2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 21°C

Vereség a kiesőtől: Siófokon kapott ki az ETO!

Labdarúgás - A Siófok elleni idegenbeli vereséggel zárta a bajnoki szezont a Győri ETO FC.
BFC SIÓFOK - GYŐRI ETO FC 3-2 (2-0)
Soproni Liga, 30. forduló
Siófok, 500 néző
Vezeti: Takács

Siófok: Milinte - Tusori, Andruskó, Hegedűs Gy., Köntös - Roni, Kanta Sz., Bojtor (Koós 59.p.), Ivancsics - Magasföldi, Takács M. (Ekounda 70.p.)
Vezetőedző: Aczél Zoltán

Győri ETO FC: Sztevanovics - Dorogi, Stark, Bank (Sánta 22.p.), Völgyi - Kink, Pilibaitis (Brnovic 46.p.) , Józsi, Bicak - Böőr (Odikadze 59.p.), Alekszidze
Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac

Gólszerzők: Bojtor (5.p.), Magasföldi (26.p.), Takács (56.p.) ill. Aleksidze (65.p., 87.p.)

Edzői nyilatkozatok

Dragoljub Bekvalac: Úgy gondolom, hogy a gólgazdag meccset a közönség élvezte. Szomorú vagyok, hogy kikaptunk, de csak magunkat hibáztathatjuk miatta. Az első ziccert elhibáztuk, majd fejetlenül mentünk előre. A Siófok kontrái végig veszélyesek voltak. A hajrá jól sikerült, de egyenlíteni már nem tudtunk. Hogy mit hoz a jövő? Olyan szerződést kötöttem a klubbal, amelyet elégedetlenség esetén bármely fél felbonthat. Annyit
mondhatok, hogy én elégedett vagyok a klubbal, és a kupadöntőt kivéve az elért
eredménnyel is. Leülünk a klubvezetőkkel, és eldől, hogy hogyan tovább.

Aczél Zoltán: Négy meghatározó játékosom hiányzott a mai meccsen. Akik helyettesítették
őket, nehezen vették fel a ritmust. Az első győri helyzetet követően magunkra találtunk,
és volt olyan szakasza a meccsnek, amikor "kivégezhettük volna" a Győrt. További gólok helyett azonban magunkra húztuk az ellenfelet, és izgalmas lett a találkozó vége.
92. perc: Itt a vége. Egy góllal nyert a Siófok.

91. perc: Sánta fejesét szedte ki a bal felsőből Milinte. Kanta kezezett a szöglet után. A játékvezető nem ítélt büntetőt.

90. perc: Odikaze egy kapu előtti kavarodást követően ziccerben, 5 méterről gurított a kapu mellé.

87. perc: Kink ívelt a hosszúra a bal oldalról. Az ötös sarkán érkezett Aleksidze, aki átvette a labdát, majd ballal a kapuba lőtt. 3-2.

81. perc: Stark húzta vissza a tizenhatoson belül Ekoundát. A megítélt büntetőt Ivancsics a bal kapufára rúgta.

80. perc: Magasföldi lőtt kapufát 8 méterről egy szóló után.

76. perc: Tusori rántotta le Sántát. Sárga lap.

72. perc: Ivancsics bombázott kapura jó 25 méterről egy szebadrúgást. A kapu közepébe tartó labdát Sztevanovic az ötösön ácsorgó hazai játékosok elé ütötte. Tusori nem tudott élni a lehetőséggel, 10 méterről az égbe lőtt.

70. perc: Siófoki csere. Takács le, Ekounda be.

65. perc: Szépít az ETO! Aleksidze lőtt közelről a hazai kapuba. 3-1.

64. perc: Aleksidze húzott el a jobb oldalon, majd a második hullámban érkező Sántának tette vissza lövésre a labdát. A kapáslövést Milinte védte.

63. perc: Kanta kapott sárgát, miután lerúgta Sántát.

59. perc: Siófoki ziccer maradt ki. Magsföldi és Takács is elszórakzott egy ajtó-ablak helyzetet. Cserél mindkét csapat. Böőr helyett Odikadze, Bojtor helyett Koós érkezik.

56. perc: KO! Harmadik gólját is megszerezte a Siófok. Magasföldi és Takács csinált hülyét a teljes ETO-védelemből. Utóbbi a gólszerző. 7 méteről gurított a jobb alsóba. 3-0.

53. perc: Sánta adott be a bal oldalról. Kink 8 méteres, erős fejesét Milinte ütötte ki bravúrral.

51. prc: Aleksidze fejelte le a labdát a siófoki ötösön érkező Brnovicnak. A csatár lefordult a védőjéről és lőtt. Az oldalhálóba.

46. perc: A szünetben cserélt az ETO. Pilibaitis helyére érkezett Brnovic.

Elképzelés nélküli játékkal, szenved az ETO a már kiesett Siófok ellen. A hazaiakat is csak az motiválhatja, ami a zöld-fehéreket: győzelemmel búcsúztatni egy rosszul sikrült idényt. A siófoki játékosok ezt komolyan veszik...

45. perc: Ivancsics kapott sárgát. Ezzel véga az első félidőnek.

35. perc: Völgyi kapott sárgát kezezésért.

32. perc: Újabb góltól mentette meg a csapatot egy bravúrral Sztevanovic. Sasa, Roni bal felső sarokba tartó fejesét ütötte ki.

26. perc: A második gólját szerzi a Siófok! Ivancsics forgatta be a védőket a bal oldalon. Pontos beadás szállt a túloldalra, az érkező Magasföldi pedig 6 méterről a léc alá fejelte a labdát. 2-0.

22. perc: Máris cserél a Győr. Bank jön le, Sánta áll be.

20. perc: Bicak kapta a meccs első sárga lapját.

19. perc: Dorogi húzott el a jobb oldalon, majd jól adott középre, Aleksidze lábáról azonban messze pattant a labda a kapu előtt.

15. perc: Apró részsikerek...Az első szögletét rúghatta az ETO. Helyzet nem lett belőle.

10. perc: Pilibaitis lőtt kapura 18 méterről. Milinte vetődve fogta a jobb alsóba tartó labdát.

5. perc: Vezet a Siófok! Roni jobb oldali beadása szállt a hosszú oldalra. Az ötös sarkán üresen érkező Bojtor átfejelte a labdát Sztevanovic fölött. 1-0.

2. perc: Az első ziccert az ETO alakította ki, és hibázta el. Aleksdze vezethette egy jó csel után a védőkre a ladbát. Amikor a tizenhatoshoz ért

1. perc: Az ETO kezdte a meccset.

Az ETO kispesti kupadöntőn szerepelt kezdőcsapatából Odikadze, Djordjevic, Supic és Bajzát maradt ki.

Aczél Zoltán:
- Tisztességes búcsú, más nem is lehet az elvárás a csapattól. Sok sérültünk van, mindössze tizenhárom hadra fogható játékosom maradt. Ennek a kis keretnek is kötelessége becsülettel elbúcsúznia az NB I-től.

Dragoljub Bekvalac: - A kupadöntő után szeretnénk egy idegenbeli győzelemmel kárpótolni a szurkolóinkat. A Siófok csapatát - annak ellenére, hogy már kiesett - nem lehet lebecsülni, bizonyára mindent megtesz azért, hogy győzelemmel búcsúzzon az élvonaltól.

A várható összeállítások

Siófok: Milinte - Tusori, Horváth G., Hegedűs, Köntös - Roni, Kanta Sz., Andruskó, Ivancsics - Magasföldi, Takács
Győr: Stevanovic - Odikadze, Stark, Stanisic, Völgyi - Copa, Józsi, Kiss M., Sánta - Bajzát, Aleksidze