2017. 09. 23. szombat - Tekla 9°C | 18°C Még több cikk.

Végre megjött a soproniak esze

Egy hajszálon múlt a Soproni sÖrdögök győzelme a debrecenei vadkakasok felett, az eredmény: 83-82.
Soproni sÖrdögök - Debreceni Vadkakasok 83-82

Látványos, nagy iramú játékkal kezdődött a találkozó. A negyed közepén a vendégek két villámgyors kis emberük, Swietonski és Williams villanásaival megléptek. A játékrész második felében Palotai vezérletével fordított a soproni együttes. A második tíz percben Bowman és Powell palánk alatti párharcából többször is a vendégek tengerentúli játékosa került ki győztesen, újra előnyhöz jutottak a vendégek. Ez aztán fokozatosan nőtt, mivel támadásban több labdát is eladtak a hazai játékosok. Zónára álltak át a soproniak és ezzel sikerült is megzavarni a vendég Vadkakasokat. A félidő utolsó pillanataiban öt pontra feljött Sterbenz László együttese.

A második félidőt a vendégek kezdték jobban, tizenkét ponttal megléptek a debreceniek. Rendezte védekezését a soproni együttes, míg támadásban Carr remekül hozta helyzetbe társait, s nagyrészt ennek eredményeképpen egyetlen pontra jöttek fel a sÖrdögök, sőt, a zárószakasz elején átvették a vezetést a tavalyi bajnokság döntősével szemben. Az utolsó percekben rendkívül ideges volt mindkét csapat, de továbbra is a Debrecen futott az eredmény után. A végén a büntetők döntöttek: a vendégeknél Horvat csak egyet dobott be, soproni oldalon viszont Carrnak nem remegett a keze, így a soproni férfiegyüttes legyőzte a tavalyi bajnokság ezüstérmesét.

Sterbenz László: – Küzdeni már eddig is tudtunk, most úgy tűnik, az eszünk is megjött.

Rajko Toroman: – Legrosszabb meccsünket játszottuk a szezonban. Mindent egyénileg akartunk megoldani ahelyett, hogy csapatként kosárlabdáztunk volna. Így nem is lehetett más az eredmény, mint vereség.