2018. 06. 25. hétfő - Vilmos 14°C | 22°C Még több cikk.

Vargáék a döntőben kezdenek a vb-n

Jól rajtoltak a magyar versenyzők a csütörtökön megkezdődött moszkvai világbajnokságon.
A délelőtti program során minden olyan hajó egyenes ágon a döntőbe jutott, amelynek erre lehetősége volt.

A női kajakosoknál ugyanakkor kínálkozott lehetőség a második forduló kihagyására, ehhez egyesben győzni kellett, párosban pedig az első három között végezni, s mindkét magyar hajó teljesítette a feladatot.

Az Ausztráliából idén hazatért Csipes Tamara – a szám 2011-es világ- és friss Európa-bajnoka – rendkívül magabiztosan versenyezve, nagy fölénnyel utasította maga mögé riválisait, többek között az immár szerb színeket képviselő Ruzicic-Benedek Dalmát, míg az EB-ezüstérmes Medveczky Erika, Sarudi Aliz duó ugyan ismét kikapott az EB-győztes fehéroroszoktól, de másodikként továbblépett.

A Kiss Tamás, Vass András, Varga Dávid, Sarudi Pál összeállítású 1000 méteres kenu négyes csak a döntőben lesz érdekelt, mert számukban éppen kilenc hajó nevezett.

A kenus Vajda Attila és a Hufnágel Tibor, Kökény Roland kajakos duó sikerrel vette a csütörtök délutáni középfutamot, a kajakos Dombvári Bence viszont nem jutott döntőbe 1000 méteren.