2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia 1°C | 5°C Még több cikk.

Vége a veretlenségnek

Az első perctől nagy taktikai csata vette kezdetét, a küzdelemre nem lehetett panasz, ám helyzeteket igazán egyik együttes sem tudott kialakítani.
Győri ETO: Sebők 3 – Füzi K. 2, Böjte 3, Baranyai 2 – Peric 2,5, Jovanovic 3 (Kartelo, 68. p), Szanyó 2,5, Németh 2 – Herczeg 3 (Hucika, 80. p), Nicsenko 2,5, Semenik 0 (Baumgartner 2,5, 29. p). Edző: Tamási Zsolt.
Szögletarány: 3:6 (2:4).

27. p: Sándor T. vezette kapura a labdát, 25 méteres lövését védte Sebők.
37. p: Peric 30 méteres, a kapu közepébe tartó szabadrúgását hárította Tomic.
51. p: Peric indításával Nicsenko tört kapura, ám nehéz szögből, 10 méterről leadott lövése elkerülte a hálót.
61. p: Nicsenko balról 12 méterről célozta meg a debreceni kaput, lövését Tomic szögletre ütötte.
70. p: Habi a győri térfél közepéről Sumudicát ugratta ki, aki a kifutó Sebők mellett 6 méterről a jobb sarokba pörgette a labdát (0–1).
81. p: Kiss a jobbösszekötő helyén tört be a győri kapu előterébe, 13 méteres lövése nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett.
91. p: Bajzát 15 méteres lövése a felső lécről vágódott le.

Itt Herczeget az őrzője, az ETO-t a Debrecen előzte meg
Semenik gyorsasága gyorsan feltűnt a debrecenieknek, és kemény belépőkkel hamar hatástalanították is a győri csatárt. Balog még sárga lapot sem kapott a szabálytalanságáért. Az is igaz, hogy Semeniket gyakran kell le cserélni sérülés miatt.
Mindkét csapat keveset kockáztatva, meglehetősen óvatosan futballozott, alig-alig jegyezhettünk fel gólszagú eseményt. Az első félidő két fegyelmezett csapat eseménytelen játékát hozta.
Szünet után megélénkült a mérkőzés, az ETO nagy erőket mozgósított a vezető gól megszerzéséért. Percekig a saját kapuja elé szorult a Debrecen, a hazaiak azonban szombaton nem kötöttek szerződést a szerencsével.

A „döntetlenszagú" kilencven percben a Debrecen egy szerencsés körülmények között született góllal – Szarkának az ETO javára kellett volna szabadrúgást ítélnie, ebből indult a debreceni akció – elvitte a három pontot, és ezzel az ETO elveszítette idei veretlenségét. Az is igaz, hazaiak támadójátékából tegnap hiányzott a megfelelő átütőerő.

Tamási Zsolt: – A Debrecen nagyon jól megszervezte védekezését, s ennek nem találtuk meg az ellenszerét. Érzékenyen érintett bennünket, hogy Semenik hamar kivált játékunkból, a bekapott gól után kénytelenek voltunk felvállalni egy nyílt játékot, ekkor már az is benne volt a levegőben, hogy a Loki újabb gólt rúg, de a mi egyenlítésünkre is volt esély. Ahogy az eddigi öt forduló kitűnő mérlegét nem értékeltük túl, úgy a mostani vereség miatt sem esünk pánikba.

Szentes Lázár: – Az első negyvenöt percben támadásban nem azt nyújtottuk, amit előzetesen megbeszéltünk, nagyon visszafogott volt a csapat, a szünetben erre hívtam fel a figyelmet. A cseréknek köszönhetően fel is javultunk, s úgy érzem, megérdemelten nyertünk. De van még javítanivalónk.

Matáv: Détári?

A soproni szurkolók már tényként könyvelik el, hogy Détári Lajos, az egykori világválogatott… Tovább olvasom