2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 4°C | 11°C Még több cikk.

Végjáték varázslatos védekezéssel

GySEV-Orsi–Valencia 75–67 (17–15, 24–23, 18–21, 16–8) Sopron, női Euroliga kosárlabda-mérkőzés, 1800 néző. V.: Paulics (cseh), Poljansek (szlovén).
Seres Éva most volt a legjobb.
GySEV: BEVILAQUA 7/6, BOGOJEVIC 25, Balogh 6, SERES 13/3, ZAKALUZSNAJA 14. Cs.: DÉNES 8/6, Szőke 2. Edző: Dirk Bevilaqua.
Valencia: Aguilar 3, VALDEMORO 24/6, Fallon, PONS 12, Ryle 9. Cs.: Mirchandani, FERNANDEZ 12, Farris 7. Edző: Albert Esteban.

Ennek a csoporton belüli továbbjutás szempontjából döntő fontosságú összecsapásnak a napján szinte szó szerint kidőlt a sorból a szlovák center Lichnerová.
Irányító- és centerposzton nagyjából egyforma magas volt a két csapat, ám mezőnyben Balogh és Bogojevic is egy-egy nála jó tíz centivel magasabb riválissal került szembe Valdemoro, valamint Fallon személyében. Nyitásként Zakaluzsnaja pördített a kosárba egy lepattanót, majd egy elsietett soproni akciót követően fordított a Valencia. Bevilaqua szerencsés triplájával visszaszerezték a vezetést. A GySEV szakvezetője nyilván figyelmeztette csapata centereit, hogy mivel kevesebben vannak, vigyázzanak a személyi hibákkal. Nos, ennek következtében a Valencia palánk alatti játékosai zavartalanul dobálhatták a kosarakat.
Fordítottak is, és a GySEV egy jó ideig futott az eredmény után. Dénes beállításával hatékonyabb lett a GySEV védekezése, és a játékrész végére fordított a soproni csapat. Remek játékot hozott a második negyed, a Bogojevic–Bevilaqua duó labdaszerzései után megugrott a soproni csapat. Pár pontos előnye birtokában aztán támadásban kapkodni kezdett a GySEV, így a Valencia az ekkortájt tarthatatlan Valdemoro kosaraival megfordította a találkozó állását. Szerencsére a soproni oldalon is volt egy vezéregyéniség Bogojevic személyében. A félidő végeredményét Seres állította be egy szép tempóval.
Bogojevic és Zakaluzsnaja révén gyorsan megduplázta a második félidő elején szünetbéli előnyét a GySEV. Ám a játékrész hajrájában már öt pontra nőtt a spanyolok előnye. A negyed végén Seres büntetőkkel mentette döntetlenre az állást a befejező szakasz előtt. Bogojevic találatával indult a zárószakasz, majd Zakaluzsnaja is betalált. Remekül védekezett ekkor a GySEV. A spanyolok közel hat és fél percen át nem dobtak pontot. Eközben támadásban is brillírozott a GySEV, 11 ponttal meglépett, ekkor dobta az első mezőnykosarat a Valencia, de ez már nem osztott, nem szorzott. Utolsó negyedbeli szenzációs védekezésének köszönhetően hazai pályán újra diadalmaskodott a GySEV ezen a továbbjutás szempontjából fontos mérkőzésen.
Dirk Bevilaqua: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, ám Lichnerová kiesése tovább súlyosbította a helyzetet. De magas embereink felnőttek a feladathoz, Zakaluzsnajával szemben Ryle hamar összeszedte a személyiket, Seres talán ebben a szezonban most játszott a legjobban. Bogojevic szenzációs volt, az utolsó negyedben hihetetlenül nagyot védekeztünk.
Albert Esteban: – Három negyeden át mindkét csapat magas szinten kosárlabdázott ezen az igazi ki-ki mérkőzésen. Az utolsó negyedben a GySEV kiválóan védekezett. Gratulálok a soproniaknak!

Forma–1: a tavaszi rajt előtt

A szezonnyitó, március 9-i Ausztrál Nagydíj szervezői örülnek a Forma–1-ben életbe lépő… Tovább olvasom