütáló kapitány megnyilatkozásaiban türelmet és megértést kért csapatának a szurkolóktól és a médiától egyaránt.

„Az eredmény ezúttal nem fontos, a lényeg a tapasztalatszerzés" – emelte ki Mixu Paatelainen, a finn válogatott szövetségi kapitánya az ETO Parkban tartott keddi sajtótájékoztatón.