2018. 02. 18. vasárnap - Bernadett 0°C | 6°C Még több cikk.

Vasas-Győri ETO FC 1-2

Győzelemmel mutatkozott be az ETO FC a Borsodi Liga nyitófordulójában.
Győzelemmel mutatkozott be az ETO FC a Borsodi Liga nyitófordulójában. A Rába-parti együttes nagyszerű első félidőt produkált a Vasas otthonában és a győzelemhez ezúttal ez is elég volt.

26. p: Bajzát a Vasas térfelének jobb oldalán szerzett labdát, majd Regedeihez passzolt, a győri játékos a középen érkező Priskinhez továbbított, aki 15 méterről jobbal, laposan a jobb sarokba lőtt. 0–1.

31. p: Egy győri bedobást követően az alapvonalnál álló Bajzát Priskin elé játszott vissza, aki aztán a bal alsó sarokba továbbította a labdát. 0–2.

71. p: Tóth P. és Molnár találkozása után büntetőt ítélt Sápi a Vasas javára. A 11-est Gyánó laposan a jobbra mozduló Sztevanovic mellett a bal sarokba rúgta. 1–2.

A győri csapat fekete gyászszalaggal lépett pályára, a masszőr Váczi László édesanyjára emlékeztek a játékosok.

Egy csapat, két félidő

Remekül kezdett az ETO, s a győri együttes Priskin révén már a mérkőzés elején csaknem meg is szerezte a vezetést. A kimaradt lehetőség nem vette el a zöld-fehérek kedvét, továbbra is Keneseiék irányították a találkozót, tudatosan, szervezetten játszottak, s teljesen megérdemelten kétgólos előnnyel térhettek pihenőre. Fordulás után – főleg cseréinek köszönhetően – feljött a Vasas, többször is csak Sztevanovic bravúrjai mentették meg a góltól a csapatot. Egy büntetőből aztán szépített is az angyalföldi együttes, amelynek kiegyenlítenie azonban már nem sikerült.

Reszeli Soós István szakmai igazgató így értékelt a mérkőzés másnapján: „Hatvan percig kifogástalan játékot produkált a csapat, a védelem és a középpálya is stabil volt, a támadók megmozdulásai pedig szinte mindig gólveszélyt jelentettek. A szünetben kénytelen voltam lecserélni a besárgult Regedeit, akinek megmozdulása, úgy gondolom, nem volt szándékos, a labdára irányult, de kikezdte a közönség is és félő volt, hogy kiállítja a játékvezető. Szünet után lendületesebb lett a Vasas, ráadásul nálunk a középpályán többen is elfáradtak. Ennek ellenére megérdemelten nyertük a mérkőzést, Úgy gondolom, a Vasas otthonában megszerezni a győzelmet mindig jó eredménynek számít, a hibákat, amelyek azért előfordultak, természetesen megbeszéljük és kielemezzük."

A győri együttes ezúttal új szerkezetben, három támadóval játszott Angyalföldön, sikeresen debütált Bajzát Péter és bemutakozhatott a fiatal Czanik Károly is.

Bejött az új játékrendszer

„Úgy érzem, bevált ez a játékrendszer, Priskin két gólt szerzett, Kenesei is jól játszott és talán ha több átadása jobban sikerül, akkor nagyobb különbséggel is legyőzhettük volna  a Vasast. Bajzát Péter bemutatkozása pedig véleményem szerint szintén sikeres volt."

Ezt egyébként maga a játékos is így érezte közvetlenül a lefújás után: „Az első félidőben jól játszottunk, megvoltak a helyzeteink, amelyekből kettőt sikerült is kihasználni. A folytatásban kissé elfáradtunk, de a lényeg, hogy végül megszereztük a győzelemért járó három pontot. Saját teljesítményemmel is elégedett vagyok, mindkét gólból kivettem a részem, aminek nagyon örülök. Remélem, a következő mérkőzésen, hazai környezetben már én is a kapuba találok."

Videofelvétel az MLSZ-nek

A Vasas edzője, Egervári Sándor, nemcsak a vereség, hanem Kiss György sérülése miatt is bosszús volt. A hazaiak védője Regedeivel ütközött még az első félidőben, s Reszeli Soós Istvánnal ellentétben a Vasas trénere úgy véli: a vendégjátékos szándékosan okozott sérülést Kissnek. Éppen ezért a találkozó után Egervári Sándor úgy döntött, hogy az eset videofelvételét eljuttatja az MLSZ játékvezetői testületének elnökéhez, Puhl Sándorhoz, és kéri az ügy kivizsgálását.

Görbiczért megtanult magyarul

Ebbe Nielsen dán kézilabda-rajongó hazájából, Vanloséból e-mailt küldött a Győri ETO KC-nak. Ebben még semmi meglepő nincs, hiszen rendszeresen írnak a klubnak külföldről is, elsősorban természetesen a női csapat eredményei kapcsán. Az viszont már igazi meglepetés, hogy a dán szurkoló magyarul írt és kedvence, Görbicz Anita miatt tanult meg a nyelvünkön... Tovább olvasom