2017. 11. 18. szombat - Jenő 3°C | 8°C Még több cikk.

Vb-bronzérmet szereztek a soproni berzsenyisek

A világbajnoki bronzéremért a németek ellen küzdöttek a soproniak.

A Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium (Líceum) és Kollégium kosaras lányai a Cipruson megrendezett ISF iskolai világbajnokságon a harmadik helyet szerezték meg.

A sorozat elején mind a lányok, mind pedig a fiúk csoportelsőként folytatták a küzdelmet a felsőházba kerülésért. Ám először kettős vereség érte a csapatokat: a lányok 77–69-re maradtak alul, míg a fiúk 89–59-es vereséget szenvedtek el a szerb kosarasoktól.

A folytatásban Horváth József lányai idegölő mérkőzésen nyertek a horvátok ellen 57–54-re, így a harmadik helyért játszhattak. A világbajnoki bronzéremért a németek ellen küzdöttek a soproniak.

Az első negyedben az ellenfél hat ponttal, 18–12-re meglépett, de szerencsére a soproni lányok a második tíz percben feljavultak, így a félidőre 33–33 lett az állás.

A harmadik negyedben a soproni lányok tízpontos előnyre tettek szert (48–38), melyből a végére kettő megmaradt (53–51), így nemcsak a mérkőzést nyerték meg, hanem a világbajnoki bronzérmet is megszerezték.

Kosárlabda: hússzal nyert a Sopron, héttel a Győr

A papírformának megfelelően a Sopron és a Győr is nyert szombaton a női kosárlabda NB I-ben a… Tovább olvasom