Vasas: Nota – Schindler, Hrutka, Tóth A., Makra (Aranyos, 69. p) – Simek, Árki (Zabos, 71. p), Polonkai (Gyánó, 79. p), Tóth N. – Bükszegi, Váczi. Edző: Tornyi Barnabás.
ETO: Sebők 5 – Böjte 3, Stark 3, Bajusz 2 (Regedei, 87. p) – Bognár 2, Lakos 2, Golovic 3, Szanyó 4, Károlyi 3 – Semenik 2 (Oross, 77. p), Weitner 2 (Gőgh 3, 53. p). Edző: Tamási Zsolt.
Gólszerzők: Bükszegi, ill. Szanyó.
Sárga lap: Tóth N. (22. p), Stark (30. p), Sebők (83. p).
Szögletarány: 5:1 (3:1).
Egyperces gyászszünet előzte meg a találkozót a pénteken elhunyt Kubala László emlékére.
4. p: Szanyó indította Bognárt a jobb oldalon, aki középre emelt, de Weitner nagy helyzetben 10 méterről fölélőtt.
9. p: Polonkai 14 méteres emelése után Sebők szép vetődéssel védett, a kipattanót Bükszegi lőtte kapura, Sebők másodszor is bravúrral hárított.
14. p: Váczi jobb oldali szögletét Bükszegi 8 méterről fejelte fölé.
20. p: Szanyó indítása után Semenik került helyzetbe a jobb oldalon, de a gyengén helyezett lövést Nota hárítani tudta.
31. p: Károlyi bal oldalról hajszálpontos indítással hozta helyzetbe Semeniket, aki egy remek csel után százszázalékos helyzetbe került, de 10 méterről Notába bombázott.
38. p: Bükszegi tört be a 16-oson belülre a bal oldalon, az ötös sarkáról megeresztett lövését Sebők bravúrral védte.
42. p: Váczi 30 méteres szabadrúgásból a jobb oldali kapufát találta telibe.
44. p: Makra végezhetett el szabadrúgást a felezővonaltól. Az ötven métert szálló labdát Hrutka fejelte középre, Bükszeginek arra is volt lehetősége, hogy lekezelje a labdát, megnézze magának a jobb alsó sarkot, s szép mozdulattal oda is helyezte a labdát. 1 – 0.
46. p: Szanyó gurította le Starknak a győriek 28 méteres szabadrúgását, a védő lövése kevéssel kerülte el a kaput.
49. p: Tóth N. forgatta meg Bognárt a jobb oldalon, de éles lövését Sebők hárította.
57. p: Károlyi szerzett labdát a középpályán, tökéletes ütemben indította Szanyót, aki Tóth András kíséretében mellel átvette a labdát, majd a 16-os vonaláról laza bokamozdulattal finoman a hálóba emelt. 1 – 1.
62. p: Szép ETO-támadás végén a keresztbe mozgó Semenik a kapu fölé lőtt, pedig Károlyi középen üresen várta az átadást.
64. p: Egy ártalmatlannak tűnő hazai bedobás után Semenik fejelte magasba a labdát, a lehulló labdára csak Árki mozdult, akinek 7 méteres kapáslövését Sebők hatalmas bravúrral hárította.
91. p: A cserejátékosok voltak a főszereplők. Oross indította Gőghöt, akit a 16-os vonalon Gyánó utolért, s kecsegtető helyzetből leadott lövését blokkolta.
Mivel a Vasas vízilabdacsapata a Komjádiban bajnoki döntőt játszott, a labdarúgók viszont kiestek az első osztályból, nem csoda, hogy alig lézengtek a szurkolók a Fáy utcában. Pedig a piros-kékek megfogadták, hogy a becsületükért és a bajnokság tisztaságáért mindent elkövetnek majd hátralévő mérkőzéseiken.
Az első félidőben többet is támadtak az angyalföldiek, de a három támadóval játszó ETO kontrái is hordoztak magukban gólveszélyt. A legnagyobb helyzet is a győriek előtt alakult ki, de Semenik százszázalékos ziccerben rontott. Tetézte a bajt, hogy a félidő utolsó percében a védelem már nem először mondott csődöt az idény folyamán. A vendégvédők óriási hibáját a Vasas a múlt héten mesterhármast elért Bükszegi Zoltán révén ki is használta.
Fordulás után váltott Tamási Zsolt, a vendégek trénere. Az ETO a két ékes játékra állt át, majd Gőgh becserélésével szervezettebb lett a belső középpályás védekezés is. Stabilabbá váltak ezzel a győriek, s szerencsére az egyenlítés sem váratott magára sokat. Szanyó zseniális villanásával kiegyenlítettek a zöld-fehérek, sőt, ha jobban koncentrálnak, a győzelmet is megszerezhették volna. Ez ugyan elmaradt, s azt is túlzás állítani, hogy az ETO jól játszott, de legfontosabb célját elérte, nem kapott ki a sereghajtótól. Ez a pont a már lelki teher nélkül játszó piros-kékek ellen azonban csak akkor ér valamit, ha szerdán hazai pályán a csapat győzni tud a megyei rangadón a Matáv Sopron ellen.

Tornyi Barnabás: – Sajnos a győzelmek helyett sorra csak döntetlent ér el csapatom. Lélektanilag nagyon jókor szereztük a gólt. Az előnyünket azonban nemhogy növelni, még megőrizni sem tudtuk. Nagyon el vagyok keseredve, és egyelőre nem látom a jövőt.
Tamási Zsolt: – Úgy érzem, összességében reális eredmény a döntetlen. Az első félidőben egy nyíltabb játékot vállaltunk, s voltak is helyzeteink. Jobban azonban a második 45 percben játszottunk, amikor a belső középpályás védekezésünk is hatékonyabb volt. Kontráink végig veszélyesek voltak, így az egy pontot megérdemeltük.