2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Vereség, mégis előrelépés

Debreceni Vadkakasok–Soproni Ászok 89–77 (23–30, 19–14, 27–14, 20–19). Nyugodtan, türelmesen kosarazó soproniak, görcsösen, kapkodva játszó debreceniek. Nem kis meglepetésre így indult a találkozó.
Illusztráció
Debrecen, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, 1600 néző. V.: Bodnár, Benczur.

Debrecen: Ádám 2, LEE 22/3, GREEN 25, Boldizsár, Bukva 10. Cs.: Fodor 3, Génes, TÓTH G. 21/12, TAKÁCS 4. Edző: Ráthonyi Tamás.
Soproni Ászok: Csirke 8/6, WALKE 18/12, PARKER 21/3, Sajni 5, GLISOVICS 19/3. Cs.: Maljkovics, Stan 6, Bogdán, Horváth. Edző: Kmézic Zorán.

Az Ászok játékosai remekül dobták a triplákat Csirke és Walke révén, miközben a hazai csapat já tékosai nem egymásnak keresték a dobóhelyzetet, hanem egyénileg erőlködtek. Így aztán a játék képe alapján cseppet sem volt meglepő, hogy az első negyed közepén 20–10-es soproni vezetést muta tott az eredményjelző tábla.

Ekkor zónára álltak át a debreceniek és ezzel meg is zavarták a vendégeket, ám a negyed hajrájában Parker találataival hét pontra nőtt az időközben már háromegységnyire is csökkenő soproni előny. A második negyed elején a soproni színekben eddig messze a legjobb játékát nyújtó Parker kosaraival tartotta előnyét az Ászok.

Aztán a negyed közepén jött egy hullám völgy a soproniak támadójátékában, így egyenlített, sőt, átmenetileg át is vette a vezetést Lee és Green pontjaival a hazai együttes. Mindez azonban nem tartott túl sokáig, hiszen a veterán Stan ügyes kosaraival a nála jó fél fejjel magasabb, 216 centire nyúlt Bukva mellett a félidő végén visszavette a vezetést az Ászok. A harmadik negyedet valamivel jobban kezdték a hazaiak, akik közül előbb Green, majd Lee is – valljuk meg – roppant látványosan blokkolta Glisovics egy-egy dobását.

A negyed közepén ráadásul a csereként beállva, ügyesen kosarazó Tóth, valamint Lee kosaraival néhány pontos előnyre tettek szert a hazaiak, akiknek zónavédekezése ellen már nem „sültek" úgy a soproni triplák, ahogy a meccs elején. Innen még Glisovics révén egy pontra felzárkózott az Ászok, ám a negyed hajrájában a vendégek két amerikai játékosa tíz pontot dobott, míg az Ászok egyet sem... A befejező periódus aztán Tóth Gábor triplaparádéjával indult, jelentős lett a különbség, innen azonban még Walke és Parker révén 10 pontra visszakapaszkodtak a soproniak. Ám létszámfölényes akciót rontottak, míg az ellenakcióból Green eredményes volt, így nyolc helyett tizenkét pont lett, és ez meg is maradt a találkozó végéig.

Az Ászok ugyan megint kikapott, ezúttal a bajnokság meglepetéscsapatának otthonában, ám a vereség ellenére ez a játék már sokkal jobb volt, és jelentős előrelépésnek tekinthető a legutóbbi, Pakson nyújtott katasztrofális teljesítményhez képest.

Ráthonyi Tamás: – Mindig a kötelező győzelmet a legnehezebb hozni. Sikerünket csak az növeli, hogy elég gyenge játékkal is nyerni tudtunk.

Kmézic Zorán: – Jó mérkőzést játszottunk a debreceniekkel, ám a harmadik negyedben kihagyott ziccerek, valamint a sok elrontott létszámfölényes helyzet miatt veszítettünk. Ha ezekben a szituációkban pontosabban játszottunk volna, még szorosabb lehetett volna a végeredmény.

Nagyot botlott Lisztes csapata

A Bundesliga tizedik játéknapján a Dortmund okozta a legnagyobb gólarányú győzelmet, Lisztes… Tovább olvasom