2018. 06. 24. vasárnap - Iván 12°C | 20°C Még több cikk.

Vereség a spanyoloktól: a hetedik helyért játszunk

A magyar válogatott 30-24-es vereséget szenvedett a spanyol csapattól a svédországi férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének zárófordulójában, ezzel eldőlt, hogy a csoport negyedik helyén végez, azaz pénteken a hetedik helyért játszhat.
Mocsai Lajos együttese a lengyelekkel találkozik majd a helyosztó mérkőzésen.

Középdöntő, I. csoport (Jönköping): 3. (utolsó) forduló:

Spanyolország-Magyarország 30-24 (13-13)

Gól: Romero 9/4, Ugalde, Canellas, Morros, Rocas 3-3, Aguinagalde, Garcia, R. Entrerrios, Garabaya 2-2, Maqueda 1, illetve Zubai 5, Császár, Lékai 4-4, Iváncsik T. 3, Ilyés, Mocsai 2-2, Iváncsik G., Katzirz, Perez, Gulyás 1-1

A magyar csapat a németek veresége miatt azzal a tudattal léphetett pályára, hogy a mérkőzés eredményétől függetlenül a legrosszabb esetben is a hetedik helyért játszhat majd pénteken, ez a pozíció még biztos indulási jogot ér a 2012 áprilisában sorra kerülő olimpiai selejtező tornán. Garabaya beállóból szerzett góljával indult a találkozó, magyar oldalon az első két lövést Ilyés vállalta magára, de nem talált be a korábbi veszprémi játékos, Sterbik Árpád helyén kezdő Hombrados kapujába. A Ciudad Real hálóőre kissé megbabonázta az átlövőket, de Fazekas is megmutatta az első percekben, hogy lehet rá számítani.

Támadásban több pontatlanságot is elkövetett Mocsai Lajos csapata, így a spanyolok kissé elléptek az elején (6-2). A folytatásban Mocsai Tamás kétszer, majd Ilyés és Zubai is betalált, míg a spanyolok elkapkodtak néhány támadást, végül Katzirz góljával a huszadik percre sikerült egyenlíteni a magyar csapatnak. A néhány perces gólcsendet végül Aguinagalde törte meg, Ilyést pedig kiállították, de Császárt ez nem zavarta meg, kétszer is eredményes volt emberhátrányban. Fél perccel a szünet előtt a magyarok kerültek emberelőnybe, Garcia Parrondo volt a kiállított, Gulyás pedig büntetett, így 13-13-as eredménnyel vonultak pihenőre a felek. A fordulást követően Sterbik állt az emberhátrányban kezdő spanyolok kapujába, nem sokkal később azonban Ilyés második kisbüntetése miatt már ők játszhattak előnyben két percig. Ez a periódus négygólos spanyol előnyt hozott. A magyar gólcsendet Zubai törte meg, ráadásul Morrost is "kiszórták" a bírók, a fór alatt pedig két gólra feljött a Mocsai csapat (17-15). Három gól volt a spanyolok előnye, amikor Schuchot, majd néhány pillanattal később Perezt is kiállították két percre. A kettős emberhátrányt sikerült átvészelni  ekkor már Mikler állt a kapuban -, majd a padról beszálló Lékai kétszer, és Zubai is mattolta Sterbiket (21-19). A következő néhány pillanat Sterbiké volt, így a védéseit követő lerohanásokból az addigi legnagyobbra, öt gólra nőtt a spanyolok előnye, és mindössze nyolc perc volt hátra.

Négy perccel a vége előtt két gólra jött fel a magyar csapat, Valero Rivera időt is kért, Romero pedig ismét betalált (26-23). Másfél perccel a vége előtt aztán Canellas gólja végleg eldöntötte a találkozót. Korábban: középdöntő, 3. forduló: I. csoport (Jönköping): Norvégia-Németország 35-25 (17-13) később: Franciaország–Izland 20:45 ó II. csoport (Malmö, Lund): Horvátország-Lengyelország 28-24 (13-11) később: Szerbia-Argentína 20:15 ó Dánia-Svédország 20:15 ó

• 8. IV.Béla 2011. január 26. 23:47
    „7. RickCartman!

Olyan bábut ütögetsz, amit saját magad hoztál az edzésre. Ismétlem: senki nem vonta kétségbe a képességeit - a pályán! Ha még mindig nem vagy képes megérteni, amit itt hárman magyarázunk (hogy az emberi oldallal van a gond), akkor iratkozz vissza általános iskolába, talán még nem késő.

"Csak az első, és utolsó mondatod mond ellent egymásnak, más gond nincs is." Nem zárja ki egymást a kettő, babuska. Mindegyik sportágban akad szépszámmal olyan ember, aki képességei alapján a legjobbak közé tartoznak, emberileg meg nullák (pl. Ibrahimovic, Gascoigne, Rodman, Vick, Tyson).

A kétharmadot idekeverned meg aztán nagyon okos dolog volt, tekintettel arra, hogy ez már többéves történet.”
  • 7. RickCartman 2011. január 26. 22:23
    „6. hozzászólás IV.Béla 2011.01.26. 19:10
    Csak az első, és utolsó mondatod mond ellent egymásnak, más gond nincs is.
    Nem kell elmagyaráznod, más a véleményünk: szerintem az útlevél nem számít, ha valaki valamiben klasszis, az mindenképpen elismerésre méltó, mindegy, hogy román, magyar, izraeli, kongói útlevele van. Látod, egy magyar állampolgárság még kétharmados Kánaán idején sem világszám...”
  • 6. IV.Béla 2011. január 26. 19:10
    „5. RickCartman!

Azt, hogy világklasszis, nem vitatja senki.
    Azzal van a gond, ahogy spanyol lett. Amikor a Veszprémhez igazolt, megkapta a magyar állampolgárságot és szó volt arról is, hogy a magyar válogatottban fog játszani. Ő mindig azt mondta, hogy ő szerb, az ottaniaknak köszönhet mindent, más válogatottban nem fog szerepelni soha. Aztán kiigazolt a Ciudad Realhoz, a magyar (EU-s) állampolgársága miatt megkapta a spanyolt is, kivárta azt időt, ami szükséges ahhoz, hogy spanyol válogatott lehessen, aztán láss csodát, gondolkodás nélkül elfogadta az ottani behívót.

Jellemtelen, gerinctelen, hulladék ember.”
  • 5. RickCartman 2011. január 26. 13:04
    „2. hozzászólás umberto 2011.01.25. 22:19
    Árpi világklasszis., mindegy, milyen az útlevele. Ez fáj talán?”
  • 4. dw748a 2011. január 26. 10:41
    „Osztom Axi véleményét.. Ez a csapat végre szerethető, mert kiteszik a lelküket is... Van bennük bizonyítási vágy és akarás! Sajnos még sok hibával és pontatlansággal játszanak! DE végre látszik rajtuk, hogy nem adják fel senki ellen már az elején.. pl Magyar Norvég 0-6 rögtön az elején. Senki sem várja el tőlük hogy dönőtbe legyenek de küzdjenek és az elég! Hajrá...”
  • 3. Axi 2011. január 26. 08:48
    „Én a vereség ellenére is szívből gratulálok a csapatnak, mert az látszott, hogy nagyon akarnak! A pontatlanságokon, és kihagyott ziccereken még nyilván van mit javítani, de ahogy a közvetítésben is elhangzott, ez egy nagyon fiatal csapat! Szerintem még sok örömet szereznek ők nekünk az elkövetkező években!”
  • 2. umberto 2011. január 25. 22:19
    „Árpi!

Sose lettél volna spanyol válogatott, ha előtte nem vagy magyar állampolgár a Fotex Veszprém révén!

Ezt vésd észbe!

Üdv Győrből!”
  • 1. umberto 2011. január 25. 22:12
    „Na, a magyar-spanyol után pedig kezdeményezem Sterbik Árpádtól a magyar állampolgárság megvonását.

Mert ő miért is magyar?

- szerbiai születésű magyar nemzetiségű...
    - felvette a magyar állampolgárságot, amíg a Veszprémben játszott, de addig semmi extrát nem tett Magyarországért. (Azon kívül, hogy felvette a fizetését a Fotex Veszprémtől.)
    - Ezután rögtön kiment Spanyolországba, ahol az első adandó alkalommal felvette a spanyol állampolgárságot.
    - És az első adandó alkalommal játszott a spanyol csapatban.
    - Mit tett ő Magyarországért?

És tegyük vele szembe példaként Perezt! Amióta magyar állampolgár, kiteszi a lelkét-szívét a magyar csapatért. KÖSZÖNJÜK CSÁRLI! Árpi, te pedig gondolkodj el magyar nemzetiségeden, magyar állampolgárságodon... Én elvenném...

Árpi! Mondj le magyar állampolgárságodról!”

Teremlabdarúgó-bajnokság: egy csoportban az ETO és a Gyirmót

A elkészítették a Borsodi teremlabdarúgó-bajnokság vasárnapi debreceni döntőjének programját. Az ETO… Tovább olvasom