2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 2°C Még több cikk.

Vasas-ETO FC 2-1

Labdarúgás - Az NBI 11. fordulójában az ETO FC 2-1-re kikapott a Vasas otthonában. A Győr Bajzát korai góljával vezetett, Németh a második félidő elején egyenlített, Tóth pedig a győztes találatot is megszerezte. A hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot.
VASAS – GYŐRI ETO FC 2-1 (0-1)

Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1000 néző. Vezette: Iványi (Albert, Medovarszki)

VASAS: Borszéki – Balog Zs., Tóth A., Unierzyski, Piller – B. Tóth (Somorjai, 84.), Dobric (Sowunmi, 77.), Németh N., Pavicevic, Laczkó – Divic (Gyánó, 89.).
Vezetőedző: Mészöly Géza

GYŐR: Sztevanovic – Nikolov (Bicak, 70.), Zámbó (Brnovic, 82.), Supic, Völgyi – Böőr, Jäkl, Józsi, Koltai – Kovács Z. (Eugene, 58.), Bajzát. Vezetőedző: Egervári Sándor

Gólszerzők: Németh N. (61.), Tóth A. (78.), ill. Bajzát (4.)

Sárga lap: Dobric (46.), ill. Völgyi (14.), Eugene (63.)

91. perc: Gyánó célozta meg a hosszút a tizenhatos bal sarkáról. Nem sokkal ment mellé. Ez volt a meccs utolsó helyzete. A Vasas nyert 2-1-re.

89. perc: Időhúzós Vasas-csere. Divic helyett Gyánó érkezik.

84. perc: Vasas-csere. B.Tóth le, Somorjai be.

82. perc: ETO-csere. Zámbó helyére Brnovic jön.

80. perc: Böőr lövése megy kevéssel a jobb kapufa mellé. Közben cseréltek a hazaiak. Dobric helyére Sowunmi érkezett.

78. perc: Vezet a Vasas! A hazaiak sorra dolgozzák ki a helyzeteket. Laczkó lövését még megússza Sztevanovic, Tóth azonban már nem kegyelmez. Egy szöglet utáni fejest még véd az ETO kausa, a Böőr lábáról kipattanó labdát Tóth A. a kapuba bólintja. 2-1.

73. perc: Divic vette észre, hogy Sztevanovic kimozdult a kapuból. Harmincról vállalta el, Sasának szerencséje volt. A labda a bal kapufa mellett landolt.

70. perc: Újabb csere az ETO-ban. Nikolovot Bicak váltja.

65. perc: Dobric mellel vett át egy labdát a tizenhatoson belül. Félfordulattal küldte kapura. Sasa védett.

61. perc: Egyenlít a Vasas! B.Tóth jobbról érkező labdájára Német N. startolt a hosszú oldalon, az ötös sarkánál. A hazaiak középpályása megelőzte Jaklt és becsúszva a hálóba kotorta a labdát. 1-1.

58. perc: Cserél Egervári Sándor. Kovács I.Z. helyett jön Eugene.

51. perc: Egy szögletet követően a labda elszállt a fejek fölött. A hosszú saroknál álló Dobric sem tudta a kapuba kotorni, pedig többen is csak nézték a védők közül.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Egyik csapat sem cserélt. Rögtön egy sárgalap: Dobric rúgta fel Jaklt.

Az ETO a meccs elején megszerzett vezetés után inkább a kontrákra játszott. A zöld-fehérek elsősorban a hazai védelem bizonytalanságának köszönhetően komoly helyzetekig is eljutott. A Vasas távoli lövésekkel és veszélyes pontrúgásokkal ijesztgetett. Két felső lécig jutottak.

45. perc: A saját kapujára is veszélyes a Vasas. Koltai passzolt középre balról. Tóth A. menteni szeretett volna, ám kapura szerencsétlenkedte a labdát. Borszéki nagyot védett. A játékvezető lefújta az első félidőt.

43. perc: Laczkó végzett el szabadrúgást a győri tizenhatos jobb oldaláról. A lefelé csapódó labdát Sztevanovic bravúrral a felső lécre ütötte.

39. perc: Egy szöglet után Tóth A. fejelt kapura 10 méterről. Nem sokkal ment mellé.

35. perc: Néha elképesztő dolgokat művel a hazaiak védelme. Előbb végignézték ahogy Kovács három bekk között kapura fejel, majd Bajzát mutatványát bámulták közelről. Megúszták gól nélkül.

31. perc: A hazaiak a távoli lövésekben bíznak, és nem is teszik rosszul. Piller bombázott 22 méterről a felső lécre. ETO-mázli.

26. perc: Azért a Vasas is támad. Laczkó passzolt középre Dobricsnak, aki egyből lőtt, a labda csak centikkel ment el a bal kapufa mellett.

25. perc: Szép megmozdulás, ami majdnem gólt ért. Supic küzdötte oda a labdát a védők közül az ötös bal sarkánál érkező Bajzáthoz. Az ETO csatára fél fordulattal kapásból lőtt...mellé.

22. perc: Hosszú percekig szinte semmi sem történt a pályán. Pavicevic unta meg csapattársai tehetetlenségét és jó huszonötről eresztett meg egy jobbost Sztevanovics kapujára. A labda nem sokkal kerülte el a bal felső sarkot.

15. perc: Unierzyski az egyik leggyengébb pont a Vasas védelmében. Röviden fejelt haza egy labdát, amelyet így Balog Zsoltnak kellett becsúszva szögletre mentenie Bajzát elől.

12. perc: Laczkó ívelt középre balról egy szabadrúgást. Stevanovic csak kiütni tudta a labdát.

10. perc: Unierzyski megint kereste a labdát. Koltai fűzte be a lengyelt, majd balról ívelt a hosszúra. Az érkező Böőr kapásból zúzta rá. Borszéki nagyot védett.

7. perc: Pavicevic ugratta ki Németh Norbertet, aki jobbról, 10 méterről lőtt, a labda a remek ütemben keresztező Zámbó lábáról szögletre pattant.

4. perc: Vezet az ETO! Bajzát szerzett labdát a Vasas térfelének közepén, a bal oldalon. Lefutotta Unierzyskit, majd egy laza cselt is megcsinált a tizenhatoson belült. Ezután következett a befejezés: Jobbal a bal alsóba lőtt. 0-1.

1. perc: Az ETO kezdte meccset. A meccset kihagyó Stark Péterre az információk szerint újabb kihagyás vár. A válogatott védőnek korábban eltört a bordája, erre sérült rá egy ütközés után.

A forduló rangadója perceken belül kezdődik. A Győri ETO keretéből hiányzik Stark Péter. A találkozó előzetesében még a csapatkapitány nyilatkozott a kisalfold.hu-nak, arról, hogy gyermekeit győzelemmel szeretné megajándékozni. A három pont megszerzésére így is jó esélye van a zöld-fehéreknek, de mindezt "Starek" nélkül kell elérniük. Egervári Sándor az alábbi kezdőcsapatot jelölte a meccsre:

Győri ETO FC: Sztevanovic- Nikolov, Zámbó, Supic, Völgyi- Koltai, Jäkl, Józsi, Böőr- Kovács I Z., Bajzát

A Vasas a Borszéki- Pavicevic, Balog Zs., Unierzyski, Tóth A.- Németh N., Dobric, Laczkó, Piller- B. Tóth, Divic tizeneggyel kezd.

A Győr 2 ponttal lemaradva a Vasas mögött az 5. helyen áll a tabellán. A mieink egy Fáy utcai győzelemmel a piros-kékek elé kerülnek.

Stark Péter a héten egyszer már ünnepelhetett. Az ETO csapatkapitánya apa lett. Starek bajnoki győzelmet ajándékozna az ikreknek, Sebastiannak és Xavérnak.

A Vasas jelenleg a táblázat negyedik helyét foglalja el, hazai pályán ötből négy mérkőzését megnyerte. Eddig egyedül az MTK tudott győztesen távozni a Fáy utcából.
Egervári Sándor az ETO vezetőedzője szerint a fővárosiak jó formában vannak, de a mieinket nem lephetik meg:

„A tavalyinál jóval erősebb Vasas lepte meg az NB I-et, de bízom benne, hogy minket nem fognak meglepni. Támadófutballt szeretnénk játszani, de a veszélyes Vasas ellen nagyon fontos a zárt hátsó alakzat. Nem a szép játék lesz az elsődleges ezen a mérkőzésen, a legfontosabb az, hogy győzzünk. Tokodyra sérülés miatt nem számíthatok, és kérdéses Supic játéka is."

Az ETO várható kezdőcsapata: Sztevanovic-Nikolov, Stark, Supic, Völgyi- Koltai, Jäkl, Józsi, Bicak-Böőr, Bajzát

Mészöly Géza, a Vasas vezetőedzője:

"Sok, és hatékony munkával készültünk a Győr elleni rangadóra a héten. Laczkó Zsoltot igyekeztünk a csapatba illeszteni. Érkezésével újabb minőségi játékossal erősödtünk. A külföldről hozott szemlélete a csapat javára vált, a társak is érzik, hogy vele jobbak lettünk. Németh Gábor kiesése jelentős érvágás, de bízunk Borszéki Csabában is. Lázok János is kihagyja a meccset, amelyen várhatóan nagy küzdelem lesz.
A Győr jó csapat, nem számíthatunk könnyed játszadozásra. Szeretnénk, ha a közönség ismét mellénk állna, és a korábbi találkozóinkhoz hasonlóan segítenék a csapatot."

A Vasasnál valószínűleg a Borszéki – Balog, Pavicevic, Unierzyski, Tóth A. – B. Tóth, Dobric, Németh N., Piller – Divic, Laczkó Zs. tizenegy kezd.

• 17. Süveges Tamás 2008. október 20. 11:22
    „Itt a vasas stadionjába legfeljebb 3000 ezren lesznek,
    anyian is főleg akor ha dobogon van a vasas,vagy lekéne bontani az egészet és egy ujat kéne építeni egy 6-7 ezrest,vagy ezt felujítani.Székeket felszerelni,stb.De legaláb a székeket,az az alap.”
  • 16. zentaFOS NA ÉS pityuli 50! 2008. október 19. 14:05
    „NA ÉS SOPRON NYERT AZ NB 3-BAN?HAJLÉKTALANOK NB-3-AS CSAPATOT NEMTUDTOK ÖSSZEHOZNI!SZAR AZ EGÉSZ TANYA!SZEGÉNYKÉIM MÁR AZ OSZTRÁKOKNAK SEM KELLETEK!NE AGGODJATOK VAN ESÉLY,HOGY ÚJRA MAGYAR FALU LEGYEN SOPRON!VAGY VISZI SOPRONI FOCIT ROMÁN TULAJDONOSA BUKARESTBE!HA-HA-HA !NÁLUNK FEKETE HÉTVÉGE,NÁLATOK FEKETE ÉVTIZED!HA GYŐRIEK LAPOSIAK AKKOR TI ??HISZ GYŐR ÁLÁ TARTOZTOK ,HOGY IS VAN?MEGYESZÉKHELY-MEGYESZÉKHELY!!!!!!! PISTI ZENTA FOS APJÁT FOGJÁTOK KÖZRE AZTÁN MEHET A MÓKA UTÁNA A TIEDÉT,HOGY NE LEGYEN VITA!GYŐR 2 KIKAPOTT NB-2-BEN 3:0-RA sopron NB3-BAN 0:4RE!!!!!!!MI VAN BUZIKÁIM!”
  • 15. pisti50 2008. október 19. 07:36
    „Fekete hétvége györben!!

Ha ha ha ha ha !!!!!

Hajrá SOPRON!!!!!!

Olyan fekete mint az egész város SÖTÉTEK VAgytok!!”
  • 14. zentafosi 2008. október 18. 20:35
    „Megint cumi volt, laposiak? De már megszoktátok, nem?”
  • 13. Szentes a Rába! 2008. október 18. 20:31
    „Szánalmas, akarat gyenge ETO volt a pályán! Kovács és Böőr bemutatták az anti futball minden lehetséges változatát! Sem a stadionban,sem a tv-ben nem nézek meg többet n.b 1- nek mondott meccset! Dolgozzatok a stadion építkezésén,hogy Tarsoly valami hasznot is lásson belőletek! Megérdemelné sz.jankók!”
    „Hajrá ETO!
    Sajnos megint kikaptunk, pedig majdhogy nem többen voltunk győriek a Fáy utcában, mint a Vasas drukkerek. a szurkolók kitettek magukért. a meccs végén már csak azt tudtuk énekelni: nem volt szerencsénk nem volt szerencsénk nem volt szerencsénk. a dallamot a játékosok bizonyára hallották. nem baj fiúk! előbb utóbb meg lesz a gyümölcse a munkátoknak. legalábbis akik ott szurkoltak a Vasas pályán azok még biznak bennetek.
    más: mért baj az, hogy Győrnek új stadionja lesz(van). ennek csak örülhetünk. volt szerencsém látni egy-két vidéki stadiont. de az ami itt Pesten a Vasas pálya volt az szörnyű. 21. században ilyen létesítmény? mit szólna az UEFA? az illyemhely egy okádék... inkább visszatartja az ember...
    Örüljünk ennek a nagyon szép stadionnak ami a kis hazánk dicsősége lesz. és bizom benne előbb utóbb benépesül a meccsekre. de ezért még sok mindent tenni kéne. játékosoknak szurkolóknak egyaránt!
    HAJRÁ ETO!”
  • 10. szőke liba 2008. október 18. 09:33
    „A stadion az csak másodlagos! Igazából a befektetőt sem érdekli. A hasznot a szálloda+bevásárlóközpont hozza.”
  • 9. PISTI50! 2008. október 18. 09:33
    „JAJ TE BALF..Z!SOPRON JÖVŐRE MEGYE1-ES HA JÓL TUDOM KEMÉNY 6PONTJA VAN AZ NB 3-BAN!BAJNOKSÁGOT NYERNE AMINEK SEMMI ESÉLYE AKKOR IGEN MEGVALÓSUL A VÁGYAD SOPRON-ETO B!!!!!ÉRTED ETO B!!FURCSA,HOGY MINDIG NÉZED AZ ETO MECCSEIT!ÉN NEM TUDTAM SOHA ANNYIRA UNATKOZNI,HOGY SOPRON-VASAS MECCSET NÉZZEK!GONDOLOM SENKI NEM SZERET MÉG ANYÁDSE!”
  • 8. pisti50 2008. október 18. 07:23
    „Hajrá Sopron !!!

Ez nagyon tetszi!!
    Nekem is ez a véleményem!!
    Minek ekkora stadion különbenis 500 nézőnek.
    tegnap unalmamba néztem végig a Vasas meccset,de megérte mert kikapott ismét a győr!!!
    hajrá Sopron.
    Én mondom sokszor és le irom
    JÖVŐRE:::: SOPRON - győr rangadó lessz!!!

antipisti!!

Irtam már a te anyádat baszta szét 1000 soproni az etó parkban!!
    te baom azt sem tuod ki az apád. Te gagyi gyerek!!”
  • 7. antipisti 2008. október 17. 21:34
    „pistikém, te idióta fasz! már annyiszor elküldtelek a jó kurva anyádba, hogy most is csak ezt tudom tenni, te agyament soproni barom állat.”
  • 6. Hajrá Sopron 2008. október 17. 21:21
    „A gazdasági világválság miatt le kell bontani az eto parkot!”
  • 5. Titi1 2008. október 17. 21:07
    „#4!
    "Stadion van csapat nincs Ha Ha HA!!
    Hajrá Sopron!!!"

Ez elég vicces, soproniként azon röhögsz hogy nincs csapatunk. Szánalmas!”
  • 3. Lacibá 2008. október 17. 19:07
    „Az 1.válaszolónak azért nem kell amagyar focit ennyire leszólni!Most kezdődik a Vasas _ETO meccs! HAJRÁ ETO!”
  • 2. Peti85 2008. október 17. 19:06
    „kéményseprő: Neked mér fáj az hogy új stadiont építettek?Csak nem az irigység? Meg az hogy van aki befektet? Mindenki azt csinál a pénzével amit akar...Igen is kellett a stadion Győrnek.
    Hajrá Győr!!!!”
  • 1. kéményseprő 2008. október 17. 18:16
    „Az egész magyar focit abba kellene hagyni. Mindig azon csodálkozok, hogy van még ember aki befektet a magyar szar fociba. Nem értem miért kellett Győrben is új stadiont építeni, felesleges pénz ki dobás. Előszőr tanuljanak meg focizni utána építsünk a focistáknak stadionokat. Kit érdekel az NB I????”

Az első siker előtt?

Kézilabda - Az első győzelmére készül a szombaton 18 órakor kezdődő mérkőzésen a Győrhő-ETO a… Tovább olvasom