2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 20°C | 33°C Még több cikk.

Vereség Felcsúton: Horváth Ferenc felajánlotta lemondását - videó

A felcsúti vereség után Horváth Ferenc felajánlotta lemondását. Úgy tudjuk, hétfőn dönt a tulajdonos.

Horváth Ferenc: – Tudom, hogy a vereségben megvan az edző felelőssége, de azoké is, akik kihagyják a tizenegyest, két méterről nem találnak a kapuba vagy éppen minden szögből gólt kapnak. Emelt fővel érkeztem Győrbe és nem akarok szégyenkezve, lógó orral távozni most sem. Ha azzal segítem a klubot, akkor ez után a vereség után felajánlom a lemondásomat. A tulajdonos dönt, a továbbiakban az ő kezében van a sorsom.

Döntés hétfőn?

A győri ETO-tól úgy tudjuk, Horváth Ferenc lemondásáról csak a jövő hét elején, valószínű, hétfőn dönt Tarsoly Csaba, az ETO tulajdonosa.

A Kisalföldben a héten nyilatkozott Szasa Sztevanovic arról, hogy Győrben nincs szó Pintér Attila visszatéréséről. A lemondás után ez is változhat.

A mérkőzés videós összefoglalója

A mérkőzés

Puskás Akadémia - Győri ETO 2-1
Felcsút, vez.: Solymosi
Puskás Akadémia: Danilovics - Lorentz, Vaszicsku, Kelic, Tamás M. - Szélesi, Polonkai - Lencse, Szakály D., Harsányi Z - Tischler
Győri ETO: Pogacsics - Svec, Lang, Lipták, Dinjar - Koltai, Pátkai, Kamber, Strestik - Rudolf, Priskin

Gólszerző: Rudolf (18., büntetőből, ill. Lencse 44., Tischler 70.)

Rudolf egy 11-est belőtt, egyet kihagyott. Aztán jött az egyenlítés, Lencse nagyon becsapta Pogacsicsot, aztán a fordítás: Tischler nagy gólja. Vége a mérkőzésnek. Az eredmény újabb csalódás.

90+2. perc: Remek győri akció végén Andric lő, Danilovics véd. Amúgy is les volt.

90. perc: Kamber beadása után Kvilitaia fejel, Danilovics bravúrral hárít a gólvonalról.

88. perc: Margitics váltja Lencsét (utóbbi húzza az időt, sárgával honorálja ezt Solymosi).

87. perc: Lipták szövegért kap lapot.

85. perc: Andric lép ki a leshatáron, Danilovics kilép a kapujából és menteni tud.

83. perc: Denkovics cselezget a tizenhatoson belül, a lövését egy győri védő blokkolja.

81. perc: Lipták passzol Rudolfnak, ám lesen van a csatár, ráadásul így sem talál kaput.

76. perc: Mindkét csapat cserél: Harsányit Denkovics váltja a hazaiaknál, Strestik helyett Kvilitaia jön a győri együttesben.

72. perc: Lencse fordul kapura, alig megy mellé a próbálkozás.

70. perc: Tischler kap indítást a jobb szélen, megindul középre, majd két győri védő között kapura lő, a labda pedig az elvetődő Pogacsics mellett a kapufára, onnan pedig a hálóba pattan. 2-1

68. perc: Ígéretes helyről, a kaputól 18 méterre, szemből jár szabadrúgás a Puskás Akadémia, Lencse azonban a sorfalba lő.

66. perc: Győri csere: Varga Roland érkezik Koltai helyett. És Andric is jön Priskin helyére. A nézőszám: 1520.

60. perc: Győri szöglet után Kamber lövését blokkolják. Utána Rudolf lő laposan és erősen, Danilovics szögletre ment.

53. perc: Újabb érvénytelen gól: Harsányi üresen kapott labdát, és lőtt a kapuba, ám Solymosi már les miatt sípolt.

46. perc: Tar váltja Vaszicskut a második félidő elején.

45. perc: Vége az első félidőnek.

41. perc: Egyenlít a Puskás. Lencséhez száll a kapu előterébe fejelt labda, a felcsúti csapat támadója nem rúgja el elsőre, csak felpöcköli a labdát a levegőbe, ezzel Pogacsicsot becsapja, a visszahulló labdát pedig félollóból lövi Lencse a kapuba. 1-1

39. perc: Felcsúti sárga lap ismét: Kelic szállt bele Priskinbe.

34. perc: Véleményes büntetőt ítél Solymosi az ETO-nak. Vaszicsku felkarját érte a lövés a tizenhatoson belül, ezért sárgát is kap. Rudolf áll oda ismét a tizenegyeshez, de Danilovics hárítja a jobb alsóba tartó lövést.

31. perc: Lipták csúsztat bele egy beadásba úgy, hogy közben löki az előtte álló Szélesit. Ezután hiába landol a hálóban a labda, kifelé jár a szabadrúgás.

28. perc: Balról érkező szabadrúgás a Puskás kapuja előtt tisztán találja Priskint, aki pattintott lövést ereszt meg a kaputól hat méterről, de ezúttal sem találja el a kaput.

26. perc: Lipták adja be a labdát a jobb szélről, Priskin érkezik és fejel. Kapu mellé.

21. perc: Szép győri összjáték végén Rudolf ível a kapu elé, de lehúzza a labdát a levegőből Danilovics.

18. perc: Rudolf kap szép labdát a tizenhatoson belül, lefordulna, de Vaszicsku hátulról felrúgja, így büntető jöhet. Rudolf a jobb alsóba lövi a tizenegyest. 0-1

13. perc: Lipták tisztáz az ígéretes helyzetbe keveredő Lencse elől.

9. perc: Strestik lövése megy kapu mellé.

6. perc: Vaszicsku fejel hét méterről Pogacsics kezébe.

2. perc: Priskin tálal Rudolf elé, de a csatár nem talál kaput.

1. perc: Az ETO kezdi a meccset.

A mérkőzés az eredeti időponthoz képest negyedórával később kezdődik.
„A hét eleji hangulat nem  volt  éppen rózsás, mivel egy olyan meccset veszítettünk el, ahol az ellenfélnek köze nem volt a győzelemhez. Ezt a vereséget mindenképpen komoly csalódásként élik meg a játékosok és én magam is. Ha felszabadultan tudjuk játszani a játékunkat, szerintem nem lehet probléma a három pont megszerzése. Támadnunk kell, nincsen más választásunk, de közben figyelnünk kell arra is, hogy ne lazuljunk fel túlságosan. Az ETO-nak a legnagyobb ellenfele az ETO, ha magunkat le tudjuk győzni, akkor bárkit képeset vagyunk megverni" – mondta  a találkozóval kapcsolatban a győriek vezetőedzője, Horváth Ferenc.

Korábban - Diósgyőrben rendezik a labdarúgó OTP Bank Liga tizedik fordulójának rangadóját, ahol a Ferencváros lesz a DVTK vendége.

A tabella negyedik helyén álló hazaiak a múlt hétvégén az éllovas Videoton otthonában játszottak, s hiába futballoztak jól, 2-1-es vereséggel távoztak Székesfehérvárról, így fontos lenne számukra az FTC elleni siker. A diósgyőrieknek azért is szükségük van a győzelemre, mert a hátrányuk már tíz pont a Videotonnal szemben - igaz, egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.

A ferencvárosi együttes jól kezdte a szezont, ám az utóbbi hetekben gödörbe került, előbb rangadót veszített Újpesten, majd a múlt héten nagy meglepetésre csak döntetlenre volt képes a vendég Haladás ellen, s úgy áll az ötödik pozícióban, hogy 11 ponttal van lemaradva az elsőtől.

Thomas Doll csapatának így szintén fontos a győzelem szombaton, ami azt is jelentheti, hogy élvezetes mérkőzést láthat majd a diósgyőri stadiont várhatóan megtöltő publikum.

A százszázalékos Videoton a kilencedik Pécshez látogat szombaton, s a papírforma alapján tovább folytathatja menetelését. A hat ponttal lemaradva második MTK szintén nyerhető meccs előtt áll, mivel az újonc, jelenleg 14. Nyíregyházát fogadja, míg a harmadik, s a Videotonhoz hasonlóan még ugyancsak veretlen Paks a 12. Kecskemétet látja vendégül.