2017. 06. 27. kedd - László 20°C | 30°C Még több cikk.

Váratlan győri vereség

Váratlan vereséget szenvedett a Győri ETO FC a Kaposvár otthonában a Borsodi Liga 11. fordulójában

Kaposvári Rákóczi FC - Győri ETO FC 1-0

5.p: Peric jobb oldali szabadrúgása után Kenesei 16 méterről fejelt, a labda a kapu bal alsó sarka mellett hagyta el a játékteret.

8. p: Kardos ballábas lövése kevéssel kerülte el a kaput.
21. p: Regedei kapott jó labdát a bal oldalon, de a kifutó Balajcza tisztázni tudott.

31. p: Egy lefejelt labda után Nagypál került helyzetbe, de 10 méterről a kapu mellé rúgta a labdát.

42. p: Peric 20 méteres lövése majdnem utat talált a kaposvári kapu jobb alsó sarkába.

49. p: Hegedűs remek ütemű kiugratása után Kardos került helyzetbe, de a csatár a kifutó Sztevanovicba lőtte a labdát.

67. p: Megszerezték a vezetést a hazaiak. Zahorecz szabadrúgása után Kardos elé került a labda és a csatár bal lábbal 17 méterről laposan a győri kapu bal alsó sarkába rúgta a labdát. 1–0.

71. p
: Hegedűs 18 méteres, bal felső sarokba tartó lövését Sztevanovic bravúrral védte.

75. p:
Stark 25 méteres életerős léc alá tartó szabadrúgását Balajcza szögletre tenyerelte.

78. p:
Tóth P. baloldali beadása után Priskin fejelt fölé.

85. p:
Szakály 8 méterről a kapu fölé lőtt.

88. p:
A csereként beállt Vasiljevic óriási helyzetben a kapu mellé lőtte a labdát.

Váratlan vereséget szenvedett a Győri ETO FC a Kaposvár otthonában a Borsodi Liga 11. fordulójában. A zöld-fehér együttesek összecsapásának egyetlen találatát a korábban Győrött is futballozó Kardos Ernő szerezte.
A mérkőzés első félidejében küzdelmes, ám alacsony színvonalú játékot láthattak a szurkolók. A futballisták minden egyes labdáért keményen megküzdöttek, ám a minőségi játék nagyon hiányzott. Rengeteg volt az eladott labda, a labdarúgók nagyon sokszor éltek egymás hibáiból.

A játékrész legnagyobb helyzetét a kaposvári együttes irányítója, Nagypál Tibor hagyta ki, miután 10 méterről képtelen volt eltalálni a kaput. A találkozó második 45 perce hazai gólhelyzettel kezdődött, ám ekkor még Kardos elhibázta a ziccert. Nem úgy a 67. percben, amikor kilőtte a hosszú sarkot és ezzel – mint később kiderült – főszerepet vállalt a somogyi együttes győzelméből. A folytatásban Bajzát Péter becserélése után hiába támadott három csatárral az ETO, nem sikerült egyenlítenie a Rába-parti alakulatnak. Sőt a hajrában a kitámadó vendégek miatt a hazaiak újabb gólhelyzeteket alakítottak ki, ám sem Szakály Péter, sem Dusan Vasiljevic nem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel. A vendégek részéről ígéretes szabadrúgásával  Stark Péter majd fejesével Priskin Tamás járt közel a gólszerzéshez.

Összességében a hazaiak megérdemelt győzelmet arattak, mert több gólhelyzetet dolgoztak ki az ellenfelüknél. A győri zöld-fehér együttes legközelebb november 19-én hazai környzetben az MTK Budapest ellen javíthat.

Regedei Csaba, az ETO utánpótlás-válogatott védője a kilencven perc alatt három poszton is megfordult.  Bal oldali középpályásként kezdte a találkozót, aztán középre került, később pedig a jobb oldalon tűnt fel. A mérkőzés lefújása után így értékelt:

„Valóban, három poszton is játszottam. Mindez a mester döntése volt, amit természetesen elfogadtam. Igyekeztem mindenhol a legjobb teljesítményt nyújtani. Sajnos kevés helyzetet dolgoztunk ki és kaptunk egy elkerülhető gólt. Véleményem szerint a széleket is keveset használtuk. Nagyon kellett volna a három a pont, ám a múlttal már nem szabad foglalkoznunk. Jönnek a rangadók az MTK, a Fehérvár és az Újpest ellen. Ha el akarjuk érni a dobogót, akkor ezekre a találkozókra össze kell szednünk magukat és minél több pontot kell szereznünk."

A magyar U21-es válogatott pénteken nagyon fontos mérkzést játszik. Az Európa-bajnoki pótselejtező első meccsén Olaszország nemzeti csapata lép pályára a Fáy utcában. A keretben Regedei mellett Priskin Tamás is helyet kapott.

„A legfontosabb, hogy ne kapjunk gólt. Pozítivan állok a mérkőzéshez, egy-nullás vagy kettő-nullás győzelemmel elégedett lennék. Tisztában vagyunk vele, hogy a lehető legnehezebb ellenfelet kaptuk, ám most mindenkinek itt a lehetőség a bizonyításra."

Rangadót nyert a Bayern a Brema ellen

A Bayern München nyerte a Bundesliga 12. fordulójának rangadóját. A bajorok hazai pályán 3-1-re… Tovább olvasom