2017. 01. 17. kedd - Antal, Antónia -6°C | 1°C

Vereség a Fraditól - FTC-Audi ETO 20-17

A bajnokság első fordulójában 20-17-es vereséget szenvedett Ambros Martín együttese a Ferencváros otthonában.
Nem bírta el Görbicz Anita hiányát a Győri Audi-ETO együttese, 20:17-es vereséget szenvedett a Ferencváros otthonában.

FTC Rail Cargo Hungária - Győri Audi ETO 20: 17 (12:7)
Elek Gyula Aréna, 1200 néző. Vezette: Andorka, Hucker.

FTC: ABRAMOVICH – Kovacsicz 1, TOMORI 7 (4), Szucsánszki 2, CIFRA 1, ZÁCSIK 4, Vérten 1. Csere: SZAMORÁNSKY P. 2, Pena, Steinbach 2, Mészáros R., Szekerczés, Such, Szarka. Edző: Elek Gábor.

ETO: LUNDE HARALDSEN – Orbán, K. BULATOVIC 5, Kovacsics 3 (1), LÖKE 4, Amorim 1, Korsós 1.Csere: Herr O. (kapus), Hornyák D. 2, Soós V., Tervel, Bognár-Bódi 1, Hornyák Á. Edző: Ambros Martín.

Elek Gábor: – A védekezés volt a siker kulcsa és ha jó a védekezés, az hozza magával a jó kapusteljesítményt is, kölcsönhatásban vannak. Fontos volt, hogy jól kezdtünk, de mikor több góllal is elhúzhattunk volna, bepánikoltunk a lehetőségtől. Azt mondtam a lányoknak, hogy csak bírják ki a végéig.

Ambros Martín: – Nem történt semmi, a Ferencváros jobban játszott. Meg kell tanulnunk ilyen körülmények között is nyerni.

Nem kezdte jól a mérkőzést az ETO, öt perc elteltével két góllal vezetett a Ferencváros, de utána egy perc alatt szerencsére sikerült egyenlíteni Kovacsicséknak.

A folytatásban viszont a hazaiak domináltak, a győriek nehezen találták az ellenszert a kemény ferencvárosi védekezéssel szemben. Igaz, olykor egy-egy kiállítás is elmaradt Elek Gábor együttesénél.

A találkozó 12. percében 4:3-as ferencvárosi vezetésnél időt kért Ambros Martín, de a szünet sem segített a csapatán. Tizenöt perc alatt egy gólt sem szerzett az ETO, míg a hazaiak emberhátrányban is eredményesek tudtak lenni.

A végére szerencsére sikerült faragni a hátrányból és végül 12:-7-es hazai vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően jobb lett már a győriek védekezése, de a támadásokban továbbra is sok hibát követtek el, a ziccerek is kimaradtak.

A második félidő 13. percében Löke találatával sikerült két gólra felzárkóznia az ETO-nak 13:11-es állásnál, de két perccel később már ismét néggyel vezetett a Ferencváros.

A hazaiaknál Abramovich remekelt a kapuban, de a győriek küzdöttek és Hornyák Dóra találatival ismét közelebb kerültek. A második játékrész 20. percében Kovacsics büntetőt rontott, így nem sikerült egyre felzárkóznia Ambros Martín csapatának. Utólag ez lett volna talán a fordulópont a mérkőzésen, mert ezt követően ismét elhúzott a Ferencváros, amelyet nem sikerült ledolgozni a végére.

Sajnos Görbicz Anita hiányát nem bírta el az ETO, így a bajnokság első fordulójában 20:17-es vereséget szenvedett az FTC otthonában.

Online közvetítés

Vége a találkozónak! 20-17-es vereséget szenvedett a Győri Audi-ETO együttese a Ferencváros otthonában.

(II.) 30.p. Szucsánszki test mellől, talpról lőtt gólt. 20-17

(II.) 29.p. Elek Gábor időt kért.

(II.) 29.p. Góóóóól! Bulatovic bejátszása után ismét Löke szerzett gólt. 19-17

(II.) 28.p. Kovacsics értékesített egy büntetőt, majd Löke is a kapuba talált. 19-16

(II.) 27.p. Tomori góljával ismét öt a különbség. 19-14

(II.) 26.p. Bulatovic negyedik találatát szerezte meg, négy perc van hátra. 18-14

(II.) 24.p. Cifra beállós pozícióból lőtt gólt, öttel vezet a Ferencváros. Időt kért Ambros Martin. 18-13

(II.) 22.p. Hornyák a kapufát találta el, míg a ferencvárosiaknál Zácsik talált a kapuba. 17-13

(II.) 21.p. Tomori találatával ismét három a különbség. 16-13

(II.) 20.p. Kovacsics büntetőjét Abramovics hárította.

(II.) 19.p. Hornyák Dóra átlövésből szerezte meg második találatát. 15-13

(II.) 17.p. Hornyák D. javította a hibáját, pattintva lőtt a kapuba. 15-12

(II.) 16.p. Hornyák D. eladott labdája miatt nem jutott lövéshez az ETO. Zácsik harcolt ki hétméterest, amelyet Tomori értékesített. 15-11

(II.) 15.p. Páros kiállítás, Cifra és Löke is 2 percet kapott. A norvég játékos semmit sem csinált, de a játékvezetők szabálytalannak látták.

(II.) 14.p. Zácsik étlövésből volt eredményes. 14-11

(II.) 13.p. Mindkét együttes sok helyzetet elrontott, végül Löke szakította meg a gólcsendet. 13-11

(II.). 12.p. Tervel szélről ziccert hibázott, utána Elek Gábor időt kért.

(II.) 11.p. Bulatovic átlövése után már csak három a különbség. 13-10.

(II.) 9.p. Amorim harcolt ki hétméterest, Zácsik két perces büntetést kapott. Kovacsics a kapufát találta el, de a kipattanót már belőtte. 13-9

(II.) 6.p. Az elmúlt percekben több ziccert is elhibáztak a csapatok.

(II.) 4.p. Tomori értékesített egy megítélt büntetőt. 13-8

(II.) 3.p. Bulatovic javított, óriási gólt lőtt átlövésből. 12-8

(II.) 2.p. Bulatovic hétméterest rontott.

Vége az első játkrészben.

30.p. Szamoránsky találatával ismét hattal vezetett a Ferencváros, de szerencsére Korsós a dudaszó pillanatában szélről eredményes tudott lenni. 12-7

30.p. Elek Gábor időt kért.

28.p. Bulatovic  átlövésből szépített. 11-6

28.p. Steinbach góljával már hat a különbség a hazaiaknak. 11-5

27.p. Szamoránsky találatával 10-5-re módosult az eredmény, amely után időt kért Ambros Martin, az ETO mestere.

26.p. Steinbach góljával ismét öt volt a különbség, de Löke gyorsan válaszolt. 9-5

25.p. Tomori büntetőjével 8-3-ra vezett az ETO, de Bognár-Bódi gyorsan szépített szélről. 8-4

21.p. Szucsánszki kiállítása miatt emberelőnyben játszó ETO kétszer sem tudott gólt lőni, míg Tomori kilőtte a bal felsőt. 7-3

20.p. Kovacsicz harcolt ki hétméterest a szélen, Tomori ejtésből szerzett gólt. 6-3

17.p. Sikerült gól nélkül kihúznia az emberhátrányt az ETO-nak, utána passzív játék miatt elvették a labdát a győriektől.

14.p. Hornyák Dóránál belemenést fújtak, az ellentámadásból Vérten lőtt gólt szélről, Bulatovicot két percre kiküldték. 5-3

13.p. Amorim ziccert hibázott, utána Tomori harcolt ki hétméterest, amelyet Pena szerencsére elrontott, hiszen Lunde bravúrral hárított.

12.p. Ambros Martin, a győriek mestere időt kért.

10.p. Gyors támadás végén Szucsánszki pattintva lőtt Lunde Haraldsen kapujába. 4-3

8.p. Bulatovic találatával először szerezte meg a vezetést az ETO, de Zácsik gyorsan egyenlített. 3-3

5.p. Góóóóóóóól! Amorim átlövésből szerezte meg a győriek első találatát, majd egy gyors ellentámadás végén Kovacsics is a kapuba talált. 2-2

2.p. Orbánnak szemben szabálytalankodtak, de a bírók nem fújtak. Az ellentámadásból Kovacsicz volt eredményes szélről. 2-0

1.p. Az első támadásból Zácsik lőtt gólt átlövésből a bal felsőbe. 1-0

Elkezdődött a találkozó!

"Hogy a Fradi erősödött-e? Az idén szerintem nagyon sokat, remélem, most nem sújtják őket sérülések, jók lesznek a BL-ben, viszont remélem, a bajnokságban még nem fognak legyőzni minket. A hazai bajnokság erősödik, ebben biztos vagyok" - mondta Görbicz Anita.

Még több részlet itt >>

Korábban

A Bajnokok Ligája-selejtező sikeres megvívása és a főtáblára jutás a legfontosabb cél az FTC-Rail Cargo Hungária női kézilabdacsapata számára a hétvégén kezdődő idényben.

Elek Gábor vezetőedző szerint együttese "iszonyatosan nehéz" hónap előtt áll, hiszen az NB I-ben vasárnap a bajnok, BL- és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC ellen kezd a Népligetben, majd szeptember közepén ugyanott BL-selejtezőn vesz részt. Ezen a tornán az FTC előbb a horvát Lokomotiva Zagrebbel, az Érd pedig a svájci Zuggal találkozik szeptember 14-én. Másnap a két győztes a BL-főtábláért játszik. A második, harmadik és negyedik helyezett a KEK-ben folytatja.

"Ez a hónap sok szép sikert hozhat nekünk, de lehetnek benne hullámvölgyek is. A Győr elleni meccsel szemben a BL-selejtezőn mi vagyunk az esélyesek, ám ott nincs javítási lehetőség, ezért nem hibázhatunk" - mondta a csütörtöki sajtótájékoztatón az edző, aki szerint megerősödött csapata nagyon jó formában várja a szezonkezdetet.

Hozzátette: a most kezdődő idényben a korábbiakhoz képest többet és sűrűbben fog cserélni, hogy a kulcsjátékosoknak ne kelljen végig játszniuk a mérkőzéseket. Az új igazolások közül a német Laura Steinbachról azt mondta, hogy ő egy olyan kvalitású balátlövő, aki távolról is nagyon veszélyes, s ugyanakkor magassága révén a védekezésben is jól meg tudja oldani az egyik belső posztot.

A sérülésükből felépülő spanyol Nerea Penával, valamint Szamoránsky Piroskával kapcsolatban annyit mondott, hogy vasárnap már mindketten pályára lépnek a Győr ellen, igaz, még egyikük sincs százszázalékos állapotban. Tomori Zsuzsanna saját bevallása szerint már teljesen egészségesen várja a rajtot.

Jeney Zsolt Ákos szakosztályelnök úgy fogalmazott, hogy a csapattal szembeni hivatalos, hármas elvárás az, hogy a Bajnokok Ligájában kerüljön a legjobb nyolc közé, a bajnokságban BL-indulást érő helyen végezzen, a Magyar Kupában pedig jusson be a döntőbe.

Beszélt arról is, hogy valamennyi kiemelt szponzorukat sikerült megtartaniuk, sőt, az eddigiek mellé aranyfokozatú főtámogatóként az Aegon Hungária Biztosító is csatlakozott.

Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke bejelentette, hogy a klub és a Nike között kötött szerződés értelmében ősztől a zöld-fehérek női kézilabdázói is az amerikai sportszergyártó szerelésében fognak játszani. Az elnök beszámolt még arról, hogy befejeződtek a népligeti két munkacsarnok tervezési munkálatai, s az egyiket még az idén elkezdhetik építeni. Ez lesz majd a Ferencváros női és férfi kézilabdázóinak utánpótlás-nevelő bázisa.