2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Varázsoltak az ''ágyúsok''

A mai labdarúgás néhány szupersztárja tette tiszteletét vasárnap délután az ausztriai Ritzingben.

A mai labdarúgás néhány szupersztárja tette tiszteletét vasárnap délután az ausztriai Ritzingben, ahol a helyi harmadosztályú együttes a világhírű angol Arsenal csapatát fogadta.

A nem egészen ezer lelket számláló, magyarul Récénynek nevezett település lakóinak körében még élénken él az emlék, amikor a falu csapata mindenképpen fennállása legnagyobb sikerét aratva, 2–2-vel végzett az Arsenallal. Tárgyilagosan hozzátették persze, az angol sztárcsapatból akkor hiányzott Ljundberg, Bergkamp és Henry. Ezúttal azonban itt voltak az Arsenal legnagyobb csillagai.

Az első negyedóra végén vezettek is két góllal. Előbb egy szemmel is nehezen követhető, villámgyors akció végén Reyes játszott Henryhez, aki finom mozdulattal kiugratta Bergkampot, és az egyáltalán nem repülő hollandi – repülési fóbiája van – a 12. percben a jobbösszekötő helyéről nyolc méterről a jobb alsó sarokba lőtt. Öt perccel később Ljundberg jobb oldali beadása után Henry bólintott. A létesítmény, ahol játszottak, egyébként a település lakosságának több mint a négyszeresét képes vendégül látni egy-egy mérkőzésen. A 30. perc tájékán Reyes egy büntetőt magabiztosan lőtt a jobb alsó sarokba. A hajrában aztán váratlanul szépítettek a hazaiak.

A szünetben Wenger, az angol csapat francia mestere levitte többek között Ljungberget, Bergkampot és Henryt. Helyükre néhány feltörekvő fiatal lépett, valamint olyan sztárok is pályára léptek, mint Pires, a francia középpályás, vagy a Stuttgartból érkezett fehérorosz Hleb. Némi meglepetéssel kiegyenlített játékkal kezdődött ez a játékrész, jó tíz perc elteltével vette át az irányítást az Arsenal. Mégis a ritzingiek cserejátékosa, Alfred Schiffer rúgott pazar gólt az Arsenalnak, ekkor azonban jött a nemes bosszú egy igazi gálagól formájában. Pires cselezett befelé a bal oldalról, majd a 16-os vonalánál helyezkedő Hlebhez passzolt. A tavaly még a Stuttgartban Szabiccsal együtt futballozó játékos két finom csellel tisztára játszotta magát, majd a récényiek cserekapusát is elfektette és négy méterről az üres kapuba gurított. 2–4. Az utolsó percben aztán Pires még egy gólpasszal vétette magát észre, szögletrúgását követően a szinte a fellegekbe emelkedő, egyelőre nem túl ismert Sebastian Larson fejelt a hazai kapuba, beállítva ezzel az 5–2-es végeredményt.

Németország a női vízilabda válogatott következő ellenfele

Németország lesz a magyar női vízilabda-válogatott ellenfele a montreali világbajnokság… Tovább olvasom