2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 19°C | 30°C Még több cikk.

Védekezni tudunk: Videoton-Győri ETO FC 0-0

Labdarúgás - Gól nélküli döntetlennel végződött a Győri ETO FC és az őszi első Videoton FC mérkőzése a Soproni Liga 15. fordulójában.

VIDEOTON - GYŐRI ETO FC 0-0
Soproni Liga, 15. forduló
Székesfehérvár, 2500 néző
Vezette: Bede

Videoton: Sebők - Andic, Horváth G., Lipták, Varga R. - Nagy D., Milanovic, Elek, Polonkai (Szakály 62.p.) - Sitku (Vujovic 46.p.), Alves

Vezetőedző: Mezey György

Győri ETO FC: Sztevanovic - Pilibaitis, Szabó O., Eugene, Völgyi - Tokody, Copa (Dudás 62.p.), Kiss M. (Berde 90.p.), Józsi, Dinjar (Nicorec 46.p.) - Aleksidze

Vezetőedző: Pintér Attila

Pintér Attila: Minkét gárda elkövetett mindent azért, hogy megnyerje a meccset, és a nézők jól szórakozzanak. Mi közelebb álltunk a három pont megszerzéséhez. Elégedett vagyok a csapatommal. Fehérváron sokat ér egy döntetlen.

Dr. Mezey György: Úgy gondolom, hogy mi játszottunk jobban. Végig támadtuk az egész meccset, de nem sikerült a kapuba találni. Az ETO nyolc, kilenc emberrel védekezett folyamatosan. Ezt nehéz áttörni. Egy kis szerencse kellett volna.

90. perc: Andic passzolta vissza a labdát Milanovic elé. A 22 méterről eleresztett bomba fölé ment.  Cserél az ETO. Kiss Máté megy le, Berde áll be. Vége a mérkőzésnek.

85. perc: Cserél a Videoton. Nagy Dánilet Purovic váltja.

84. perc: Vujovic könyökölte le Józsit. Sárga lap.

74. perc: Nagy Dániel guritott középre a jobb oldalról. Elek érkezett a labdára, és 14 méterről az égbe lőtt.

62. perc: Mindkét edző cserél. Copa helyére Dudás, Polonkai helyére Szakály érkezik.

61. perc: Aleksidze forgolódott négy védő között, majd kiugratta a bal oldalon érkező Nicorecet. A román játékos 10 méterről telibe lőtte a jobb kapufát.

59. perc: Copa megrúgta Horváth Gábort, aki kiosztott egy taslit. Mindketten sárga lapot kaptak.

55. perc: Alves próbálkozik újra távolról. 20 méterről lő a jobb alsó sarok mellé.

52. perc: Vujovic célozta meg a bal felső sarkot. Nem sokat tévedett.

50. perc: Alves bombázott kevéssel fölé 18 méterről.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Mindkét csapat cserélt a szünetben. A Vidiben Sitku helyén Vujovic folytatja, az ETO-ban Dinjart Nicorec váltja.

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Andic rúgta fel Völgyit. Ez is sága lap.

43. perc: Józsi kapott sárgát. Horváth G. tekert el ballal laposan a sorfal mellett egy 22 méteres szabadrúgást. Sztevanovic vetődve védett.

41. perc: Aleksidze próbálkozozz lövéssel 14 méterről a jobb oldalról. A labda két védőn is megpattant, és így került Eugene előtt. A győri játékos a kaputól öt méterre nem találta el jól a labdát.

33. perc: Nagy Dániel hagyta állva Völgyit a jobb szélen. A tizenhatoson belülről, az alapvonaltól visszagurított lövésre. Elek próbálkozott 17 méterről, de Kiss Máté közbelépett.

28. perc: Aleksidze rázta le a védőket és készítette le a labdát Völgyinek, aki a tizenhatos bal sarkáról fölé lőtt.

24. perc: Az első hazai ziccer: Egy előreívelést Alves fejelt vissza az ötösről Sitkunak, aki 11 méterről lőhetett, de eltörte a labdát.

17. perc: Nagy Dániel lépett meg egy csellel Völgyitől a jobb oldalon, majd Szabót is becsapta. Utóbbi az alapvonalnál, még a tizenhatoson kívül felrúgta a Vidi játékosát. A szabadrúgás után a védők felszabadítottak.

14. perc: Aleksidze lőtt 25 méterről. Sebőkről kipattant a labda, de még időben felszedte az érkező győri játékosok elől.

12. perc: Völgyi kapta a meccs első sárga lapját.

11. perc: Milanovic gurított le Andicnak egy 22 méteres szabadrúgást. Sztevanovic csak kiütni tudta  a labdát.

9. perc: Az első helyzet a meccsen. A bal oldalról Vögyi ívelt fel pontosan. Aleksidze az ötös sarkán, a kapunak háttal állva mellel átvette a labdát, majd fordulásból ballal mellé lőtt.

1. perc: A fehérváriak kezdték a meccset.

A presztízsrangadón a győriek dolgát nehezíti, hogy szinte a teljes megszokott védelmüket nélkülözni kénytelenek eltiltások és sérülés miatt.

A győri és a székesfehérvári csapat egymás elleni mérkőzései a nyolcvanas évek elejétől kezdve kiemelt jelentőséggel bírnak a szurkolók körében, bárhol is áll a két csapat az aktuális bajnoki táblázaton. Hatványozottan igaz ez napjainkra, amikor mindkét gárda jól szerepel a pontvadászatban. A Videoton már behozhatatlan előnnyel biztos őszi első, míg az ETO jelenleg a dobogó harmadik helyén áll és ezzel bizonyos fokig a várakozás felett teljesített a bajnokság első felében.

A két csapat teljesítménye között jelenleg hét pont a különbség. A dobogós helyezéshez vezető úton kettejüknél jelentős eltérés, hogy míg a Vidi a legtöbb gólt lőtte a mezőnyben, addig az ETO a legkevesebbet kapta, az utolsó fordulóig mindössze tízszer tudták bevenni Szasa Sztevanovic kapuját.

A mai találkozó egyik nagy kérdése győri szempontból, hogy ez a biztos védekezés mennyire sínyli meg a hiányzó játékosokat. A jól teljesítő szerb Djordjevic már korábban kidőlt sérülése miatt – sokan most titkon arra számítanak, hogy Székesfehérváron bevethető lesz –, rajta kívül piros, illetve sárga lapok miatt nem játszhat a Videoton ellen Sztanisic, Fehér és Babic sem. Kink csípő-, Supic combsérülés, Bicak agyrázkódás, Bajzát lázas betegség miatt hiányzik majd a Sóstói stadionban. Így valószínű, több fiatal kap majd bizonyítási lehetőséget a fehérvári rangadón.

Pintér Attila, az ETO vezetőedzője:

„Magyarország egyik, ha nem a legjobb szakvezetője által felkészített csapat ellen lépünk pályára. Ennek szellemében próbáljuk meg megtalálni azt a szerkezetet, amivel pótolni tudjuk a hiányzó játékosainkat egy nagyon jól játszó ellenfél otthonában."

A nap kérdése: a legjobban támadó és a leghatékonyabban védekező csapat párharcából melyikük kerül ki győztesen?

• 5. MindörökkéFradi 2009. november 24. 19:59
    „Ja bocs.
    A vakokról:):):)”
  • 4. mauz 2009. november 23. 22:31
    „Emlékszem, a 90-es évek közepén volt egy ilyen hasonlóan kevésbé látványos, de "hatékony" (mármint rohadt unalmas, eseménytelen null-nullára jó) csapatunk.

Akkor 800 néző volt a meccsátlag. Ez a cél most is? Alakul...”
  • 3. Imcsi 2009. november 23. 10:34
    „Pintér maradjon, és folytassa tovább a munkát itt! Pontosan nem emlékszem, de az S1-en közvetített meccs után Várhidi Péter valami olyant mondott: jó és eredményes a Győr játéka, de ez nekünk, szurkolóknak nem látványos! A védelem-akármilyen összetételben is játszik-hatékony! Most már lehet a hatékonyság mellett a látványosságra is gyúrni a csapatot!”
  • 2. Arrabona 2009. november 22. 19:47
    „<moderálva> máshova menjél rimánkodni. Ez a cikk a vidi-ETO-ról szól.”
  • 1. MindörökkéFradi 2009. november 22. 19:40
    „Pintyö.Gyere haza,FRADI AZ OTTHONOD:):):)”

Megnyertük a Pannon Kupát: Magyarország-Lengyelország 32-22

Kézilabda - A kínai világbajnokságra készülő magyar női kézilabda válogatott megnyerte a Pannon… Tovább olvasom