2017. 09. 26. kedd - Jusztina 11°C | 21°C Még több cikk.

Vereség Ausztriától, nyolcadik hely az Eb-n

A magyar válogatott nyolcadik helyen zárt a dániai férfi kézilabda Európa-bajnokságon, mivel a középdöntő szerdai záró fordulójában 25-24-es vereséget szenvedett az osztrák csapattól.

I. csoport (Herning), 3. forduló:
Ausztria-Magyarország 25-24 (9-13)
Herning, Jyske Bank Boxen, 11 ezer néző, v.: Gubica, Milosevic (horvátok)
gólszerzők: Santos 6, Szilágyi 6, Weber 5/2, Schmid 2, Ziura 2, Edelmüller 1, Wagesreiter 1, Kolar 1, Schlinger 1, illetve Iváncsik G. 5/3, Császár 4/2, Szalafai 3, Putics 3, Mocsai 2, Zubai 2, Gulyás 2, Szöllősi 1, Nagy K. 1, Ilyés 1.
Lékai Máté kapura dob az osztrák Roland Schlinger (b) és Janko Bozovic (j) között a Dániában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában játszott Ausztria - Magyarország mérkőzésen, a herningi Boxen arénában 2014. január 22-én.
A spanyolok könnyed győzelmét követően a magyar válogatott úgy  léphetett pályára, hogy mindenképpen a legjobb nyolc között végez az  Eb-n. Ennek ellenére főként támadásban kezdett sok hibával a  pirosban játszó magyar csapat, de az osztrákokon látszott, hogy  sokat kivett belőlük a két nappal korábbi spanyolok elleni szoros  csata.

Korai háromgólos hátrányát a félidő közepére ledolgozta a magyar  származású Szilágyi vezette osztrák válogatott (5-5), a  Mocsai-csapat megtorpant, Császár a második hetesét is kihagyta. A  következő büntetőhöz Iváncsik állt oda, és több mint ötperces  gólcsendet tört meg. Nem sokkal később Lékai beállásával új  lendületet kapott a magyar együttes, és háromgólosra növelte előnyét  (10-7), a félidei négygólos vezetést pedig Putics látványos gólja  eredményezte (13-9).

A második játékrész kihagyott magyar helyzetekkel, Iváncsik két  elrontott büntetőjével indult, így két gólra feljöttek a fehér  mezesek. A magyarok aztán épphogy visszaállította a négygólos  különbséget, kettős emberhátrányba került, amit kíméletlenül  kihasználtak az osztrákok és kiegyenlítettek (18-18). A folytatásban  Gulyás gólja egy csaknem hétperces gólínségnek vetett véget, majd  felváltva estek a gólok mindkét oldalon.

Az utolsó öt percnek egygólos osztrák vezetéssel vágtak neki a  csapatok, de a magyar válogatott összeesett, s még az egyenlítésre  sem maradt esélye.

A magyar válogatott a nyolcadik helyen végzett, mert a másik  középdöntős csoport negyedik helyezettjének, Svédországnak több  pontja van.

korábban:  Spanyolország-Macedónia 33-22 (15-12)
később:  Dánia-Izland 20.30