2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Városmajori villogás

BSE-ESMA 71 Euroleasing- Orsi Sopron 85 (15–21, 17–20, 18–24, 21–20) Budapest, NB I-es női mérkőzés, 500 néző. V.: Ádám, Benczur.
A kosárlabdázás őskorát idéző körülmények között játszották le a találkozót a Városmajorban. Az idő- és eredményjelző berendezés felmondta a szolgálatot, az eredményt pedig egy, az asztaliteniszben használatos kézitábla jelezte. Az első negyedet 21–15-re nyerte az Orsi, amire triplákkal válaszoltak a legjobbjukat, Wendy Palmert, a kiváló amerikai centert betegsége miatt nélkülöző fővárosiak. A negyed hajrája egyértelműen az Orsié volt.

A második negyed elején aztán a szerdán sziporkázó, ám most lényegesen halványabban kezdő Zakaluzsnaja villant mindkét palánk alatt. A fővárosiak vergődtek, s 15 pontra nőtt a különbség a két csapat között. Ez talán túlságosan is megnyugtatta a soproni játékosokat: a félidő végén 10 ponton belülre került a BSE.

Térfélcsere után Vajda és Andók kosárpárbajával teltek az első percek, majd jött újra Sania Vesel, aki messze-messze az idei legjobb teljesítményét nyújtotta a magyar bajnokin. Tripláival újra megnyugtatóvá vált az Orsi előnye és megint visszavett a tempóból a soproni csapat. A zárószakasz előtt a mintegy 20 soproni szurkoló örömére már 15 ponttal vezetett az Orsi.

Ez a különbség a továbbra is kitűnően osztogató Török, valamint a remek dobóformát mutató Vajda jóvoltából gyorsan 20 pontra nőtt. A végén a lelkesen küzdő fővárosiak kozmetikáztak valamit az eredményen, ám az Orsi biztos győzelmét egy pillanatig sem fenyegette veszély. Pedig a végén már Bielikova, Zakaluzsnaja és Kovacevic is a kispadon ült.