2018. 06. 20. szerda - Rafael 18°C | 29°C Még több cikk.

Végzetes vereség és búcsú: Vác-ETO SZESE 31-25

Az ETO-SZESE egy év után elbúcsúzik az NB I-től.

Vác–ETO-SZESE  31-25  (17–11)
Vác, NB I-es férfimérkőzés, rájátszás a 7–12. helyért, 250 néző. V.: Baranyi, Szloska.

Vác: Vitáris – GÁBORI 15/10, LAURENCZ 5/1, Lendvay 3, Kocsi 2, Pál 1, Császár 2. Csere: Nagy L. (kapus), Bajorhegyi, SZÉKELY 3, Tyiskov, Kökény, Simányi. Edző: Stranigg Ferenc.

ETO-SZESE: Lorger – GEBHARDT 4/1, Szabó A., Mota 4/2, Pesic 3, Halász 1, Simon 3. Cs.: Somogyi (kapus), Gál 3/1, Gubó, Kalmár, Németh G. 3, TERENYI 3, Tóth E 1. Edző: Rosta Miklós.

Hétméteresek: 14/11, ill. 7/4. Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

A találkozó elején a Vác 2–0-ra elhúzott, majd 3–2-re már a győriek vezettek. Nem sokáig, mert egy 4–0-ás rohammal ellépett a Vác. A szünetig előnyüket fokozatosan növelték is a hazaiak.

A második félidőben négynél közelebb nem kerültek a zöld-fehérek a hazaiakhoz, így az újabb vereséggel gyakorlatilag eldőlt, az utolsó helyen zárja a bajnokságot az ETO-SZESE és ezzel egy év után elbúcsúzik az NB I-től.

Rosta Miklós: – Eljött az a pillanat, amikor vezetőnek, edzőnek, játékosnak egyaránt el kell gondolkoznia...

Online közvetítés

1. perc: a vác kezdte a mérkőzést.
2. perc: büntetőből szerzett góllal vezet a Vác. 1-0
3. perc: Laurencza jobb szélen tört be. 2-0
4. perc: Mota szerezte az ETO SZESE első gólját. 2-1
5. perc: Pesic beállóból lőtt szép gólt. 2-2
6. perc: Simon szépen ment el a bal oldalon. 2-3
8. perc: Lendvay góljával kettővel megy a Vác. 5-3
10. perc: a győri időkérés ellenére már 3 a váci előny. 6-3
11. perc: Gebhardt lerohanás végén eredményes. 6-4
15. perc: Nagyszerű győri átlövés. 7-5
18. perc: meglépett a Vác. Öt a különbség. 10-5
21. perc: az ETO továbbra is gólképtelen, miközben a Vác sorra betalál. 11-5
22. perc: Gebhardt szépít. 12-6
24. perc: újra Gebhardtot dicsérhetjük, de a különbség tovább nőtt. 13-7
27. perc: hosszú győri gólcsendet tört meg az ETO. 16-8
28. perc: Simon is betalált. 16-9
29. perc: ismét simon Bence. 17-10
30. perc: Terenyi hozza közelebb a csapatot. 17-11

Az első félidő végén: 17-11.

Az első félidő közepén meglépett a Vác, s szinte azt mondhatjuk, ezzel el is döntötte a mérkőzést.

Második félidő

1. perc: győri góllal kezdődik a második félidő. 17-12
2. perc: Mota büntetőből. 17-13
5. perc: Pesic tarthatatlan beállóban. 18-14
7. perc: Németh jobb átlövőből. 20-16
9. perc: Terenyi jobb szélről lőtt gólt, de a különbség nem csökkent. 22-17
12. perc: hosszabb gólcsend után Gebhardt hetesből. 22-18
17. perc: Halász gólja továbbra is látótávolságon belül tartja az ETO-t. 23-19
19. perc: Lendvay rutinja sokat jelent a Vácnak. 26-21
20. perc: Tóth góljával ismét 4. Jöhet a végjáték. 26-22
21. perc: Gál gól. 27-23
24. perc: Gábori találatával 6 a különbség. 29-23
28. perc: ismét nincs válasza az ETO-nak a váci gólokra. 31-24
29. perc: Mota még kozmetikáz. 31-25 - És ez a vége is.

Sajnos vereségével az ETO-SZESE kiesett a amgyar élvonalból.

Kalmár góljával nyert az ETO a Pancho Arénában

Gól nélküli első félidő után Kalmár gyönyörű találatával győzött az ETO a Puskás Akadémia… Tovább olvasom