2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

Vendégszépítés az utolsó percben

Szlovénia 2 (1) Magyar- ország 1 (0) Muraszombat, barátságos válogatottmérkőzés, 5300 néző. V.: Sowa (osztrák).
3. perc: Zahovic jobb oldali szabadrúgását követően Knavs fejelt kapura a labda Sukalón irányt változtatva gurult a gólvonal mögé. 1–0.

29. perc: Fehér bedobása után Lisztes visszapasszolta a labdát az érkező Dárdainak, a középpályás 22 m-es lövését Simeunovic a levegőben úszva ütötte ki.

36. perc: Lőw a bal oldalon futott el, az alapvonal közeléből középre emelt, Szabics 9 m-ről lőtt, a hazai kapus nagy bravúrral és szerencsével, lábbal mentett.

54. perc: Szabics egyedül ugrott ki Gera indítása után, de 12 m-ről nem tudta elrúgni a labdát a szlovén kapus mellett.

70. perc: A végig nagyképűen és pontatlanul játszó Zahovic a félpálya közelében felrúgta Dárdait, amiért megkapta második sárga lapját, s a játékvezető kiállította.

72. perc: Cimirotic kevergetett a 16-osnál, majd a kiugró Cehhez passzolt, aki nagy helyzetből mellélőtt.

75. perc: Ceh kiugratta Cimiroticot, aki Dragóner díszkíséretében 12 m-ről nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtt. 2–0.

86. perc: Gera középen megindult, egy lövőcsel után a teljesen üresen álló Fehér Miklóshoz passzolt, aki hatalmas helyzetben erőtlenül a kapus kezébe lőtt.

92. perc: Lisztes bal oldali szögletét követően Fehér Miklós a kapust megelőzve közelről csúsztatott a hálóba. 2–1.

A szerencsés körülmények között megszerzett vezetés után a hazaiak játéka Zahovicra épült, a ballábas csatár azonban flegmán futballozott, elszórta a labdákat. Az első negyedóra után a magyar együttes került fölénybe, kétszer is egyenlíthetett volna, de a hazai kapus bravúrjai megakadályozták ezt.

A magyarok a második félidőben végig mezőnyfölényben futballoztak, de a legnagyobb helyzeteket is elhibázták, pedig a hazaiak egyáltalán nem játszottak csúcsformában.

A lehetőségek alapján legalább döntetlent érdemelt volna a magyar labdarúgó-válogatott.